Hakkame tootma antenne ja antennimaste

Kõik antennijutud siia
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » R Aug 13, 2010 9:35 am

Eile pidasin läbirääkimisi ärimehest sõbraga, kelle firma oleks tõenäoliselt nõus hakkama tootma mõningaid raadioamatööridele (aga ka teisteks otstarveteks) vajalikke antenne ja ka antenni maste mitmeks otstarbeks.
Koheselt see toimuma ei hakka. Teeme veel põhjalikud katsetused mitmete antennidega ja kaasame sinna ka teisigi sõna sekka ütlejaid, eriti raadioamatööride hulgast.
Kindlasti läbivad tootmisse minevad antennid katsetused Eesti raadioamatööride poolt.
Eelläbirääkimised käivad ka materjalide tarnijaga, ehk leiame siingi veel (odavamalt) pakkujaid juurde.
Avaldan siin edaspidi ka antennide ja mastide variante, mida plaanis tootma hakata.
Kui suudame jõuda konkurentsivõimelise hinnani (mõistagi nii tehnilisi näitajaid kui ka teostuse kvaliteeti silmas pidades !), loodame pakkuda Eestis toodetut ka maailmaturule !

Häid ettepanekuid ja muud infot oodates.

(Loodan, et ei hakata siin teemal jälle mingit "rahadega uhkeldamise" juttudega pihta ! :) , need võiks moderaatorid küll koheselt kustutada.)

304EI/ES6EI

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas officer » R Aug 13, 2010 10:25 am

...kes tõsiselt huvitatud eesti antennivalmistajast ja keda on ära tüüdanud depressiivsest psühoosist kantud ulmelised triikrauamüüja tõmblemised, soovitan lahkelt: http://www.antessales.ee
Viimati muutis officer, R Aug 13, 2010 10:54 am, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

indur
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 58
Liitunud: P Veebr 10, 2008 1:55 pm
QTH: KO29EK81
Asukoht: Liikva küla, Harku vald, Harjumaa
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas indur » R Aug 13, 2010 10:26 am

Hea mõte iseenesest.
Isegi tunnen huvi alt laieneva sõrestikmasti järgi, mida saaks paigaldada ilma trossideta.
Tee selline mast valmis, ma hakkan beetatestijaks - ehk siis masti omastamise ja testimise eest tasu ei võta ;)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » R Aug 13, 2010 11:18 am

Teemal "Müük" on Marcol juhtunud vist mingi kogemata kustutus (tal oma teade ka sellest seal) ja 11...15m antennimastide pakkumist mina sealt ei leidnudki enam. Neid maste on valmistatud seni kokku 4 +1 minu oma, ootan ise ka huviga tagasisidesid, et konstruid vajadusel veelgi täiustada.

Meil on plaanis tootma hakata põhiliselt yagi-sid, raadiumeestele siis 2m ja 70cm ja TV DM lainetele kitsaribalisi, ainult teatud kanalitele häälestatud yagisid, sest Eestis on palju kohti, kuhu TV-saatjate signaal ei taha ulatuda ja seal päästaks kitsaribaline (seega suurema võimendusega) antenn olukorda ehk kuigivõrd ?
Tahaks ette võtta ka ülilihtsalt lahti/kokkukäiva CB 1/2 antenni, mis sobilik just autosõitudel pagasiruumis kaasas vedamiseks (esialgsed kalkulatsioonid näitavad hinnaks alla 480.- EEK).

Müügist ja hindadest tuleb jutt teemal "Müük", siin puudutame ainult tüübi, tehniliste näitajate jms infoga seonduvat.
Asjaliku ja tootmist odavamaks muutva info, toormaterjali jms. eest on võimalik maksta ka tasu vastavalt meiepoolsetele võimalustele.
Korralikust sõrestik-mastist oleks ma ise ka huvitatud, võib-olla tulevad tellimustööna kõne alla ?
Indur-ile tänud hea suundmõtte eest ! :thumbright:
304EI/ES6EI

PS! info http://www.antessales.ee saab ka siit, eelpool Offiseri postitatud, teemale mittevastava ja järjekordse mõnitava olemusega pläma võiks moderaatorid lihtsalt kustutada.See on peale minu, veel 2-e tootmisega seotud inimese soov.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas Evo » R Aug 13, 2010 12:11 pm

Kas on ka lootust 20 m. laineala Yagile ?

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas smr » R Aug 13, 2010 3:29 pm

Antes Salesiga olen ise asja ajanud, asjalik ettevõtmine. Vastavalt sinu vajadusele teevad või toovad.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » R Aug 13, 2010 3:30 pm

Valmistada saaks meie (üpris täiusliku sisseseadega) metallitöökojas ükskõik millist antenni, masti või ka pöörajat . Küsimus on üksikeksemplari valmistamisel sellele kujunevas hinnas. Kui selleks peab eelnema ka antenni või muu toote väljatöötamine, ( et tarbijale garanteerida tehnilised näitajad !), siis kujuneb hind kokku üsna kõrgeks ! Tunduvalt alandab hinda see kui tarbijal on pakkuda nö. oma joonised, kuid siis mingeid tehnilisi garanteeritud näitajaid tootja juba lepinguliselt ei garanteeri.

Toote madala hinna saab ainult seeriatootmisesse antud toodangule, seega tulevad kõne alla (ostja poolelt) ilmselt ikka valmistoodangu nomenklatuuris pakutu. Mida suurem partii, seda odavam hind tarbijale.
Aga eks peagi tekivad kogemused, ülevaade turu nõudlusest jne. ning see võib üht-teist eelpool juttudes muuta.

Lisan siia samasse, et saime just kätte antennide sagedusriba "läbikruttimiseks" väga sobiva generaatori.

304EI/ES6EI

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas janno » R Aug 13, 2010 3:31 pm

smr kirjutas:Antes Salesiga olen ise asja ajanud, asjalik ettevõtmine. Vastavalt sinu vajadusele teevad või toovad.


Kas hinnad on taskukohased, millised on kogemused ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » R Aug 13, 2010 3:39 pm

Ja millised on nende antennide TEGELIKUD tehnilised näitajad :?:

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas smr » R Aug 13, 2010 3:40 pm

janno kirjutas:
smr kirjutas:Antes Salesiga olen ise asja ajanud, asjalik ettevõtmine. Vastavalt sinu vajadusele teevad või toovad.


Kas hinnad on taskukohased, millised on kogemused ?

Antennid töötavad siiamaani, ei oska kurta.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas smr » R Aug 13, 2010 3:44 pm

EINAR kirjutas:Ja millised on nende antennide TEGELIKUD tehnilised näitajad :?:

Ei oska paraku otseselt kommenteerida, meie poolt mingid mõõtmised tehti, kui oleks valesti midagi olnud, oleks mulle ka kurtma tuldud
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » R Aug 13, 2010 4:02 pm

Kuna mõõteriistad on olemas, timmime oma antennidest niipalju välja kui vähegi võimalik ja selliste arvuliste näitajatega saab siis neil ka garantii olema.
Oleme ka katsetanud ühte antenni, mille kohta anti inff, et kõik peaks nagu OK olema ... põhimõtteliselt ta töötas, aga de fakto: arvulised näitajad olid tagasihoidlikud.

Kuna meie saame tegelema ainult meie poolt välja töötatud ja garanteeritud parameetritega antennide tootmise/müügiga, siis ütlen juba ette, et nimeliselt teiste tootjate/müüjate toodangut MEIE iseloomustama ei hakka. Iga ostja otsustab ise just talle sobivaks osutuva info põhjal, millise siis vastav turustaja kaasa on/ei ole andnud.
304EI/ES6EI

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas smr » E Aug 16, 2010 9:05 am

No tegelikult on ju hea, kui veel mõni antennitootja turule tuleb. Aga kaagutada võiks peale munemist.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas EINAR » E Aug 16, 2010 9:23 am

:lol: , Arvamusi on elus kohatud alati mitmesuguseid.
Täpselt samamoodi, nagu meeldib kellelegi (saan aru mulle, ?) nii ütelda, meeldib mulle sellel teemal täpselt omal äranägemisel vaba mehena vabas foorumis antennide tootmisest edasi kirjutada.

Saime just hommikul info veel odavamalt materjalide saamise kohta ja tulnud on ka mõned alltöövõtu pakkumised, üsna "isuäratavad" !

Nii et endiselt, tegijad mehed, jälgige teemat, kaagutajad mehed, kaagutage ! :D
Ja võtke asjalikes infodes ja ettepanekutes ikka minuga ühendust, KOOSTÖÖ ON ALATI TERETULNUD !
Sellest kõigest VÕIDAVAD aga eelkõige RAADIOAMATÖÖRID !
Ja keda teema häirib, arvuti hiirel on olemas rullik ja kliksuklahv, kasutage julgesti, mina pahaks ei pane ! :)
Tel.: 50 78 385 või PS.

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Hakkame tootma antenne ja antennimaste

PostitusPostitas ermo » E Aug 16, 2010 12:15 pm

EINAR kirjutas:
Lisan siia samasse, et saime just kätte antennide sagedusriba "läbikruttimiseks" väga sobiva generaatori.

304EI/ES6EI


Nu andke andeks, aga mida siia puutub generator? Antenni ikka mõõdetakse tunduvalt teistmoodi. SWR-kaart
pole üldse mitte peamine. Antenni suunadiagramm ja ette-taha suhe on ikka tähtsam ma arvan.
Mõõtmiseks vaja gradueeritud dipooli, logaritmilist mõõteseadet ning palju vaba ruumi. Maast paari meetri kõrguselt
ei mõõda midagi ära.
Muidugi see valmistamine on iseenesest hea idee aga kui sa suudad mulle 250.- eest 9 elemendilise 2m yagi
teha siis olen käpp. :rolleyes: sest u niipalju mul raha kulub ise tehes.
Ja nagu vanasõna ütleb - ise tehtud hästi tehtud.
Midagi pole enam alles


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist