Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas Evo » N Dets 16, 2010 9:55 am

Mõned aastad tagasi silmitsesin ise ka sellist posti, et oleks hea antennide jaoks. Kas Sul on ka mingi ülesronimise võimalus loodud, et vajadusel antennide juurde pääseda ?

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas officer » N Dets 16, 2010 10:08 am

ainuke variant,vähemalt minu jaoks, on tõstuk, rendihind ca 700 eek'u päev või nädalavahetus, nu ega igapäev seal üleval ka pole vaja kõõluda.
Aga töötada on sealt mugav ja ohutu !
ES2JT/304JT

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas insener » N Dets 16, 2010 11:58 pm

officer kirjutas:ainuke variant,vähemalt minu jaoks, on tõstuk, rendihind ca 700 eek'u päev või nädalavahetus, nu ega igapäev seal üleval ka pole vaja kõõluda.
Aga töötada on sealt mugav ja ohutu !

See post on hea mõte. Räägi , officer, kas panid trossid ka? Kuidas mootor ja sellest ülespoole jääv mastitoru kinnitatud on? Kui sügavale läheb vundamendiosa?
ES2AFF

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas officer » R Dets 17, 2010 12:46 am

....ei tõmbitsaid ei ole ja al. antennitoru 50x5;l=5m on kinnitatud otse ülemis-pöörleva ajamiosa külge.
Standard vundamendiosa on ca 1,5m maa sees ja vundamendist väljuv antennimast on kaetud tihendiga, et vesi sinna sisse ei läheks ja külmudes "ulakust" ei teeks :D
Kordan, koonilise mastitoru lahendus allapoole ajamit on standartne tänavavalgusti posti lahendus...võibolla ainult see on erinev, et masti koonilise osa lõppu ei ole monteeritud konsoolne tänavavalgusti toruosa, vaid sirge, ca 1,8 m pikk, samuti kuumtsingitud 60mm toru (mis oli ka tellitud selle masti komplektis)
Kõik see lahendus oli tingitud sellest, et tütreraasuke ei lubanud aeda mitte mingeid tõmmitsaid, mis oleks tal seganud muruniitmise naudingut (2x päevas :D !)
Lisatud hiljem:Minu antennide foto on teemas:"Foto töönurgast";02.märts 2010; 06.35.pm.
ES2JT/304JT

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas insener » R Dets 17, 2010 5:05 pm

officer kirjutas:....ei tõmbitsaid ei ole ja al. antennitoru 50x5;l=5m on kinnitatud otse ülemis-pöörleva ajamiosa külge.

Tänud selgituste eest. Seega see ajam on nii jäik, et kannatab selliste antennine külgkoormust tuulega? Mis ta suure tuulega teeb? Mul mingi ajam on, aga see tundub nii kehva, et sellega ei tasu jamada, korralik tuleks ilmselt märksa "odavam"
ES2AFF

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas officer » L Dets 18, 2010 5:12 pm

...mul see stack üleval juba 3 aastat ja kõik ilusti vastupidanud, ajam on teraskorpusega ja 2 teoga. Ja tuule käes kõigub-paindub (horisontaalsuunas!) kogub antennimast ühtlaselt, ilma murdedeformatsioonita, kuna tema ehitusel jälgiti, et masti jäikus väheneks ühtlaselt, alt ülespoole.
ES2JT/304JT

indur
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 58
Liitunud: P Veebr 10, 2008 1:55 pm
QTH: KO29EK81
Asukoht: Liikva küla, Harku vald, Harjumaa
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas indur » L Dets 18, 2010 5:26 pm

Mida peaks silmas pidama, kui ma tahaks ikkagi seda "head ja tugevat" alumiiniumtoru? Kui ma müüjalt küsin, et kas see on ikka hea ja tugev, siis tuleks vastuseks ilmselt LOOMULIKULT ON. Mingi kindel sulamitüüp, mark vms?

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas myller » L Dets 18, 2010 10:50 pm

Raske on niimoodi õiget asja soovitada. Kõigepealt pead mõnele insenerile õlut välja käristama, et välja arvutada kui vägevat toru üldse vaja on. 6061 sulamist 50x50x6mm nelikanttoru maksab Ameerikas 500eek/m. See on iseenesest hea materjal. Kasutatakse jalgrataraamide tegemiseks ja kõlbab ka lennukikonstruktsioonidesse. Suht korrosioonikindel, samas jälle hästi keevitatav. Vabalt võib sobida ka 6063, mida peaks ka meie kaubandusvõrgust saada olema. Sellest tehakse muidu aknaraame jms sellist kraami. Päris pehmet toru ei maksa ka osta. Ikka mingi T1 töötlus võiks olla.

73!
Kalev

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas officer » L Dets 18, 2010 11:05 pm

indur kirjutas:Mida peaks silmas pidama, kui ma tahaks ikkagi seda "head ja tugevat" alumiiniumtoru?


...sa indur võiksid selle küsimuse esitada ühele Põlvamaa suurärimehele, kes on käivitanud suurejoonelise, põhiliselt eksporttoodangule orienteeritud antennimastide tootmise :roll:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas sombi » E Dets 20, 2010 11:43 pm

officer, Sa ei saa ka pidama. Mida Sa Einarist koguaeg torgid? Rahune veidi!
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas officer » E Dets 20, 2010 11:55 pm

sombi kirjutas:officer, Sa ei saa ka pidama. Mida Sa Einarist koguaeg torgid? Rahune veidi!



minu meelest ei saa sina ja veel mõned siin pidama...see oli ju Einar, kes siin rääkis, et tal palju välismaa antennimastide ning antennide tellimusi ja paremal juhul, saab ta ainult materjali anda!
Kas ma ütlesin ja meenutasin midagi valesti???
Jätke selle minu ja Einari teema "lüpsmine", kas tõesti midagi originaalsemat välja ei mõtle...ilmselt küll mitte :roll:!
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas EINAR » T Dets 21, 2010 11:16 pm

Oot, oot, mehed - ärrge tehke Officerile liiga! :evil:

Minu suurtööstuses on tõepoolest alumiinium mastid tootmises ja kahjuks kodumaistele tarbijatele tõesti hetkel ei jätku! :)
Kogemustest niipalju, et 11m kõrguse alumiinium masti püsti ajamine üksi on minu toodangu puhul käkitegu. Seda nägi pealt suvel mu koduõuel Evo ja Laitse kokkutulekul kõik need, kes seal püstipaneku läheduses sebisid (kui mast ähvardas pähe kukkuda :lol: )
2 raadioamatööri on kätte saanud ka 15m kõrgused mastid. Kommentaarid aga neilt endilt :?: Mina 15m masti üksi ülespanekut küll hästi ette ei kujuta. Aga tellimus tuli ja käsk oli käsk! :)
Statsionaarse, 3-st alumiiniumtorust koosneva 17m kõrguse masti saab aga üles väga edukalt ... soovitav siiski kolmekesi teha. Kraanat küll vaja pole. Torud on 50mm 2tk ja 40mm 1 tk (6+6+5 m).
304EI/ES6EI

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas mart63 » K Dets 22, 2010 12:52 pm

Kuhu toodang siis läheb?
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas EINAR » K Dets 22, 2010 1:07 pm

... :lol: ... küsimus umbes sama laadi, et Palju Sul Mart pangas raha on - pane siia kirja.
Küsid siin mitmes kohas foorumis, et kustkohast sisse ostan ...kuskohta müün ? ÄRI SALADUS. Nea mind või maa põhja ! :D ....Ära pahanda!
Sellistele küsimustele avalikus foorumis vastamine on sama hea kui ise endale :Hangman:
Hanke-tarne lepingud tehakse poolte vahel ERANDITULT konfidentsiaalsed ja avaldamisele järgneb leppetrahv ... kui mitte lepingust ülesütlemine.
Mina magusast pirukast ilma jääda küll ei taha ... IC-9100 vaja varsti kinni maksta - kust ma seda raha siis võtma hakkan?
Sorry, OT.

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Antennimast - alumiinium või kuumtsingitud torust

PostitusPostitas mart63 » K Dets 22, 2010 1:18 pm

Küsimus, kuhu kaup läheb, oleks pigem sarnane küsimusele, et mis panga klient ma olen. Võin vastata - Swedbanki klient olen.
Küsimus, palju arvel raha on, Mart, oleks pigem sarnane ksüimusele, et kellele täpselt müüd oma kaupa. See mind ei huvita.


Sisseostmise kohta pole nagu mäletamistmööda pärinud.
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist