Autoantenni soovitus

Kõik antennijutud siia
WhiteLion
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Sept 09, 2005 4:59 pm
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Autoantenni soovitus

PostitusPostitas WhiteLion » R Juul 21, 2006 11:20 am

Olen nüüd siis vähe segaduses oma antenni valikuga ja kuulaks targemate inimeste nõu.
Masinaks on mul nüüd mahtuniversaal ja sellele peaks pistma uue ja mõistlikuma lahendusega antenni. Et siis vaja oleks magnetantenni mida auto saba või etepoole panna ja peaks olema ka langetatav.... üle 1m pikkust ei tahaks sinna riputada. Ehk siis mida esteetilisem ta välja paistab seda parem. Saba poolne varjant on vast isegi parem sest siis ei jääks ka väga palju paistma seda kaablijuppi mis muidu küljelt jookseb.
Magnetantenn sellepärast, et tegu uue tööautoga mis nagunii 4 aasta pärast välja vahetub ja ei tahaks just uut autot ka lõhkuma hakata. Pealegi olen ma piisavalt laisk, et mitte seda antenni pidevalt peale ja maha tõsta viitsiks.
Lälleriks on Alan 78 plus, autoks Hyundai Trajet, garaazi lae ja auto katuse kõrguse vahe 30cm.... edasise lahenduse jätaks teie soovitada.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » R Juul 21, 2006 3:31 pm

See magneti otsas antenn käib ikka keermega otsas ja mis vahe on kas otsid antenni mida saab maha keerata või keerad magneti pealt ära,nagunii pead midagi tegema.Aga kui eriti levikaugus ei huvita siis neid lühikesi on ka nagu vedruga keskel valik on sinu.Aga tuletan veel meelde,et selle sageduse laine pikkus on ikkagi 11meetrit ja mingi 30cm antenni jupats kõlbab siiski kuidagi ainult suurtele veokatele ja sealgi võiksid olla 1,5m piitsad siis nad ka kuuleksid paremini ja kaugemalt.
Aga antenn peaks ikka auto keskel enamgi vähem olema.
Ja ülejäänud on juba sinu teha.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

WhiteLion
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Sept 09, 2005 4:59 pm
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

PostitusPostitas WhiteLion » P Juul 23, 2006 10:00 am

äpu kirjutas:See magneti otsas antenn käib ikka keermega otsas ja mis vahe on kas otsid antenni mida saab maha keerata või keerad magneti pealt ära,nagunii pead midagi tegema.

Vot vahe ongi selles, et kas ma keeran ainult hooba ja lasen antenni vastu katust või keerutan antenni magneti pealt ära ja siis on mul paljas pesa mille peale pole mitte essugi panna. Kui nüüd masin peaks ilma antennita väljas seisma siis sinna paljasse pessa ei taha mingisugust vett lasta(juhuslik vihmasabin). Teine teema on katusealuste parklatega nagu Kristiines. Ma seal sõiduauto katusel olnud ML-145-ga piisavalt plõnninud ja ainult sinna ronimiseks ei taha küll jälle minna varrast ära keerutama kui lihtsam on hooba keerata ja varras vähe madalamale väänata. Selliseid totralt madalaid kohti on piisavalt palju kuhu mul ronida tuleb. Langetatavate eelis on just kasutusmugavuses. Pealegi pole nende sabapealsetel antennidel nii hirmus viga midagi. Olen ühte sellist u meetrist stats langetatavat sõiduautol kiskunud ja levi üle nüüd küll kurta ei saanud(vist oli PC4 see antenn). Ei hakka ma teab mis tipplevi taga ajama... püüan lihtsalt leida ennast rahuldava levikaugusega ja kasutusmugavusega antenni.
Hetkel silma jäänud just kaks antenni DAKOTA V-2 ja Michigan A(hinnapoliitika järgi peaksid nad nö suht koht lipulaevad olema). Esimese kasuks räägivad vähe paremad näitajad aga teise kasuks suti lühem varras. Samas olen kuulnud, et need lühendatud vardad pole kuigi head ja pigem soovitatakse ikkagi kasutada 5/8 antenne. Seega võtaks DAKOTA V-2 aga jälle on jalus see 1450 mm pikkus, oleks ta 1000 mm või nati peale siis oleks asi lahendatud. Samas mida arvab mu Alan 78 plus Presidendi antennist on omaette küsimus?
Oehh võta või auto käekõrvale ja mine Tehnoturulisi terroriseerima oma imesoovidega :P :lol:

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » E Juul 24, 2006 10:26 am

No esiteks käib magnet antennil kaasas väike keermega kate mida saab antenni asemele keerata.
Õige 5/8 antenn on kusagil 6 meetri pikkune.Need auto antennid on kõik sellel sagedusel pikendus poolidega.
Ja lõpuks kui antenn on korralikult jonksus ei ole vahet millise firma antenn on.Peaasi,et sobib sagedusega.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

kiq
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 78
Liitunud: K Aug 30, 2006 12:45 am
QTH: KO29IF
Kontakt:

PostitusPostitas kiq » T Sept 12, 2006 12:49 am

Endal masinal President Missouri antenn.
Siiani pole sotti saand, kaugele levib.
On ehk kelelgi kogemusi ?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist