Mobiilinett

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Mobiilinett

PostitusPostitas hall kass » T Aug 30, 2011 7:18 am

Kas mõni siinsetest on oma mobiilineti paremaks kinnipüüdmiseks proovinud ka mingeid kodukootud variante?
Näiteks olen ma kuulnud, et mõni paneb oma pulga satipanni fookusesse, et 3G paremini tuleks. Aga siin-seal netis olen sattunud ka piltidele, kus peegeldid on tehtud plekk-kaussidest, CD ROMi korpusest jne. Võibolla saab ise odavalt ehitada mingi väikese, võimendust omava antenni pulga juurde, kui pulgal on antennipesa?

Tõsi, olen kuulnud sedagi, et isetehtud antenniga on risk pulga "lõpp" maha põletada - kuidas kommenteerite?

Siin-seal on see pulganett üsna hädaline. Tartus levib Elisa mul siin Karlovas hästi, aga Annelinnast on tulnud teateid Elisa kehva levi kohta. Jõgevamaal 1 mu tuttav elab umbes 3G levi piiril. Talvel, kui puud raagus olid, siis Tele2 3G seal isegi oli. Aga suvel läksid puud lehte ja mingist hetkest enam 3G ei levinud, tuleb vaid tattaeglane GPRS ja seegi vahel katkeb (eriti õhtuti, ilmselt siis on rohkem kasutajaid taga). Netipulk on pikenduskaabli otsas lae alla viidud ja leitud koht, kus veel kuidagi "võtab". Maja lähedal on 1 mobiilimast, millel on majaga otsevaade, aga mis sealt tuleb, ei oska arvata (isegi GPRS ju jupsib). Elisaga sama teema - 3G ei tule sinna, enda pulgaga ükskord proovisin.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Max95
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 68
Liitunud: T Juul 13, 2010 6:35 pm
QTH: KO37LV29
QTH2: KO38IJ56OA
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas Max95 » T Aug 30, 2011 9:16 pm

Eks mingi kumer plekk kauss sobib ehk? Wifit parandab, vast mobiilinetti ka natuke tagant aitab.
PS:Tellisin endale heast Hiinast 3G yagi prooviks, äkki aitab. Pole veel kättesaanud
PMR446 ja CB: Magnus või 304JAA
Amatöörkutsung: ES6JAA
ALAN100+/ML145 ALAN100+/Midland 66cm

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas rannamees » T Aug 30, 2011 9:55 pm

Proovi pulk õue panna (nt. 0,5L plastpudelisse), kõrgemat sagedust (~2GHz) takistavad nt. pakettaknad päris hästi...

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas sombi » K Aug 31, 2011 6:08 pm

Isegi 900MHz-i tapavad pakettaknad ära. Tean, sest mitu tuttavat vahetasid mobiilivõrku, kuna peale akende vahetust toas enam levi polnud. Enne oli levi piisavalt, sest mast oli umbes 8-km kaugusel.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas Ambur » K Aug 31, 2011 6:49 pm

sombi kirjutas:Isegi 900MHz-i tapavad pakettaknad ära. Tean, sest mitu tuttavat vahetasid mobiilivõrku, kuna peale akende vahetust toas enam levi polnud. Enne oli levi piisavalt, sest mast oli umbes 8-km kaugusel.

Harilike klaasidega pakettaknad ei tapa, küll aga teevad seda selektiivklaasidega pakettaknad.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas rannamees » K Aug 31, 2011 7:21 pm

Ambur kirjutas:Harilike klaasidega pakettaknad ei tapa, küll aga teevad seda selektiivklaasidega pakettaknad.

900MHz mõtled? Mul on tavalised pakettaknad ja toas 3,5G levi on 1 pulk - aken lahti põhjas, sama wifi levialadega.

Kasutaja avatar
es3at
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: N Dets 01, 2005 5:21 pm
QTH: KO18UO
Asukoht: Läänemaa

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas es3at » R Sept 02, 2011 2:08 pm

Minuarust praegu ongi selektiivklaas juba "tavaline" ja mitteselektiiv "ebatavaline".

Oli ju et selektiiviga 2 klaasi ja mitteselektiiviga 3 klaasi paketis.
Aga alati on võimalikud variandid.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas Ambur » R Sept 02, 2011 3:18 pm

es3at kirjutas:Minuarust praegu ongi selektiivklaas juba "tavaline" ja mitteselektiiv "ebatavaline".
Oli ju et selektiiviga 2 klaasi ja mitteselektiiviga 3 klaasi paketis.
Aga alati on võimalikud variandid.

On mõlemaid nii kahe kui kolme klaasiga paketis. Selaktiivklaasiga pakett on väljast vaadatuna tumedam kui hariliku klaasiga (ja ka kallim).
Alles võrdlesime naabriga, kes omal äsja aknad vahetas. Mõlemal kahe klaasiga paketid, aga minul väljast vaadatuna tunduvalt tumedamad klaasid. Arvas, et mina olen lasknud omal aknaklaase toonitada.
Peakski tema juures toas, samapoolse akna taga käsijaama proovima, saab võrrelda, kas võtab signaali samapalju nõrgemaks kui mul või mitte.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas EINAR » L Sept 03, 2011 9:46 am

Klaaspakett akendel on ümberringi metallraamistus, moodustab lühiskontuuri, see võib takistada kõrgsageduse levi nii nagu terasarmatuurgi paneelmajade seinte sees või nagu reflektor antenni taga.
Huvitav, kuidas see klaasi tumendamine on tehtud - kas on klaasi peale (paketi sisepoolele?) kantud mingi üliõhuke metalli kiht või ... ? See takistab siis kindlasti kõrgsageduse levi.

73! de 304EI/ES6EI

Kasutaja avatar
es3at
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: N Dets 01, 2005 5:21 pm
QTH: KO18UO
Asukoht: Läänemaa

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas es3at » E Sept 05, 2011 9:50 am

Ambur kirjutas:On mõlemaid nii kahe kui kolme klaasiga paketis. Selaktiivklaasiga pakett on väljast vaadatuna tumedam kui hariliku klaasiga (ja ka kallim).


Jah, oli ja on muidugi. Ma rohkem mõtlesin selle all seda, et see mõningad aastad tagasi oli see 2(3) tavaklaasiga pakett vaikimisi ja selektiiv uus/edev/kallis. Nüüd on selektiiv vaikimisi, ja tavaklaasi tuleb eraldi tellida. Lappasin mõningad aknapakkujad läbi, kõik isegi ei maini tavaklaasidest pakette enam.

Selektiivklaasi mõju 2.4G Wifile testisin kunagi ise. Avatud aknaga kasutatav signaal, suletud aknaga 0. Paketi servas oleva alumiiniumriba mõju on iseasi. Gigade peal ma sellega ei arvestaks.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas Ambur » E Sept 05, 2011 11:08 am

Lisan siia juurde ka lühiselgituse, kes veel ei tea, mis on selektiivklaas:

Selektiivklaas – metalloksiidse koostisega või metalse pinnakattega klaas, mis laseb tuppa päikeseenergia lühilainelise kiirguse, kuid takistab toasoojuse pikalainelisel kiirgusel väljumast.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas janar » K Sept 07, 2011 8:54 pm

kui keegi soovib katsetada, siis mul on üks 900mhz yagi üle :idea:

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Mobiilinett

PostitusPostitas insener » K Sept 07, 2011 9:05 pm

Selliseks otstarbeks antenn täitsa olemas. Saab ka mastitoru külge kinnitada.
http://rantelon.ee/images/est/r7i28.pdf
ES2AFF


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist