Antenn skännerile

Kõik antennijutud siia
Taavi
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Sept 08, 2008 2:34 pm
Asukoht: Saaremaa

Antenn skännerile

PostitusPostitas Taavi » P Nov 13, 2011 2:04 pm

Tere
Kasutan skännerit alino dj-3x. Ehk et odavamapoolne asi, kuid õnneks laenatud. Sooviks kuulata seoses lendamise hobiga lennuvälja sagedust. Originaal antenniga on paraku jutt üsna segane. Samas on ta segane nii torni all kui 5km eemal. Kas parem antenn võiks siin aidata, või on skänner ise sageduse suhtes mitte eriti täpne? IRL olen lennanud nii mõnegi tunni ning sellise kvaliteediga asja sealt küll ei tule :D Kui parem antenn aitaks, siis kas ise ka valmis nokitseks ning mis kujuga? Sagedus on 118.050mhz. Teema pole küll õige aga võib anda ka soovitusi, mis aparaat muretseda edaspidi. Muid sagedusi peale lennunduse omade kuulata plaanis ei ole.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas sombi » P Nov 13, 2011 2:10 pm

Ma arvan, et sellel aparaadil puudub AM (amplituudmodulatsioon), FM-is kuuled sellisel juhul ainult rögisemist.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Taavi
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Sept 08, 2008 2:34 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas Taavi » P Nov 13, 2011 2:22 pm

AM täitsa olemas. Tekstist saab aru üksikutest sõnadest.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas Ambur » P Nov 13, 2011 2:30 pm

Kui see on Alinco DJ-X3, mitte DJ-3X, siis on sellel ka AM modulatsioon:

http://www.rigpix.com/alinco/djx3.htm

Pole seda skännerit lähemalt uurinud, ei tea kas sellel on reguleeritav mürapiiraja (SQUELSH), katkendlikul vastuvõtul on harilikult mürapiiraja liiga tugevalt peale keeratud.
Sellise, mõne km kauguse maa taha peaks see skänner ka oma antenniga väga hästi vastu võtma.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Taavi
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Sept 08, 2008 2:34 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas Taavi » P Nov 13, 2011 5:11 pm

X3 siiski jah. Mürapiirajat olen üritanud muuta, kuid sellest ei muutu midagi. Heli ei ole katkendlik aga lihtsalt äärmiselt arusaamatu. Esimesel võimalusel proovin salvestada ja näite siia panna.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas Ambur » P Nov 13, 2011 5:47 pm

Taavi kirjutas:X3 siiski jah. Mürapiirajat olen üritanud muuta, kuid sellest ei muutu midagi. Heli ei ole katkendlik aga lihtsalt äärmiselt arusaamatu. Esimesel võimalusel proovin salvestada ja näite siia panna.

Kas sul skänneri displei näitab täpselt sama sagedust, millel väikelennukid torniga räägivad?
Võibolla on lihtsalt sagedus natuke kõrval.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas officer » P Nov 13, 2011 5:58 pm

...no lennuki väiksus sagedust ei mõjuta, TWR on TWR :).
Kui sa torni 5km kaugusel ei kuule, siis on see loomulik...aga lennuki vastust tornile peaks sa kuulma küll ...
Millist TWR'i saa kuulata soovid?
ES2JT/304JT

Taavi
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Sept 08, 2008 2:34 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas Taavi » P Nov 13, 2011 6:25 pm

Kuressaare TWR 118.050MHz. Skänneril täpselt sama sagedus peal aga tekst on nagu keegi räägiks "plekkämbris". Samuti olen proovinud Tallinna ATIS-st kuulata (muidugi Tallinna lennujaama kõrval) ja no aru saab ehk mõnest sõnast. Samas lähed istud lennukisse ja seal on jutt täiesti normaalne ning arusaadav. Kuressaare TWR olen proovinud ka torni all kuulata aga tulemus täpselt sama. Heli on plärisev ja pea võimatu aru saada :D

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas officer » P Nov 13, 2011 6:40 pm

...julgen arvata, et skanneril valjuhääldi viga saanud, ntx maha kukkunud?...proovi, kas kõrvaklappidega sama häda :roll:
Tall. ATIS tuleb mulle Viimsisse käsijaama orig. antenniga absoluutselt kvaliteetselt...mul küll ei ole skanner, vaid AirBand jaam(ad). Samas kontrolli, kas sinu skanner ikka on AM peal!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Antenn skännerile

PostitusPostitas taivo » P Nov 13, 2011 7:39 pm

Mul korra olnud kokkupuude samas kestas oleva PMR jaamaga (DJ-S446). Selle valjukas oli täielik saast. Krõbises koguaeg, valjemaks keerates ei saanud enam sõnadest aru. Oled kindel et see skänner ikka korras on ja lülitub AM-i? AM-is peaks suurem sahin puuduma. Proovisin Tallinna ATIS-t FM-is , saab aru kah, kui hoolega kuulata. Parem antenn sind praegu selles hädas ei päästa.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron