Midland 18-258 (klaasile kinnitatav antenn)

Kõik antennijutud siia
Yorick
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 19
Liitunud: T Juun 10, 2014 10:34 pm
QTH: KO29KI74

Midland 18-258 (klaasile kinnitatav antenn)

PostitusPostitas Yorick » T Juun 10, 2014 10:57 pm

Tere,


Mõltesin, et annan veidi tagasisidet. Nimelt otsisin autole lühikest antenni, setst ML145-t ma kasutan pikemate sõitude puhul, kuid enamus aega vaja suhelda autodega, mis silmanägemise ulatuses on.

Kuna välismaistest foorumitest leidsin selle antenni kohta väga palju halvustavaid ja samas ka positiivseid hinnanguid, siis otsustasin selle järgi proovida. Nimelt oli minu ootus, et paar kilomeetrit võiks trassil antenn ikka toimida ja peale tänaseid katseid meie rekkajuhtidega - jah toimib! Side oli olemas Patika viaduktist Vaida viduktini (2.5km) - arvestada võiks et 2km normaalselt ja üle selle vajub asi ära.

Üritasin varemalt suhelda Jüris olles ka kellegagi lasnamäelt kuid mind oli hädavaevu kuulda (1pall mõõdiku järgi). Võttes arvesse selle antenni pikkust, hinda ja et asi toimib läbi "geraamilise kondensaatori" - läbi aknaklaasi, siis polegi nii sitt tulemus. Karavanis sõites täitsa ok ja kui vaja normaalselt sidetada, siis võtan pagasnikust ML-145 ja viskan katusele.

PS. Kui keegi tahab omale samuti selle klaasile liimitava julla hankida, siis tasub silmas pidada, et klaas kuhu see kinnitatakse ei tohi olla toonitud ja kõik metall (k.a. jääsulataja jooned) ei tohi antenni jalale olla ligemal kui 1.5 tolli. Ahjaa, unustasin lisada, et salongi jääval karbikul on ka SWR timmimiseks üks väike plastist kruvi. Mina seda muutma ei pidanud, mõõdik näitas 1.1

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Midland 18-258 (klaasile kinnitatav antenn)

PostitusPostitas Ambur » K Juun 11, 2014 9:16 am

73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Re: Midland 18-258 (klaasile kinnitatav antenn)

PostitusPostitas ignasio » N Aug 13, 2015 12:21 am

Video juhend kuidas läbi klaasi antenni paigaldada. https://www.youtube.com/watch?v=yoKIjsOH1fU


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist