SWR näidud katkise antennikaabliga

Kõik antennijutud siia
JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

SWR näidud katkise antennikaabliga

PostitusPostitas JM75 » P Aug 10, 2014 11:37 am

Juhtus selline totakas olukord, et antennikaabel sai auto ukse vahel natuke muljuda. Päris lapikuks ei vajutanud, selles kohas on vahe sees, mis on peaaegu kaabli paksune aga selline nurga koht, mis painas kaablit järsult ca. 110-130 kraadi nurga alla.

Mõtlesin, et igaks juhuks peaks SWR meteriga üle käima aga, mis peaks olema näidud, kui kaabel katki? Üritasin siit foorumist otsida ja Googlest, midagi nagu leidsin ka aga mõtlesin, et küsin igaks juhuks üle, sest päris head 100% vastust ei saanud.

Ise otsides leidsin, et SWR näidu peaks nii lahtise, kui ka lühises kaabli korral viskama max. Tekib seisulaine peegeldus kaablis mõlemal juhul, mis kajastub väga suure SWR näiduga.

Olen ma õigesti asjast aru saanud? :)

Võib ka kogemusi jagada, kui lihtne üldse on RG58 kaablit muljumisega katki teha.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: SWR näidud katkise antennikaabliga

PostitusPostitas bob » P Aug 10, 2014 5:06 pm

igasugune paine või muljumine sisemise kontuuri ja välimise kontuuri vahet mõjutab kaabli sisetakistust. palju ta nüüd swri mõjutab sõltub kõik võimsustest, kui pikk on kaabel jnejnejnejnejne väga paljudest argumentidest.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: SWR näidud katkise antennikaabliga

PostitusPostitas JM75 » P Aug 10, 2014 8:12 pm

Sellest ma olen aru saanud, et väga paljud asjad mõjutavad reaalset sidekvaliteeti. Võib-olla ma kunagi üritan ka sellisel tasemel asju timmida aga hetkel tahaks omale baasteadmised tekitada. Sellest ma olen juba aru saanud, et mitte-hääles antenn, lahti-ühendatud antenn (sama, mis katkine kaabel tegelikult), lühises kaabel võib pmst jaama maha põletada. Esialgu üritaks endale selgeks teha need asjad, mis on kriitilised, et tehnika viga ei saaks. :)
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron