1. leht 1-st

President Wyoming UP

Postitatud: K Juun 21, 2017 10:29 pm
Postitas hard0
Pilt

https://president-electronics.com/Antennas/Magnetic/UP/WYOMING-UP

Täna kontrollisin ühe sellise antenni häälestust. Minu üllatuseks oli SWR 2,0@CH1 ja 1,5@CH40. Lisaks tuli välja, et tootja pole häälestusvõimalust sellel antennil ette näinud.
Seega pidin fiibervarrast ettevaatlikult maha lõikama ja sealt seest paljastunud vasktraadile jupi otsa jootma ning seda jupikaupa maha lõikama hakkama. Pärast häälestamist jäi juurdejoodetud traadijupi pikkuseks umbes 6mm.
SWR näidud olid pärast häälestamist 1,4@CH1 ja 1,2@CH20 ning 1,4@CH40

Kuna antenn hetkel minu käes on siis ehk saan mahti nüüd pühade ajal katsetada, kusmaale sellise 70cm ridvaga üldse rääkida kannatab. Välja arvatud häälestusvõimaluse puudumist, on antenn siiski minu arvates hästi ehitatud ja auto katusel oma musta värvi tõttu küllalti vähe silmatorkav. Antenn ise kinnitub jala külge keermega(tundub standartne meeterkeere, pühade ajal saan kodus kontrollida). Ühe asjana mainiksin veel antennikaabli, milleks on selle antenni puhul RG174A/U. Diameetrilt on ta umbes poole peenem RG-58 kaablist ning on küllaltki hästi painduv. Pealavaadates aga tundub kaabel kuidagi nõrguke ja kardan, et palju väntsutamist see ei kannata. Küll aga saab seda kindlasti vägagi mugavalt autos paigutada ja servade taha ning vahele peita, et see salongi lihtsalt tolknema ei jääks.

Kokkuvõtteks öelduna soovitan ka "tehases eelhäälestatud" antennide SWR näidud üle kontrollida :wink:

Re: President Wyoming UP

Postitatud: N Juun 22, 2017 8:56 am
Postitas Kaljukits
Minu soovitus enne, kui lõikate, juurde lisate vms on see, et teostage swr mõõtmised mitmes kohas. Majade ümbruses või koduhoovis on swr näit erinev lagedal maastiku või metsateega võrreldes.
Head jaani ka kõigile!

Re: President Wyoming UP

Postitatud: N Juun 22, 2017 9:39 am
Postitas sombi
Kaljukits, õige tähelepanek. Olen märganud, et antenni häälestust mõjutab näiteks ka lahtine autouks või auto kõrval seismine, rääkimata suurematest esemetest.
RG174U näiteks sisaldab mitmekiulist soont, seega pole ta nii kehvake midagi, kasutan ise mitmeid aastaid juba PMR-i kaasaskantava antenni küljes ja pole midagi juhtunud.

Re: President Wyoming UP

Postitatud: L Juun 24, 2017 2:53 pm
Postitas Evo
Mul on tsikli küljes ka selline lühike antennijupats CB- sageduste jaoks.
Õnneks on ta kergesti häälestatav, ülemises otsas on sisse- välja nihutatav eraldi element,
kinnitus umbes selline, nagu vanasti oli täitepliiatsitel, lased näpitsate abil vabaks, püüad häälde saada ja keerad kinni tagasi.
Ega ta igas olukorras absoluutselt ei häälestu, isegi kõrval seistes kätt lehvitades muutuvad näidud veidi.
Ajasin ta alguses enam- vähem täpseks CB 8 AM sagedusele, et mõnel korral reisides ja ära eksides saaks rekkameestelt kas või teejuhatust paluda. Muidugi, ega selle pisikese antenniga mingit sidekaugust saa... rohkem selline hädaabinõu.

tsikliantenn.jpg
tsikliantenn.jpg (201.27 KiB) Vaadatud 2570 korda