Antennid ja kortermaja

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » T Nov 02, 2021 10:41 am

Plaan on omale üks CB jaam jälle autosse panna selle klausliga, et vajadusel tõstan tuppa või paigutan kiiresti ringi teise masinasse või mis iganes. Autoga pole ses mõttes probleemi, et meeletut ritva katusele ikka panema ei hakka, toimib nii kuidas toimib siis. Aga. Elan kolmekordse maja esimesel korrusel, põhja, ida ning lääne suunal on veel suuremaid ja väiksemaid kortermaju (2-4 korrust). Mis variante mul üldse on, arvestades, et katusele ma ilmselt midagi panna ei saa... Ehk siis sama autoantenn ja kuulan maanteel sõitmaid rekkasid, 21. pealt türklasi ning heal päeval Evot paari km kauguselt, kui sedagi?

Tulistage, ässad!
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas Evo » T Nov 02, 2021 7:03 pm

randal kirjutas:Plaan on omale üks CB jaam jälle autosse panna selle klausliga, et vajadusel tõstan tuppa või paigutan kiiresti ringi teise masinasse või mis iganes. Elan kolmekordse maja esimesel korrusel, põhja, ida ning lääne suunal on veel suuremaid ja väiksemaid kortermaju (2-4 korrust). Mis variante mul üldse on, arvestades, et katusele ma ilmselt midagi panna ei saa... Ehk siis sama autoantenn ja kuulan maanteel sõitmaid rekkasid, 21. pealt türklasi ning heal päeval Evot paari km kauguselt, kui sedagi?

Tulistage, ässad!

Tere.
Vaatasin lokaatorite järgi, et meie vahekaugus on umbes 5,54 kilomeetrit.
Siiapoole jäävad majad, kuna oled esimesel korrusel, võivad küll takistuseks jääda.
Kui katusele ei pääse, proovi pikem antenn (ML-145) siiapoolsele aknale panna ja häälde ajada.
Siis peaks side läbi minema.
Olen näteks rääkinud autojaamaga, milline oli Võnnu kiriku juures madalavõitu orus- lohus,
autol lühike antenn ja väljundis 4W. Side toimis ilusti.
Kui Sul need CB- asjad valmis saavad, anna siin märku ning katsetame ära.
Saan Sulle vastata 5/8 antenniga vertikaalis ja 4- elemendilise Yagiga horisontaalis.
Seniks edu ja 73 !
Viimati muutis Evo, T Nov 02, 2021 7:25 pm, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » T Nov 02, 2021 7:19 pm

Evo kirjutas:Vaatasin lokaatorite järgi, et meie vahekaugus on umbes 5,54 kilomeetrit.


Jah, umbes nii ta on, ja Lääniste suur ja lai :P :D

Evo kirjutas:Siiapoole jäävad majad, kuna oled esimesel korrusel, võivad küll takistuseks jääda.


Kusjuures kurat seda teab, tänane pemariga mängimine andis üllatavaid tulemusi (vaata PMR testid). Ja mul jääb Sinu suunale majaots, ehk et maja on teega paralleelselt.

Evo kirjutas:Kui Sul need CB- asjad valmis saavad, anna siin märku ning katsetame ära.


Seda ma teen :) Iseasi, kas enne jõuluvana tulekut valmis saab... Aga iial ei tea :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas Evo » T Nov 02, 2021 7:54 pm

randal kirjutas:
Evo kirjutas:

Kusjuures kurat seda teab, tänane pemariga mängimine andis üllatavaid tulemusi (vaata PMR testid). Ja mul jääb Sinu suunale majaots, ehk et maja on teega paralleelselt.

Evo kirjutas:Kui Sul need CB- asjad valmis saavad, anna siin märku ning katsetame ära.


Seda ma teen :) Iseasi, kas enne jõuluvana tulekut valmis saab... Aga iial ei tea :D

Võime ka kunagi PMR peal proovida.
Kuskil kappide sügavustes peaks mul selline PMR isend olema, üks vana räbal,
sai originaalantenn maha lõigatud, saan talle külge liita omaloomingulise Yagi,
fotostatiivil keeratav horisontaali- vertikaali. Võimsust tõstetud ei ole.
Oli tal ka eraldi toide, kas enam töötab, seda ei tea, kasutasin viimati aastaid tagasi.
Kui sõidad Lääniste suunas kilomeetri jagu mäe otsa, siis peaks sidet saama küll.
Lepime eelnevalt kokku, katsun toiteasjad joonde ajada, istutan antenni statiivi otsa
ning proovime ära.
Seniks Sulle 73 !

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » T Nov 02, 2021 8:39 pm

Evo kirjutas:Võime ka kunagi PMR peal proovida.
Kuskil kappide sügavustes peaks mul selline PMR isend olema, üks vana räbal,
sai originaalantenn maha lõigatud, saan talle külge liita omaloomingulise Yagi,
fotostatiivil keeratav horisontaali- vertikaali. Võimsust tõstetud ei ole.
Oli tal ka eraldi toide, kas enam töötab, seda ei tea, kasutasin viimati aastaid tagasi.
Kui sõidad Lääniste suunas kilomeetri jagu mäe otsa, siis peaks sidet saama küll.
Lepime eelnevalt kokku, katsun toiteasjad joonde ajada, istutan antenni statiivi otsa
ning proovime ära.
Seniks Sulle 73 !


Kõlab nagu plaan, anna teada kui toide olemas ja proovime :) Ja siis tulen vaatan selle Su arendusaretuse kah üle, mul ka neid vanu räbalaid, äkki saaks kah midagi naljakat ehitada :D :D

Sulle samuskist! :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas hall kass » T Nov 30, 2021 2:52 am

ML145 kõlab hästi. Ise pole sellist omanud, aga kasutajad on maininud, et see antenn läheb aknaplekil häälde.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » T Nov 30, 2021 6:46 pm

hall kass kirjutas:ML145 kõlab hästi. Ise pole sellist omanud, aga kasutajad on maininud, et see antenn läheb aknaplekil häälde.


Jaa, häälde läheb küll. Aga. Maja ise ja kogu majas olev kammaijaa annab nii palju häireid, et olgu see antenn hii hääles kui tahes, läbi ei tule sealt midagi. Nii me Evoga katsetasimegi, tema oma arsenaliga Läänistes ja mina temast 5,4 km kaugusel Võnnus. Mina temani kostsin, aga minuni ei tulnud mitte üks krõbin läbi. Viskasin kama auto peale ja 2 meetri kaugusel majaseinast oli viimase peal.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas Kaljukits » N Dets 02, 2021 8:59 am

Mäletan oma esimesi katsetusi aknaplekil 145 magnetkinnitusegs antenniga Lasnamäe 6. korruselt :)
Stats jaamaga ca 2km kauguselt (op ÄPU) 5/9 5/9). Teletorni kandis liikuv autojaam aga ei tekitanud isegi mulle müramuutust... Kuigi nägin oma aknast teletorni. :D :D
Edu :wink:
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas hall kass » N Dets 02, 2021 1:14 pm

Jama on see, et nüüd ei tohi paljudes suurtes majades akna külge kah midagi "silmariivavat" tekitada. Ehk siis kõik, mis seinast kaugemale jääb, on saatanast :) Kui rõdu ei ole, ei ole suurt midagi teha.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » N Dets 02, 2021 3:00 pm

Kaljukits kirjutas:Mäletan oma esimesi katsetusi aknaplekil 145 magnetkinnitusegs antenniga Lasnamäe 6. korruselt :)
Stats jaamaga ca 2km kauguselt (op ÄPU) 5/9 5/9). Teletorni kandis liikuv autojaam aga ei tekitanud isegi mulle müramuutust... Kuigi nägin oma aknast teletorni. :D :D
Edu :wink:


Nojaa, jaburaid asju juhtub :D Aga mul pole mõtet aknaplekil enam ennast vaevatagi, elge on, et tulemus on suhtkoht null. Nii et ootan pisut paremaid aeg kui lubatakse midagi katusele panna, eks siis saab edasi vaadata :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Vend_Vahhindra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 134
Liitunud: T Dets 29, 2020 7:13 pm
QTH: KO38CC
Asukoht: Aakre

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas Vend_Vahhindra » N Dets 02, 2021 7:13 pm

No a sul oli 3kordne maja ? tekita akna taha mingi LongWire tüüpi lahendus, mis ei pruugi väga silmagi hakata ju ....
Kutsung: Vend Vahhindra / 304VVH / ES5VVH Tel: 51717null7 es5vvh (ät) erau.ee

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Antennid ja kortermaja

PostitusPostitas randal » N Dets 02, 2021 9:21 pm

Vend_Vahhindra kirjutas:No a sul oli 3kordne maja ? tekita akna taha mingi LongWire tüüpi lahendus, mis ei pruugi väga silmagi hakata ju ....


Oleks ma kolmandal korrusel, oleks mul ammu bazooka akna taga vmt. Esimesel on pisut keerukam...
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron