Antenn rõdu külge

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
resr
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 12
Liitunud: R Veebr 09, 2007 6:48 pm
QTH: KO28KW52DT
QTH2: KO28FS65AN
Asukoht: kehtna, KO28kw
Kontakt:

Antenn rõdu külge

PostitusPostitas resr » L Mär 24, 2007 10:33 pm

Soovitage head antenni cb-jaamale, sammuti aidake kaasa mõelda, kuda see antenn vana paneelkortermaja rõdu külge panna (väljapoole). Milline see rõdu on, saate vaatama tulla rapla maakond, kehtna, viljandi mnt. 4- 24 tagumine pool, rõdu küljes on fm-vastuvõtja antenn tuledega ja elavhõbekõrgrõhklambiga (Philips 250W Hg-LI) valgusti.
128X1

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » P Mär 25, 2007 8:32 am

Raplasse sinu r6du vaatama nyyd kyll vast keegi tulema ei hakka, aga kui antennist r22kida, siis tehnouru tootevalikus ju spetsiaalne r6duantenn olemas: http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=m_c&toode=A24

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » E Mär 26, 2007 3:43 pm

Mouser kirjutas:Raplasse sinu r6du vaatama nyyd kyll vast keegi tulema ei hakka, aga kui antennist r22kida, siis tehnouru tootevalikus ju spetsiaalne r6duantenn olemas: http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=m_c&toode=A24

Kahjuks ,see rõduantenn küll ei kõlba mitte kusagile,kui sa selle endale muretsed siis karanteerin,et nädal aja jooksul üritad sa seda tagasi viia.
Ja võib öelda ,et ega sa esimene ole.Tore 1m pikkune rõdu iludus
,nii võib seda nimetada.
Rõdule võiks ikkagi panna 1/4 ühe vastukaaluga ka seda saab Tehnoturust olen sellega ise töötanud mitmed aastad kui katuselt antenn ära jalutas.
Antenni nimeks on: Boomerang 27A kui ma ei eksi.
Tema ainuke häda on väga kitsaribaline.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » E Mär 26, 2007 8:15 pm

No kui see antenn t6siselt nii saast on (kui see on enamuse arvamus), siis v6iks selle yleyldse tehnouru tootevalikust 2ra koristada v6i m6ne asjalikuma mudeliga asendada, sest spetsiaalne r6du kylge mount'itav antenn on ilmselt ypris n6utud myygiartikkel..
Muide, milles selle antenni negatiivsus seisneb ?

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » T Mär 27, 2007 12:43 pm

Ma tean vähemalt kolme Tallinna amatööri ,kes on seda maapõhja kirunud ja vist tagasi viinud.
Muidugi lähi sidet saab temaga küll aga üle linna ikka ei tule välja midagi,kui just katusele ei topi.Aga see ,mille ma välja pakkusin töötas mul 2.korruse rõdul väga hästi ainult ma tõin ta rõdust eemale oma 1,5m.muidu ei õnnest ei esimese ega sellega eriti midagi.Mida kaugemale seda efektiivsem.Muidugi võib ka väikese nurga allapanna.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

PostitusPostitas Muki » T Mär 27, 2007 3:14 pm

-
Viimati muutis Muki, L Mai 08, 2010 12:19 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » R Juun 27, 2008 5:05 pm

Kaevan vana teema üles... .
Küsimus sellesama Boomerang antenni kohta. Et kui kaugele tuleks ta majaseinast viia (tean et mida kaugemale seda parem, aga ega see nii lihtne pole). Katusele ma ei saa esialgu normaalset vemmalt panna, ja rõdu ka ei ole. Äpu viis 1,5 meetrit rõdust eemale, majasein jäi siis kuskil alla 3 meetri kaugusele. Mul õnnestub aga ainult majaseinast see ehk 1,5m kaugusele toimetada.Kas maksab selle bumerangiga üldse vaeva nägema hakata, või ootaks millal ühistumutid katusele lasevad õige asja panna?

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » R Juun 27, 2008 5:28 pm

taivo kirjutas:Kas maksab selle bumerangiga üldse vaeva nägema hakata, või ootaks millal ühistumutid katusele lasevad õige asja panna?

Oleneb, kuidas Sul nende "ühismuttidega" diil jäi. Kas annavad ühel heal päeval Sulle uksekella ja ütlevad, et NÜÜD. Sa masseeri mutte, muud ei oska soovitada, sest antenn katusel ületab mäega kõiksugu aknatagused ja rõdukad. Kui masseerimisele vaatamata ei saa katusele panna, siis mis muud ikka üle jääb kui aknataha.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » R Juun 27, 2008 5:55 pm

Oleneb,millest maja seinad on.Midagi kuuled ikka kui kuulda on.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » R Juun 27, 2008 6:58 pm

Majasein on kivist, tüüpiline viiekordne rushovka tüüpi maja, ise pesitsen viiendal korrusel. Ühistu juhatus vahetub pidevalt, konkreetset jah sõna pole saanud, nüüd neil jälle muud tööd ja tegemised. Seega mõtlesin et katsetaks siis aknatagust niikaua kui nõusoleku saan ühistult.

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » L Juun 28, 2008 1:57 pm

2,7 m Sirio antenn on väga hea -kohalik side 33km-t

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juun 28, 2008 5:34 pm

Mul on akna taga selline:

http://boni.narod.ru/ant_mal.htm

Elan esimesel korrusel, antenn on akna taga majaseinast 1,8 m kaugusel ja kui ülelevid ei seganud, sain kuni 15 km sidesid.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » L Juun 28, 2008 9:10 pm

Ralf, täpsusta palun mida sa selle 2,7m Sirio all konkreetselt mõtlesid. Hall Kass: seda teemat ma lugesin kus sa oma antenni soovitasid, aga, et seda tekitada pean ma tõstuki rentima et see ülemise otsaga räästa alla kinnitada, rõdu mul pole, läbi häda pika latiga kinnitasin sinna veerenni külge pea alspidi PMR jaoks NMT autoantenni :)
Viimati muutis taivo, L Juun 28, 2008 11:46 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juun 28, 2008 9:36 pm

Taivo, sul polegi vaja antenni kuhugi riputada... saad oma akna külge teha pööratava poomi, umbes sama pika kui on akna laius. Siis saad antenni paigaldamise ja vajadusel mahavõtmise ajaks poomi akna ligi keerata ja aknalaual istudes antenniga majandada (vajadusel seo end kuhugi kinni, kui kardad aknast välja kukkuda). Minu poom on keeratav, ega minulgi väljast ilma redelita sinna ei ulata, kuid redelit mul pole ja ei viitsi teha kah. Pooli ja kondekaga sobituse aga saad panna eraldi karpi ning kinnitada toas akna külge, sealt antennini läheb kaabel - ka see variant on mul kasutuses ja töötab ilusasti. Minu antenn on keskelt plekknurgikuga poomi külge kinnitatud. Sa elad viiendal - kujutan ette, et sealt võid sa selle antenniga asjalikke kaugusi saavutada... tõsi küll, pigem avatud suunas ehk maja ette jäävas alas, maja ei pruugi lainet enda taha nii hästi lasta.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Andyboy
Veteran
Veteran
Postitusi: 311
Liitunud: E Okt 03, 2005 6:26 pm
Asukoht: # KO37KW # Ridalist paremale >

PostitusPostitas Andyboy » T Juul 01, 2008 2:33 pm

Vanasti olid hrushovkad viilkatusega, (eterniit) kuidas Sul on, lame- või viilkatus? Kui viilkatus, siis ära minegi katusele, vaid pane antenn laka peale. Pole vaja ühistumutte ka mudida, HI !
73!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist