E-levi

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
rom
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: K Jaan 06, 2010 8:14 pm
QTH: KO37AS
Asukoht: Valga-Tõrva
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas rom » P Mär 07, 2010 1:23 am

igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?



Janno edastas seda värki mingi aeg CB jaamale. Aga kas ka PMR, pole kursis
Ühel päeval saab minust selle foorumi MODE

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » P Mär 07, 2010 8:15 am

rom kirjutas:
igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?



Janno edastas seda värki mingi aeg CB jaamale. Aga kas ka PMR, pole kursis

Täpselt nii, juhtusin ka üks õhtu auto peal 23-dal olema ja imestasin, miks ma räägin sombiga Noarootsist :D :D :D Seega tervitused ka sinna poole, äkki õnnestub veel :D
ES6ADE

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Ambur » P Mär 07, 2010 9:43 am

igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?

Side põhja ja lõuna vahel toimis Tallinnast Rannamõisa PMR repiiteri kaudu, mis läbi e-QSO oli ühendatud Võrus Janno CB repiiterga (kanal 23). Võrus PMR repiiterit polnud.
Kuna peale edukaid sideteste tekkis ka lärm (osadele ei meeldinud, et repiiter on kanalil 23), tõstis Janno selle kanalile 22. Kas see praegu ka veel toimib, ei tea, võibolla võttis üldse maha.
Ma proovin nüüd pühapäeva hommikul hõigata.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » P Mär 07, 2010 9:56 am

Ambur kirjutas:
igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?

Side põhja ja lõuna vahel toimis Tallinnast Rannamõisa PMR repiiteri kaudu, mis läbi e-QSO oli ühendatud Võrus Janno CB repiiterga (kanal 23). Võrus PMR repiiterit polnud.
Kuna peale edukaid sideteste tekkis ka lärm (osadele ei meeldinud, et repiiter on kanalil 23), tõstis Janno selle kanalile 22. Kas see praegu ka veel toimib, ei tea, võibolla võttis üldse maha.
Ma proovin nüüd pühapäeva hommikul hõigata.

Jah, Janno andis mulle ka infi, et asi 22-e peal. Eile ka karjusin 22-e peal, midagi nagu korraks oli, aga mitte arusaadav :(
ES6ADE

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas nemo » P Mär 07, 2010 9:57 am

Ambur kirjutas:
igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?

Side põhja ja lõuna vahel toimis Tallinnast Rannamõisa PMR repiiteri kaudu, mis läbi e-QSO oli ühendatud Võrus Janno CB repiiterga (kanal 23). Võrus PMR repiiterit polnud.
Kuna peale edukaid sideteste tekkis ka lärm (osadele ei meeldinud, et repiiter on kanalil 23), tõstis Janno selle kanalile 22. Kas see praegu ka veel toimib, ei tea, võibolla võttis üldse maha.
Ma proovin nüüd pühapäeva hommikul hõigata.

Hetkel ei toimi ch22, kuna pole võimalik praegusel perioodil jaama järelvalveta jätta pikemaks ajaks.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » P Mär 07, 2010 10:15 am

nemo kirjutas:
Ambur kirjutas:
igiliikur kirjutas:Vabandan, et ei loe seda teemat lõpuni ja algusest läbi.... Siit küsimus lõunasse(Janno +): mis kanali peal PMR mul olema peaks ?

Side põhja ja lõuna vahel toimis Tallinnast Rannamõisa PMR repiiteri kaudu, mis läbi e-QSO oli ühendatud Võrus Janno CB repiiterga (kanal 23). Võrus PMR repiiterit polnud.
Kuna peale edukaid sideteste tekkis ka lärm (osadele ei meeldinud, et repiiter on kanalil 23), tõstis Janno selle kanalile 22. Kas see praegu ka veel toimib, ei tea, võibolla võttis üldse maha.
Ma proovin nüüd pühapäeva hommikul hõigata.

Hetkel ei toimi ch22, kuna pole võimalik praegusel perioodil jaama järelvalveta jätta pikemaks ajaks.

Selge pilt. Kajuks mul hetkel ainult auto peal jaam, nii et üritab siis ikka siin kohaliku teemaga hakkama saada. Vean ennast peale lõunat ka autosse, eks siis vaatab, kuidas lõunamaa mehed kuuldaval on 8)
ES6ADE

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » P Mär 07, 2010 11:19 am

Olen ka kuuldel 22FM-il alates praegusest baasjaama ja 5/8-ga Põlva lähedal.
Teine jaam mul kuuldel 23FM-il, tema antenniks 2.05m autoantenn, ilmselt halvem kuuldavus siis sellel kanalil.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: E-levi

PostitusPostitas äpu » P Mär 07, 2010 12:27 pm

nemo kirjutas:Ei tule pikka kirja... Kuulasid ükskord kui läbi minu lingi üks kohalik juttu ajas, polnd miskit öelda siis. Nii kui mind kuuled, on nina vingus. Ja kordan, eQSO on jaamade/repiiterite linkimiseks, mitte krt arvutikasutajate kohalik jututuba, kus siis lingitud jaamu kommenteeritakse. Tahad nina kirtsutada modulatsiooni pärast, kuula läbi jaama. See server polegi selle eesmärgiga, et ühendada PC-kliente, vaid siiski Gateway-d kokku linkida...

Kuule noormees,ma kommenteerin seda mida kuulsin ja see oli moonutatud.Mul isiklikult kama mida teed ,mida arvad,mida kirjutad.Pole ma sulle küll nii kunagi vastanud ega öelnud,nagu sa armastad kõigile kirjutada,kes midagi sulle mainib.Ole inimene ja ära keeruta siis jälle asju nii ülesse nagu sul kombeks on.Omateada mainisin seda heapärast kui teistega võrdlesin ning minuga oldi nõus ja mainin pea alati kui midagi viltu on.Ka ootan ise infot kui eetris midagi kõrvakriipivat on.
Sellega mina lõpetan selle n.n kõrval teema selles alajaotuses.Kui sul veel midagi öelda,sorry kirjutada siis mine siit mujale alajatusesse. :idea:
Aga niipalju veel,kui ei ole algmaterjal s.t heli korralik seda hullem on ta läbi eetri. :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas nemo » P Mär 07, 2010 2:23 pm

äpu kirjutas:Kuule noormees,ma kommenteerin seda mida kuulsin ja see oli moonutatud.Mul isiklikult kama mida teed ,mida arvad,mida kirjutad.Pole ma sulle küll nii kunagi vastanud ega öelnud,nagu sa armastad kõigile kirjutada,kes midagi sulle mainib.Ole inimene ja ära keeruta siis jälle asju nii ülesse nagu sul kombeks on.Omateada mainisin seda heapärast kui teistega võrdlesin ning minuga oldi nõus ja mainin pea alati kui midagi viltu on.Ka ootan ise infot kui eetris midagi kõrvakriipivat on.
Sellega mina lõpetan selle n.n kõrval teema selles alajaotuses.Kui sul veel midagi öelda,sorry kirjutada siis mine siit mujale alajatusesse. :idea:
Aga niipalju veel,kui ei ole algmaterjal s.t heli korralik seda hullem on ta läbi eetri. :D

Kes oli sel hetkel nõus? Ma ei kuulnud kedagi sõna võtmas sel teemal enne kui gateway offline panin - kõik olid vait nagu alati - ja olen oma süsteemi häälestanud juba ennem ilma sinu abitagi ning sul pole vaja seal korrutamas käia üht ja sama joru sadu kordi - mul tagasisidet piisavalt juba ja seni on kõik rahul olnud peale sinu (aga miski krdi jonn nagu väiksel lapsel, mitte ei saa). Tahad olla modulatsiooni kontroll, tee seda jaama taga. Minu häälestus on tehtud selle järgi, mida kuuldakse teises jaamas, kas CB või PMR. Mind ei koti see, et keegi tuleb PC-kliendiga sisse ja kuulab läbi arvuti kõlarite või kõrvaklappide ja kohe kisa lahti - ma ütlesin ka sulle, et eQSO ja ka eeter pole ringhääling, kus inimese hääl peab olema üks ühele

Sama kamm oli ka siis, kui Neeger kasutas minu jaama üle neti ch23FM peal. Rääkisin mina üle neti, oli jälle modulatsioon metsas omadega. Rääkis Neeger, kõik oli OK, mis sest et tihtipeale kippus üle taguma

Sind Äpu ma kuulen läbi rannamõisa normaalselt, vahel harva kipub modulatsioon liiga tugevaks minema. Kui aga PC-klienti kasutad, siis on metsas asi, meeletult kahinaid ja kohinaid karjub lausa üle su enda häälest - arvatavasti arvuti ventikad, topi vatti täis need, siis ei kohise ja ei vilise enam...

Panin aparatuuri sappa tagasi, midagi rohkem regullima ei hakka, kuna teisel eetris aegajalt oleval inimesel on heli tipp topp, pole moonutisi ega midagi (kui on soov kangesti ikka, siis võin laenata tema jaama ja saad sama tulemust kuulda minu häälega nagu eilegi, mitte mingit vahet, mis marki jaama kasutan).
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Evo » P Mär 07, 2010 3:02 pm

Mehed, ärge siis tühja asja pärast tülli keerake. Noh, moonutas, siis moonutas, kellel ei juhtu. Ilma väikeste tehniliste äpardusteta saavad ainult need hakkama, kes end tehnikast eemale hoiavad. Mul omal siin näiteks kukkus mõned ajad tagasi CB- jaamal mikrofon krudisema, häda oli selles, et juhtme sisseviigu koht oli mikrofonil veidi lõdvavõitu ja mikrofoni liigutamisel kandus kogu see krudin mikrofoni korpust pidi kapslile üle. Kui mehed poleks sidetamise ajal sellest märku andnud, krudistaks ma vist tänapäevani. :)
Teiseks faktoriks võib olla ka konkreetse inimese hääle tämber. Igal rääkijal on oma häälekõla. Ei saa ju raadioamatööridelt nõuda, et kõigil oleks mahe diktori hääl ja ülipuhas diktsioon. Seetõttu tunneme ju raadioeetris püsivamad tegutsejad kohe tema häält kuuldes ära, enne kui ta oma kutsungitki öelda jõuab.
Nüüd tuli mul kah pikk jutt, ärge siis kohe nuhtlema hakake. :)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » P Mär 07, 2010 3:33 pm

...meil siin lõunamaal tihtipääle juhtund, et mõnel mehel vale nupp alla ununenud...panin täna hommikul 23FM-il USB-l nii et räuskas, hea, et Lauri ütles...nupusunnik oli eile õhtusest ES75ERAU jälgimisest USB-le jäänudki...kanali taipasin kül tagasi keerata...tegijail juhtub!

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » P Mär 07, 2010 8:43 pm

Evo kirjutas:Mehed, ärge siis tühja asja pärast tülli keerake.

Samad sõnad, nagu öeldakse, rebjata tavaite sõt drusno :D
ES6ADE

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » P Mär 14, 2010 2:02 pm

22-e peal kuulsin hetkel kedagi, kes Jannoga rääkis, korraks kuulsin ise ka Jannot. Aga mingi jama on, ei saa jutust hästi aru :( Täpselt selline kuulmine, nagu oleks mikker rääkijal põhjas :?
ES6ADE


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron