Eriline DX saavutus FM 31 ch.

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Eriline DX saavutus FM 31 ch.

PostitusPostitas Kaljukits » P Juun 24, 2007 9:06 pm

FM-s võib vist ülelevi ajal julgusega pidada 31. kanalil (27,315MHz) DX saanud operaatoreid erilise saavutuse väärilisteks. Kui bänd kõrgemal külgribas on asjad enam-vähem kontrolli all ja operaatorid valivad kutsungi esitamise järele sidepidamiseks teised sagedused, siis ch. 31 FM käib kõikse DX samal sagedusel. Endal on mul sellel sagedusel vaid õnnestunud mõi DX. Samas on see sagedus aga kui omaette CB DX (põhi)klass, kuna suurem enamus CB jaamu ei ole võimelisedki muudel sagedustel ja modulatsioonidel töötama.
Huvitav oleks lugeda teiste kogemusi nimetatud bändis ja FM töötamiste kohta.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Paide Vana

31ch

PostitusPostitas Paide Vana » E Juun 25, 2007 10:43 am

Tervst.Minul on kyll enamik sidesi tehtud nimelt 31 ch,siis euroopa suunal,aga viimasel ajal avastasin 27.555 ja selle ümbruses töötavad UK lällajad.
Pühade aeg sai sealt paar engelsmanni kätte.

Paide Vana



73

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Juun 25, 2007 12:27 pm

Enne pühi õnnestus saada 31. kanalil kaks sidet Soomega. Seniks on need minu ainukesed Soome sided.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Juun 25, 2007 6:56 pm

Minu meelsest saab 31. FM-s töötada ainult siis, kui ülelevi on just alanud ja enamus amatööre pole seda avastanud :D. Või siis vastupidi, bänd on sulgunud ja üksikud leviaknad on veel praokile. Eile kuulasin 31. kanalit päris pikalt ja enamus sellel töötanud operaatoritelt kuulsin vaid heal juhul paari lauset. Sellega ma tahan pigem öelda uustulnukatele DX huvilistele seda, et kui DX huvi pakub, siis tuleks SSB ja 27,555MHz võimaldav jaam hankida.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Juul 11, 2007 10:48 pm

Tõeliselt eriline saavutus ja kannatus saada DX-i FM-s :D Ligi pool tundi üritasin täna spellida oma aadressi Horvaatia korrespondendile. Vähemalt neljal korral tegime QRY. Samapalju vähemalt palusin breikajatelt QRX, kes muide sellest üldse lugu ei kippunud pidama jne jne. Kõige lõpuks ei õnnestunudki meil QSL info vahetamine. Ilmselt saab ta mu koordinaadid oma sõbralt, kellega mul QSO ja vastav infovahetus õnnestus.....UHHH :D
Olge siis kõik vääga kannatlikud FM-s DXima ;)
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist