Türklased

Kauglevi mehed, andke minna!
Paide Vana

Türklased

PostitusPostitas Paide Vana » T Juun 19, 2007 8:27 pm

Tervitused.Me oleme kõik türklastega hädas ölnud,aga täna oli siiani ainuke juhus,et Türgist keegi ka vastas kutsele-õigemini mina vastasin türgikeelsele jutule,kus ainsad arusaadavad sõnad olid Istambul-Ankara.Ja kujuta ette mees kohe tutvustab,et on Helmut ja pealinnast Istambul.Ega ta ikka õige türklane polnud-sellise nimega ja tore jutt ka,muidu ma olen väga kehva mulje saanud nendest.



Paide Vana


73

Kasutaja avatar
Hiiu Tom (ES1GB)
Veteran
Veteran
Postitusi: 365
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:36 am
QTH: KO29ii
Asukoht: Tallinn-Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas Hiiu Tom (ES1GB) » K Juun 20, 2007 9:19 am

Erand kinnitab reeglit.
8)
President Lincoln
1/2 wl vertical

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » K Juun 20, 2007 12:01 pm

Olen ka proovinud neile hõigata (minu juurde kostuvad nad sageli ja tugevalt), aga siiani pole keegi vastanud. Eks tuleb siis veel üritada.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » K Juun 20, 2007 4:59 pm

Türklastega on meil jah millegipärast väga hea levikanal olemas ja seda juba eelmise päikeseaktiivsuse ajast. Meie kuuleme neid hästi ja nemad kuulevad meid sama hästi, kuigi ei taha alati vastata, sest suurem osa ei oska muud peale oma keele.
Aga proovige neile hõigata "Salam Aleikum", siis kuulevad kohe, arvavad et omad poisid ja vastu tuleb "Aleikum Salam". Sellega ilmselt küll ühendus piirdubki, sest te ei oska Türgi keelt, aga vähemalt saate teada, et ka ise olite neile kuuldav.

Eelmise aktiivsusperioodi ajal sai siiski mitmega räägitud ja isegi QSL kaardid vahetatud, sest DX mehed oskavad sealgi keeli (Saksamaal elanud/elavad tönkavad küll rohkem Deutsch-i). Suur osa kanalil 21 hõikajatest teevadki seda Saksamaalt, püüdes ühendust saada kodukandiga, siia tulevad mõlemad kohad hästi.

Kehv lugu kogu asja juures on vaid see, et nad oma ühenduskanaliks kodumaaga just 21 kanali valisid.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron