Kui CB king pigistama hakkab

Kauglevi mehed, andke minna!
Aare
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: P Mär 08, 2009 12:31 am
QTH: KO38ME99
QTH2: KO38NF70
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Aare » T Veebr 16, 2010 12:45 pm

Janus kirjutas:Noh kui sulle see Alinco nii hirmsasti meeldib osta siis ära. Peaasi et ise asjaga rahul oleksid.
Mina sind ümber veenma ei hakka :lol:
Aga ütlen et FT-847 on korralik lauapill mitte see Alinco. Loomulikult on yaesu hind kallim aga rõõmu jätkub ka kauemaks.
Antenni tuuner käsitsi keeratav 7000 :roll:
See vist selline mis 1+ kW läbi laseb, arvan et nii karmi ei ole alguseks vaja.


Janus,ega ma seda isendit ikkagi ei soovi osta ma lihtsalt tahtsin teada mida temast arvatakse ja siis veel selle tuuneri kohta,ma vist sain valesti aru sellest Googli automaattõlkest,see ju läbi lillede tõlge.(DX70 koos tuuneriga 549EU ilma 467EU).Uurin veel ka isendit nagu IC 718 ja ka teisi.Ostmine on tuleviku asi enne on vaja luba saada :oops:

Evo minu olukorras on vist ikkagi tuuner väga vajalik,kuna pole ju selliseid võimalusi asulas neid iga sageduse jaoks traate vedada,tuleb mõne antenniga hakkama saada ja enamvähem kõigil sagedustel.

304ARE
304ARE.ES6ARE

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas officer » T Veebr 16, 2010 12:56 pm

...minul on dx70 täitsa olemas,hangitud juba siis,kui euroopas teda veel ei olnud,ehk tõin USA'st.
Kuna ma pole HF contestman,siis tavalobisemiseks sobib väga. Hea see,et pole vaja kogu aeg menüüdes "ringikolistada" :D
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » T Veebr 16, 2010 1:01 pm

Hee, Paganal pagana hea küsimus eespool : miks just Yaesu ?

Kui nüüd pool päeva ringi tohlasin ja samalaadseid pille omavahel võrdlesin, küsib yaesu ikka üksjagu vähem mony teiste firmade umbes samade omadustega pillidega võrreldes...?
See 897D trügib vägisi vist mulle laua peale tagasi...no las need 2m/70cm igaks elujuhtumiks olla seal peal... :) teinekord hea teda autosse visata ja peal istuda kannatab ka ! :lol: Paksust ravvast teine, ma olen neid poes 3 tk ära müünud eelmisel aastal. Aga hinnad olid siis paremad kui praegu kohtab...!
Viimati muutis EINAR, T Veebr 16, 2010 1:08 pm, muudetud 1 kord kokku.

Aare
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: P Mär 08, 2009 12:31 am
QTH: KO38ME99
QTH2: KO38NF70
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Aare » T Veebr 16, 2010 1:05 pm

officer kirjutas:
Kuna ma pole HF contestman,siis tavalobisemiseks sobib väga. Hea see,et pole vaja kogu aeg menüüdes "ringikolistada" :D


Tänud infi eest,seda ma just kuulda tahtsingi :wink:

304ARE
304ARE.ES6ARE

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Janus » T Veebr 16, 2010 4:06 pm

officer kirjutas:Kuna ma pole HF contestman,siis tavalobisemiseks sobib väga. Hea see,et pole vaja kogu aeg menüüdes "ringikolistada" :D

Nõus aga siis sobivad ju kõik vanemat sorti transiiverid.
Ega uuematel ka midagi viga ei ole, siis jah jama kui nuppe vähevõitu ja display kitsuke.

Aga tavaliselt paned ükskord asjad enda jaoks paika ja rohkem pole vaja.
Õigel amatööril on ikka manual käepärast :wink:
EINAR kirjutas:Hee, Paganal pagana hea küsimus eespool : miks just Yaesu ?
Kui nüüd pool päeva ringi tohlasin ja samalaadseid pille omavahel võrdlesin, küsib yaesu ikka üksjagu vähem mony teiste firmade umbes samade omadustega pillidega võrreldes...?


Oleneb milliseid jaamu omavahel võrdlesid :roll:

Näiteks kui võtta IC-7000 siis sellele pole vaja hiljem kalleid lisavidinaid juurde osta sest need on juba pillis olemas :lol:
Võibolla tundub jah esmapilgul kallis kuid alati peab vaatama ka palju on pillil lisasid mida rohkem seda plangum transiiver on :lol:
Kallimatel pillidel on nimekiri olematu ei räägi siin linearidest ja välistest tüüneritest või lauamikrofonidest ja muust "luksusest".
See oli lihtsalt näiteks. FT-897D VS. IC-7000

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Evo » T Veebr 16, 2010 4:46 pm

Kõigepealt peame otsustama, kui palju me transiiveri ostuks rahasid kulutada saame, see paneb nii mõnegi asja kohe paika.
Siis tuleks kindlaks teha, kas hakkame transiiveriga tegelema statsionaarselt kindlal kohal kodus või on meil teda kavas siia- sinna vedada. Samuti ka seda, kas hakkame aktiivselt osalema contestidel jne. või peame sidet siis kui aega saame.
Minu jaoks on statsionaarne pill hea siis, kui kõik vajalikud seaded saab teha kähku esipaneelil olevatelt nuppudelt- lülititelt. Meeletu hulk menüüsid raskendab kasutamist, seni, kui vajaliku üles leiab, on levi kadunud või huvitav korrespondent magama läinud. Kui transiiver saab olema kogu aeg omal kindlal töölaual, siis on ka mugav, kui kõik juhtorganid on suuremal esipaneelil käepäraselt pööratavad- väänatavad.
Kes kasutab lugemiseks prille, see peaks arvestama ka veidi suurema displeiga. Vähemalt sageduse ja S- meetri näidud olgu ilma silmi pingutamata nähtavad.
Edasi tuleb mõelda, kas osta analoog- või digitalpill. Mõlemal on omad head ja vead.
CW kasutajad peavad jälgima vajalike filtrite olemasolu.
jne...jne...jne... :)

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Janus » T Veebr 16, 2010 5:06 pm

Evo mitte ei saa küsimatta jätta mida sa sealt menüüdest enne sidet sättima pead :lol:
Mina küll menüüdes enne sidetamist ei sobra kuigi tegelen peamiselt digisidega.

Sellega olen sinuga 100% nõus, et igaüks peab ikka oma võimalustest nii rahalistest kui muudest lähtuvalt omale transiiveri valima.

Menüüde nuhtluseks on odavama otsa transiiverites minumeelest see et,
kasutatakse kõikvõimalikke lühendeid (ekraanile ei mahu lihtsalt rohkem infot) või siis mingeid numbreid.
Need aga jäävad halvasti meelde. Ja erinevad tootjad nimetavad samasuguse funktsonaalsusega asju erinevalt.

Aare
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: P Mär 08, 2009 12:31 am
QTH: KO38ME99
QTH2: KO38NF70
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Aare » T Veebr 16, 2010 5:08 pm

Evo kirjutas:Kõigepealt peame otsustama, kui palju me transiiveri ostuks rahasid kulutada saame, see paneb nii mõnegi asja kohe paika.
Siis tuleks kindlaks teha, kas hakkame transiiveriga tegelema statsionaarselt kindlal kohal kodus või on meil teda kavas siia- sinna vedada. Samuti ka seda, kas hakkame aktiivselt osalema contestidel jne. või peame sidet siis kui aega saame.
Minu jaoks on statsionaarne pill hea siis, kui kõik vajalikud seaded saab teha kähku esipaneelil olevatelt nuppudelt- lülititelt. Meeletu hulk menüüsid raskendab kasutamist, seni, kui vajaliku üles leiab, on levi kadunud või huvitav korrespondent magama läinud. Kui transiiver saab olema kogu aeg omal kindlal töölaual, siis on ka mugav, kui kõik juhtorganid on suuremal esipaneelil käepäraselt pööratavad- väänatavad.
Kes kasutab lugemiseks prille, see peaks arvestama ka veidi suurema displeiga. Vähemalt sageduse ja S- meetri näidud olgu ilma silmi pingutamata nähtavad.
Edasi tuleb mõelda, kas osta analoog- või digitalpill. Mõlemal on omad head ja vead.
CW kasutajad peavad jälgima vajalike filtrite olemasolu.
jne...jne...jne... :)



Evo,sul on täielikult 110% ulatuses õige jutt,kes tahab tegeleda contestidega siis jah peab olema ikkagi tasemel isend.Kuid kui ainult hobikorras kui vabat aega on teha mingi side mõnega siis minu arust ka pole mõtet omada ei tea mis hinnaklassis saadud ideaalproffipilli.Töö teeb ära ka odavama klassi pill,olgugi et probleemidega,kuid hea meel sellestki,et side peetud.

304ARE
304ARE.ES6ARE

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » T Veebr 16, 2010 5:32 pm

Evo jutt annab mulle veelkord kinnitust, et FT-897D oleks minu jaoks optimaalseim.
Hea, et Janus tema sisse võileiva mahtumisest juttu tegi...hommikul näpu otsa võttes jääbki üks mamunake vähemaks eraldi võileivapambu näol ! Ja mõnel välipäeval samuti mõnus vahepeal omast aparaadist kerge snak võtta ! :lol: :lol:

Ja hinnaks oleva raha eest on selle pilli sees ja küljes nodi nii, et tapab ! Juurde saab lisadena vist 24 või rohkem? lisaseadet, need muidugi eraldi hinnakirjas...aga mulle sealt eriti midagi vajalikuks ei osutugi... .

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Janus » T Veebr 16, 2010 6:19 pm

EINAR kirjutas:Hea, et Janus tema sisse võileiva mahtumisest juttu tegi...hommikul näpu otsa võttes jääbki üks mamunake vähemaks eraldi võileivapambu näol ! Ja mõnel välipäeval samuti mõnus vahepeal omast aparaadist kerge snak võtta ! :lol: :lol:

:lol: OK. Tegelikult ma ei mõelnud seda Yaesut maha teha.
Aga olgem ausad see sisemine toiteplokk maksab ikka hingeinda ja akud on ka suht mõtetu "option".
Siit ka see võileiva jutt :lol: Aga muidu igati tegus pill.
Ainuke mida juurde sooviks on filtrid.
Tegelikult vaatasin ja pole veel päriselt loobunud FT857-st lihtsalt tagavara pilliks ja kui vaja kuskile kaasa vedada hea ja väike.

Arvan et sulle Einar sobiks see pill küll hästi :)

w
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 28
Liitunud: K Sept 26, 2007 7:13 pm
Asukoht: ko29hi

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas w » T Veebr 16, 2010 7:48 pm

EINAR kirjutas:... Mulle tuli kül FT-847 pakkumine...seepärast need teemad suurendatud huvi pakuvadki.


Kui ise seda ei taha siis äkki vahendad pakkumist... Võibolla võtaks yhe sellise hea pakkumise korral veel juurde - tundlikumat pilli ple kohanud. Eriti just 2m ja 70cm.
w - wiski - 304WT - ES1LBQ (ES1S)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Kaljukits » K Veebr 17, 2010 9:49 am

Janus kirjutas:Kui ruumi jagub siis ikka korralikud antennid.

Selles see asi tihtipeale ongi, et ei jagu ruumi. Lemmikbändi(de) antenn(id) võiksid ka ilma tuunerita hääles olla, aga kui lemmikbände on palju või kui ei ole veel väljakujunenud lemmikbändi. Vaevalt enamusel, kes LL tahavad sidet pidada on võimalik ehitada 10 antenni (160m, 80m, 40m, 30m, 20m, 17m, 15m, 12m, 11m, 10m). Abiks tulevad multibandantennid, mis aga üldiselt eeldavad antennituunerit.
Korralik antennituuner on hea abimees.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 17, 2010 10:31 am

...No nii, nalja ja asjalikku juttu,... mõlemat ! :)

Aga ei ole keegi siiski ütelnud midagi konkreetsemat FT-847 kohta (no umbes nii, nagu Kaljukitselt saime teada üht-teist 950 ja 7400 kohta alateema algusepooles) ?
Kas pole siin teemal kaaspostitajatel teda kasutuses või mõnel kogenud mehel sõnavõtt lihtsalt viitsimise taga ? Huvitaks eelkõige ikka nn. "puudused" kui neid märkimisväärselt on , aga ka esiletõstmist väärivad omadused?
Google manuaalid-infod (ilmselt enamus) minul juba uuritud ja tehniliste näitajatega tutvutud. Aga see pole see, mis praktiliste kogemuste komentaar !
Ootaks endiselt huviga.

W, ootaks ära 847 kohta infid, kui olen ise võtja, ei saa selle pakkumist vahenduseks välja käia, kui ise loobun, siis mõistagi edastan Sulle!
Viimati muutis EINAR, K Veebr 17, 2010 10:41 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Andre5 » K Veebr 17, 2010 10:37 am

natuke infot FT-847 teiselt poopt Peipsi Järve... loodan, et sinna foorumisse saab ka ilma registreerimiseta sisse...

http://www.radioscanner.ru/forum/topic20931.html
http://www.radioscanner.ru/forum/topic14903.html

PS Ise ma neid postitusi ei viitsinud läbi lapata ;)
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 17, 2010 10:58 am

Jah,...tüüpilised tolle maailma meeste jutukesed seal...mina nagu eriti asjalikku ei märganud ?
Aga tänud, 919 !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron