Kui CB king pigistama hakkab

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Andre5 » K Veebr 17, 2010 11:11 am

EINAR kirjutas:Jah,...tüüpilised tolle maailma meeste jutukesed seal...mina nagu eriti asjalikku ei märganud ?


kas sa seal olevaid lingikesi ka avasid?

veel tiba selle pilli reiting on VF kasutaja arvates 4,67 (5 balli süsteemis), samuti hindajate kommentaarid ka olemas... http://www.radioscanner.ru/rating/item/38/
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 17, 2010 11:25 am

Kaljukits, minu nägemusel annaks neid antenne üksjagu ka ühte patta panna :

10, 11, 12 ja 20 m annaks ehk CB 1/2-ga ära teha ?
15, 17 ja 30 m oleks vist mõtekas päris eraldi ?
40, 80 ja 160 m siis mingi pikemat tüüpi dipool või miskit muud effektiivset ?

Mõistagi, tuleks siis vastavad sobitus-lülitused igal konkreetsel bändil paika leiutada kas kaugjuhitavate KS-releede ja lisainduktiivsuste-mahtuvuste või mõnede muude nippidega.
Mina pidasin bändideks jaotamisel sageduste kordistumise põhimõtet silmas. (Seda 17 ja 30 m pole mina eriti kunagi väga silmas pidanud ...??)

919, ah-aa, lingikesed jah! Uurin põhjalikumalt, tänud veelkord !

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Kaljukits » K Veebr 17, 2010 1:07 pm

EINAR kirjutas:Mõistagi, tuleks siis vastavad sobitus-lülitused igal konkreetsel bändil paika leiutada kas kaugjuhitavate KS-releede ja lisainduktiivsuste-mahtuvuste või mõnede muude nippidega.

Pole vaja midagi leiutada, antennutuuner on juba ammu leiutatud :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas officer » K Veebr 17, 2010 2:30 pm

...mul on kasutusel juba mingi 10-15 aastat Diamond'i W-735; 2 bandi trapdipool,ideaalselt hääles(ilma kõrvalise abita) nii märja,kui kuiva ilmaga.... ja olen väga rahul. Antenni komplektis on kõik olemas,keera ainult kaabel PL pistiku külge.Üldpikkus 27m.Samal põhimõttel on olemas ka Diamond W-8010;80-40-20-15-10m bandidele.Üldpikkus 20m...minu Rootsi tuttaval see on ja samuti kiidab.
Ülaltoodud antennid on hääles ilma an.tüünerita!
Viimati muutis officer, K Veebr 17, 2010 11:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Pagan » K Veebr 17, 2010 7:17 pm

Ei taha küll kellegile halvasti öelda aga kui asi nii lihtne siis FT-847-le kaks Diamondi järgi ja ongi kõik olemas mis täielikuks õnneks vaja.
Kõik ülejäänud amatöörid kes ehitavad ise antenne ja antennituunereid on rumalad ja mõttetud mehed. :lol:
es5cc

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas officer » K Veebr 17, 2010 7:59 pm

to Pagan:...see viimane väide on sinu,mitte minu oma :D
Kuna minul puudub igasugune käteosavus,siis ma ei hakka seda tegema, mille tulemusega ma rahule ei jää...
Samas minu lugupidamine kodanike üle,kes oma kätega midagi hääd ja ilusat valmis ehitavad,...ei väsi seda kordamast :D
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » K Veebr 17, 2010 9:37 pm

Vaat antennituuner on asi, mida mina oma ihu näppudega kõrgsagedusvooludega üheaegselt kruttinud ei ole ! Igasugune tunnetus sellel teemal minul puudub ! :D
Omal ajal tegelesin 80m-ga (VEF-i 75m skaala lõpus !!) ja kõik traadijupid sai lõpuks häälde ka, sidedki maha peetud. Aga kõik oli ikkagi sellele bändile arvestatud..."Rothammel" oli öösiti padja all ja tema järgi läks kül kõik täpselt toimima.
10m peal leiutasime poistega Fantoomi saatjaid (kes veel filmi mäletab!) ja need karbikesed sai samuti lõpuks omavahel suhtlema...no ärme töökaugustest räägime :oops: aga suusakepid läksid peris häste häälde.
Ja proovimata ei jäänud ka tolleaegne 435 MHz (oli vist ?), triood-lampidega sai üle 3 km sidet, see pill mul praegugi alles veel !kvartsidki paistsid karbist ! Antenn oli ehtne Yagi !!

Aga antennide juurde tagasi põigates...mina jääksin ikka diapasoonide kaupa variantide juurde, Kaljukitse kiuste ei hakkaks seda tuuneri-elukat metsast kinni püüdma ! :lol:

No eks loodetavasti saabuvad kogemused panevad kõik paika ! Ma püüan suvel lisaks CB-antennile veel mingi 80m variandi ka üles saada...esialgu piisaks ehk ?

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 18, 2010 9:35 am

EINAR kirjutas: Kaljukitse kiuste ei hakkaks seda tuuneri-elukat metsast kinni püüdma ! :lol:

No eks loodetavasti saabuvad kogemused panevad kõik paika ! Ma püüan suvel lisaks CB-antennile veel mingi 80m variandi ka üles saada...esialgu piisaks ehk ?

Kaljukitsel pole midagi selle vastu, kui keegi end ise kiusab ;)
Aga edu katsetamiste juures, kui aega ja viitsimist on -kogemused tulevad kindlasti, iseasi kas tulemus, aga seegi on kogemus.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Evo » N Veebr 18, 2010 10:07 am

EINAR kirjutas:Omal ajal tegelesin 80m-ga (VEF-i 75m skaala lõpus !!) ja kõik traadijupid sai lõpuks häälde ka, sidedki maha peetud.


VEF-iga kuulasin ka ise mingil ajal 80m. laineala. Sellel raadiovastuvõtjal oli see hea omadus, et lainealade plaadid olid pöörleval trumlil, igale lainealale oma plaat. Ümberhäälestus ka üsna lihtne. Lisada tuli veel lisaostsillaator (BFO) SSB ja CW kuulamiseks ja asi töötas.
Aga side pidamiseks pidi Sul siis ka mingi raadiosaatja olema, VEF- i sai ju ainult vastuvõtuks kasutada.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » N Veebr 18, 2010 10:51 am

Kaljukits, mulle tundub vahest, et kogu see raadiuasjandus üks suur iseenda kiusamine ongi, aga see kiusav-pisik paistab olevat väga tugeva paljunemisvõimega ja kohaneb ka täiesti tühja rahakoti tingimustes!! :D

Evo, 80m saatjaid sai tollal kokku 4 ära ehitatud, valitses lampide hiilgeaeg, minu "firmamärk" kasutas ka kvartse juba ! Aga enne vene kroonut said nad kõik rublade vastu vahetatud...ühel koolivellel pidi see saatja praegugi pööningul alles veel olema...nüüd peaks vist "uunikumiks" ta tagasi ostma! Aeg nagu raadiomuuseumit ka koostama hakata...? :D

Ajasin natuke muud juttu, aga ehk keegi veel midagi FT-847 kohta täiendaks ?

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » N Veebr 18, 2010 4:48 pm

No nii, üks loodetavasti siis väegade hää pill on minu suunas juba liikumist alustanud. :D
Nüüd tuleb siis arvatavasti selle antennituuneriga end kiusama hakata...iseehitamise mõnusid nautides või peatselt tühjeneva rahakoti kaasabiga :lol: :lol:
Loodame, et siis pigistavast CB-kingast tunduvalt lahedam HAM-saabas jalga saab tõmmatud ?

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Andre5 » N Veebr 18, 2010 5:04 pm

EINAR kirjutas:No nii, üks loodetavasti siis väegade hää pill on minu suunas juba liikumist alustanud. :D


Kui suur saladus pole, mis pill see on siis? Uus või kasutatud? jne...
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 19, 2010 8:50 am

EINAR kirjutas:Nüüd tuleb siis arvatavasti selle antennituuneriga end kiusama hakata...iseehitamise mõnusid nautides

Kontakteeru Amburiga. Tema alles tegi endale lihtsa käsituuneri. Eks ta ise räägib, kuidas see erinevatel HF bändidel 1/2 GP-ga toimetab.
Kenasti vormistamise peale kulub selle töö juures enamus ajast.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas EINAR » R Veebr 19, 2010 10:45 am

Nii, kõigepealt kõik see mees järjest:

919, saladus ei ole, aga ma täpselt veel ei tea, kas iCOM 735 endale jätan, mul on tellimus ja tahtja kohe olemas...raadioamatörism ongi teinekord tugevamaid emotsioone põhjustav hobi, eriti uue riistvara hankimisega seonduvalt.... ja esialgu rahu, ainult rahu . Aga käes ta veel ju polegi...jutt ainult tsirgust kõrgel õhus...! :D Pärast põhjalikku tutvumist võtan siis uuesti sõna.

Tänud, Kaljukits! Amburil oli see ant.-tuuner kusagil üleval ka, kodulehel vist, pärast kui aega rohkem, hakkan neid asju huviga uurima.

No täiesti juhuslikult langes minu jaamaost kokku ajaliselt selle alateemaga siin foorumis, miks mitte asjast ka juttu teha. Plaanis oli see tõsisemalt aga juba sügisest peale.
Võib-olla on teisigi CB kitsakingalisi...no siiani Aare ja mina kui asjast õigesti aru olen saanud.
Võiks siis päris julgesti sõna võtta.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kui CB king pigistama hakkab

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 19, 2010 11:07 am

Ham pillidest tasuks vaadata ka FT-450 http://www.yaesu.com/indexVS.cfm?cmd=Di ... Archived=0
Hinnalt saab tutika FT-450 kätte alla 11 000.- kr. http://www.radio-tele.com/amatoori/
100 euri kallim sisaldab ka antennituunerit, kuid selle headuse kohta ei tea kommentaarida, sest kallima suguvenna FT-950 oma ei kannata kriitikat. Kel huvi, võiks uurida lähemalt eham.netist, kus jaam saanud päris kõrge reitingu 4,6/5 http://www.eham.net/reviews/detail/6583
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron