E-levi

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 26, 2010 9:45 pm

nemo kirjutas:Mida mina ei tea? Kas toda moosekanti või et isegi ei tea et tallinnas üks kummitus omaette podiseb eetris ja teistele selga julmalt sõidab oma monoloogidega. Seda USB probleemi on olnud ka ilma nende hulludeta, oli juba siis kui eeter rahulikum oli ja minul veel polnud nii kõva pilli, et külgmise pääle kaasa ronida, pidin leppima selle mõnusalt häiriva raginaga - seda võiks tõesti kuskil mujal tekitada, oli isegi ühes teemas arutelu, et usb jaoks oma kanal

Mis Sind selle juures kõige rohkem segab.
Moosekant?
kummitus?
...lisaks kohalikud QRM allikad.
Sellest jutt ongi - mulle piisab nendestki... ilmselt nende pärast ma ei copy-gi raadioeetrist Nemot ;)
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas nemo » R Veebr 26, 2010 9:55 pm

Kaljukits kirjutas: ilmselt nende pärast ma ei copy-gi raadioeetrist Nemot ;)

See läheb juba off topicuks ja mina pean seda juba omamoodi solvanguks. Pole sinu asi kritiseerida ja arutleda, miks ühte või teist ei kuule. Minu näide kasutusest kanalil 23 FM asemel USB-s oligi toodud just seetõttu, et mõnele ka kohale jõuaks, kui on kokkulepped tööliigis ja ka kanali kasutuse otstarbes, võiks ka sellest kinni pidada, mitte eraasjadeks või väidetavate segajate vältimiseks kolida samal kanalil teise tööliiki. Selleks on kanaleid küll ja no krt, pole ju raske vajutada peale ühte nuppu ka teist, millega kas siis mälus olevat kanalit vahetada või siis sageduse muutmise nuppu vajutada... Seda tean ka, kui paar uustulnukat samal 23-l kanalil koliks samuti mingi hetk teise tööliiki, siis vanad materdaksid nad maatasa. Vastupidise korral hoia aga mokk maas...

Mis puutub tollesse e-levisse, siis põhja poolt ei pane keegi oma jaama sappa. Olgu kanaliks 24 või mis iganes... Leitakse et idee hüva ja võiks panna, aga leitakse ka põhjus miks ei saa panna...
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 26, 2010 10:07 pm

nemo kirjutas:
Kaljukits kirjutas: ilmselt nende pärast ma ei copy-gi raadioeetrist Nemot ;)

See läheb juba off topicuks ja mina pean seda juba omamoodi solvanguks. Pole sinu asi kritiseerida ja arutleda, miks ühte või teist ei kuule. Minu näide kasutusest kanalil 23 FM asemel USB-s oligi toodud just seetõttu, et mõnele ka kohale jõuaks, kui on kokkulepped tööliigis ja ka kanali kasutuse otstarbes, võiks ka sellest kinni pidada, mitte eraasjadeks või väidetavate segajate vältimiseks kolida samal kanalil teise tööliiki. Selleks on kanaleid küll ja no krt, pole ju raske vajutada peale ühte nuppu ka teist, millega kas siis mälus olevat kanalit vahetada või siis sageduse muutmise nuppu vajutada... Seda tean ka, kui paar uustulnukat samal 23-l kanalil koliks samuti mingi hetk teise tööliiki, siis vanad materdaksid nad maatasa. Vastupidise korral hoia aga mokk maas...

Mis puutub tollesse e-levisse, siis põhja poolt ei pane keegi oma jaama sappa. Olgu kanaliks 24 või mis iganes... Leitakse et idee hüva ja võiks panna, aga leitakse ka põhjus miks ei saa panna...

Palun ainult ilma hüsteeriata. Seleta meile kõigile rahulikult, kes ja millal Sind sidetamast FM 23. segas? Usun, et sellest on palju enam kasu kui umbisikulistest süüdistustest. Keegi ei taha Sind solvata -olen ise iga päev FM 23. ja ei leia siin palju, mida kritiseerida. Võib olla on see minu ja mu setupi ebapiisavus, et ma Sind ei copy.
QSO FM 23!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas nemo » R Veebr 26, 2010 10:22 pm

Kaljukits kirjutas:
nemo kirjutas:
Kaljukits kirjutas: ilmselt nende pärast ma ei copy-gi raadioeetrist Nemot ;)

See läheb juba off topicuks ja mina pean seda juba omamoodi solvanguks. Pole sinu asi kritiseerida ja arutleda, miks ühte või teist ei kuule. Minu näide kasutusest kanalil 23 FM asemel USB-s oligi toodud just seetõttu, et mõnele ka kohale jõuaks, kui on kokkulepped tööliigis ja ka kanali kasutuse otstarbes, võiks ka sellest kinni pidada, mitte eraasjadeks või väidetavate segajate vältimiseks kolida samal kanalil teise tööliiki. Selleks on kanaleid küll ja no krt, pole ju raske vajutada peale ühte nuppu ka teist, millega kas siis mälus olevat kanalit vahetada või siis sageduse muutmise nuppu vajutada... Seda tean ka, kui paar uustulnukat samal 23-l kanalil koliks samuti mingi hetk teise tööliiki, siis vanad materdaksid nad maatasa. Vastupidise korral hoia aga mokk maas...

Mis puutub tollesse e-levisse, siis põhja poolt ei pane keegi oma jaama sappa. Olgu kanaliks 24 või mis iganes... Leitakse et idee hüva ja võiks panna, aga leitakse ka põhjus miks ei saa panna...

Palun ainult ilma hüsteeriata. Seleta meile kõigile rahulikult, kes ja millal Sind sidetamast FM 23. segas? Usun, et sellest on palju enam kasu kui umbisikulistest süüdistustest. Keegi ei taha Sind solvata -olen ise iga päev FM 23. ja ei leia siin palju, mida kritiseerida. Võib olla on see minu ja mu setupi ebapiisavus, et ma Sind ei copy.
QSO FM 23!


Põle siin miskit hüsteeriat. Oled sina unustanud, et ma ei ela enam ammu Nõmmel ja sina oled ka väga viimane, kellele ma hakkaks nimesid ette laulma. Tean mis sellest välja võib tulla ehk tagajärjed seoses asjaolude teisiti tõlgendamisega - omad kogemused... Aga tuleta meelde, oled isegi 23 peal usb-s testi teind samal ajal kui teised Harjumaal ja Tallinnaski üritasid suhelda fm-s. Seega pole mõtet end paremaks teha, kui ise ka eksinud kokkulepete suhtes.
Minu poolt maetud see OT teema ja jätkame E-Levi'ga konkreetselt edasi
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 26, 2010 10:46 pm

Pole hullu, Nemo. Anna siis märku, millal me Sinuga CB või HAM eertis kohtuda võiksime -siin on palju neid, kes peanahkadest lugu peavad.
QSO&73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Evo » R Veebr 26, 2010 10:49 pm

Lugesin siin seda viimast väitlust ja mitte ei saa aru, kas siis see 23. kanal on ainus kanal, millel midagi võimalik teha on. Igal vähemgi arvestataval CB raadiojaamal on 40 sageduskanalit olemas. Jätkem siis need puhtalt raadiosideks mõeldud kutsekanalid selleks otstarbeks ja viime muud katsetused läbi mõnel teisel kanalil. Igal kasutajal on niipalju oskusi, et vajaliku side pidamiseks minna vastavale kanalile. Vähemalt siin lõunaosariikides kolitakse (tavaliselt) kas erajutu vestmiseks või muuks otstarbeks mõnele muule kanalile ja kutsekanalil eriti pikka juttu ei vesteta.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 26, 2010 10:54 pm

Evo kirjutas:Lugesin siin seda viimast väitlust ja mitte ei saa aru, kas siis see 23. kanal on ainus kanal, millel midagi võimalik teha on. Igal vähemgi arvestataval CB raadiojaamal on 40 sageduskanalit olemas. Jätkem siis need puhtalt raadiosideks mõeldud kutsekanalid selleks otstarbeks ja viime muud katsetused läbi mõnel teisel kanalil. Igal kasutajal on niipalju oskusi, et vajaliku side pidamiseks minna vastavale kanalile. Vähemalt siin lõunaosariikides kolitakse (tavaliselt) kas erajutu vestmiseks või muuks otstarbeks mõnele muule kanalile ja kutsekanalil eriti pikka juttu ei vesteta.

100% agree -sellest kogu jutt meil algaski :D...
QSO!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas igiliikur » L Veebr 27, 2010 12:33 am

Sain ka siis üle pika aja jaama taha ja ennäe imet, seltskonda oli ikka mitme maa ja mere tagant(Janno, Hanno, Evo, Sombi ja veel paar, kelle nime ei kuulnud) :lol: Asi toimib, aga huvitaval kombel tuli paar 15min lünka vahel, st ei kuulnud kedagi...
ES6ADE

Kasutaja avatar
sähku
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 19
Liitunud: N Dets 25, 2008 12:25 am
Asukoht: Tartu, Tähtvere
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas sähku » L Veebr 27, 2010 1:22 am

Ka mul oli au seda vestlust pealt kuulata ja sõnakest sekka öelda...isenesest käsikabulaga toast diivani pealt väga huvitav kogemus :D

Aga viimistlemist ja läbimõtlemist vajab see süsteem, kui on soov seda toimima saada.

edit: hetkel siis Võrus

sähku
..ulub raadiolainetel Kuu poole..
MAXON CM-10;
President Glenn

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas sombi » L Veebr 27, 2010 2:11 am

CH23 on juba välja kujunenud üldiseks lobisemise kanaliks terves Eestis, seega võiks olla eQSO jaoks muu kanal ja ka see peaks olema kogu Eestis ühine, sest jube jama oleks, kui peaks hunnik kanaleid meelde jätma ja vastavalt asukohale neid vahetama. Kes tahab jaamaga kohalikku sidet pidada, valib CH23 ja kes tahab läbi neti teiste osariikidega jaurata, valib teise kanali olenemata asukohast (eeldusel, et läheduses asub netti ühendatud jaam). Muidu juhtub nii nagu PMR papagoidega, et igal pool erinevad kanalid ja katsu neid kõiki meeles pidada. Pakutud CH24 sobiks ju küll. Liiga pikalt antud teemal arutada pole vist kah mõtet, lepiks mingi kanali kokku ja ülejäänu ehk jaamade ühendamised jääksid juba entusiastide teha :wink:
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Ambur » L Veebr 27, 2010 9:13 am

Ei saa aru, mille üle tuline vaidlus käib.
Tallinnas pole kunagi olnudki CB repiiterit ja veel vähem 23. kanalil. Ja see et vahel (väga harva) testitakse sellel kanalil SSB-d, pole küll veel kedagi seganud, peale nn. moosekandi, kelle segamiste ajal ongi mindud üle külgribale, sest selles FM muusika ei sega sidepidamist. Küll aga segab see tugevalt moosekanti ennast, sest kuulates FM-is SSB moonutatud raginaid, kaob moosekant ise õige pea sellelt kanalilt minema.

Samas ei näe ma põhjust, miks ei võiks CB repiiter mõnes väiksemas kohas olla kanalil 23.
Kas on mõtet kohas, kus on alles mõni korrespondent, hakata neid üksikuid veel eraldi kanalite vahel jaotama. Nagunii ollakse kuuldel ainult ühel kanalil, seda isegi Tallinnas, kus sidetajaid hulgem. Olen testimiseks tihti hüüdnud kokkulepitud kutsekanalil 21 ja vastanud pole keegi.

Poleks Võrus repiiter CB kanalil 23, poleks ma sidet saanud ei Jannoga Võrust, Einariga Põlvast, Andresega Valgast ja veel mitmega sealt kandist. Tänu Rannamõisa PMR repiiterile, mis on ühendatud e-QSO kaudu Võru repiiteriga, saab ka nendega vajadusel ühendust. Oleks aga Võru repiiter mõnel teisel kanalil, poleks tast mingit kasu, sest seal poleks vastajaid. Ja olles Tallinnas kuuldel Rannamõisa PMR repiiteri kanalil 2/01, saavad ka sealtkandi sidetajad võtta ühendust Tallinnaga.

Kui sidetajate arv sellises kohas tõuseb, kus repiiter asub CB kanalil 23, nii et kohaliku sidet segama hakkab, saab ju repiiteri alati tõsta teisele kanalile.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » L Veebr 27, 2010 10:10 am

Ambur kirjutas:Samas ei näe ma põhjust, miks ei võiks CB repiiter mõnes väiksemas kohas olla kanalil 23.

Aga mida see sellele väiksele kohale juurde annaks? Lihtsalt segaks neid, kes muidu sellel kanalil omavahel ja parema leviga ka kaugematega suhtlema on harjunud. Kui aga neid selles levipiirkonnas (ca 50 km raadiuses) ei leidugi, siis puuduks nagu üldse asjal mõte. 24/7/365 repiiter või vahendusjaam võiks ikka olla ikka kuskil Eesti keskses kohas ja omaette kanalil. See on minu arvamus.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Ambur » L Veebr 27, 2010 10:39 am

Kaljukits kirjutas:Aga mida see sellele väiksele kohale juurde annaks?

Just seda, et need kaks-kolm kohaliku sidetajat poleks sunnitud (levi puudumisel) suhtlema ainult omavahel,
vaid saaksid ka kaugemate korrespondentidega ühendust.
Mis mõtet on repiiteritel, mille kanalitel pole kuulajaid-vastajaid ?

Arvan, et iga repiiteri kasutuskanali üle otsustagu ikka iga paiga kohalikud sidetajad ise, mis kanal neile just sealkandis kõige paremini sobib.
Ja kui see kedagi kaugemal segama hakkab, võib teha nii nagu näiteks on Soomes, igal paigal oma lobisemiskanal.
Näiteks: Võrus lobisemiskanaliks 25, kus on ka repiiter. Ei sega teisi, kelle lobisemiskanal 23 ja samas on teada, et kanalil 25 saab Võrukandi rahva kätte nii otse kui läbi repiiteri.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas nemo » L Veebr 27, 2010 11:12 am

Ambur kirjutas:Tallinnas pole kunagi olnudki CB repiiterit ja veel vähem 23. kanalil. Ja see et vahel (väga harva) testitakse sellel kanalil SSB-d, pole küll veel kedagi seganud, peale nn. moosekandi, kelle segamiste ajal ongi mindud üle külgribale, sest selles FM muusika ei sega sidepidamist. Küll aga segab see tugevalt moosekanti ennast, sest kuulates FM-is SSB moonutatud raginaid, kaob moosekant ise õige pea sellelt kanalilt minema.

Tallinnas pole olnud tõesti, oli väljaspool. Paljud ei kuulnud seda, samas ka paljud kuulsid. Jutt Kosel asunud jaamast, mis eQSO kaudu testimiseks ühendatud oli natukest aega. mina ka Nõmmele seda ära ei kuulnud, kuna see suund lihtsalt oli must auk minu suhtes.
Mis SSB-sse puutub, siis ma juba kirjutasin, et see probleem oli juba ennem moosekanti - oli periood, kus moosekant oli kadunud väga pikka aega, aga "salajutte" vms sellist käidi ikka ajamas hoolimata teistest FM-s sidetajatest USB-s rääkimas. Miks selle üldse välja tõin? Sest vaja on ennetada probleemi, kui näit pandakse link kanalile 24, siis selle lingi levi ulatuses ei hakataks mitte mingil juhul ei USB-s, LSB-s ega ka AM-s "salajutte" ajamas käimas. Paraku on see nn nõue aga paljudele kõrvadele sama mis kevadine soe tuul - ühest sisse ja teisest välja. Tekib järjekordselt siis mingi enamus, kes hakkavad leidma, et lingi poolt hõivatud kanal ons vajalik neile ja link koligu mujale. Jne. Lõpuks surnud ring.
Mingit puldi taga istumist ei tuleks otseselt. Lihtsalt iga huvilise kohus oleks aegajalt jälgida, mis toimub lingi kanalil.
Ja saage aru, et CB jaam mis on ühendatud eQSO sappa, pole repiiter vaid on link ehk vahendusjaam
Kui rahvas tahab repiiterit, siis tuleb see ehitada esmalt ja vajadusel linkida eQSO vahendusel, siis on meil juba tegemist lingitud repiiteriga. Repiiteri otstarve on vastu võtta kas samal või eraldi sagedusel otse õhu kaudu ja edastada samuti vastuvõetavat kas samal kanalil või eraldi kanalil otse õhu kaudu ehk laiendab leviala kasutajate suhtes. Lisaks võib teda linkida näit eQSO vahendusel - siis lisatakse kutsungile märge -R. Tavaline jaam mis järgi on ühendatud toimib ainult vahendusjaamana ehk lingina ja märge on -L (siiani ei mõista kuda saab vahendusjaam olla repiiter, kui kasu leviala laiendamise suhtes sellest jaamast pole)
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » L Veebr 27, 2010 11:37 am

Tuline värk jah ! :lol: :lol:
Eile kuulasin pikalt arutelu E-levil, lugesin siin kõike, lisaks siiski veelkord omapoolsed nägemused (korrutamise :D ) Põlva -kandi suhtes :
*** Jäägu mehed ikka 21, 23, 31 ja ka 8.-s kanal E-levist puutumata.
Evo on kogenud ja laia silmaringiga tegija, tasuks tema eilset väidet silmas pidada kül.
CH23-l E-levi SEGAB OTSE-RAADIOLEVI OLULISELT, mõnusaid jutumehi on õhtuti ja ka päeval 23FM-il palju, sain hetkel üle 10-ne !! Ja toimub ikka päris tihe sidetamine ju !

***Repiiteri asukohaks oleks ülimalt sobiv just Põlva...kogu ümmrus normaalses kuuldekauguses, vist isegi 4W-ga mängiks välja (?) ! Ring sai eespool-postituses juba üles loetud, lisaks veel Jaan Viitinast, Janno isa lõunapiirilt, Tõnu Valgjärvelt, kogu Puskaru kant, Peeter I, Peeter II,Aavo, Aare Ahjalt, Evo Läänistest, Seriff Põlgastest , Põlvas hulgem mehi... E-levi-le peaks kindlasti eraldi kanal olema!!
Ja kõik sidetamine ikka 23FM OTSE-RAADIOLEVI-l siiani toimunud ja jätkub.

***Kui E-levi asjad siin Põlvas eeltoodu järgi paika saaks, oleks mina ja ka firma Tani Äri nõus investeerima vajalikesse kulutustesse võimaluse piires.

***Teeks E-levis sidet siis ühe klõpsu või nupunõksu kaugusel CH24-l või Amburi poolt pakutud Võru lobisemiskanalil 25, mina 2-e käega poolt !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist

cron