E-levi

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
NEEGER
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: P Veebr 13, 2005 7:27 pm
Asukoht: Rannamõisa
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas NEEGER » L Veebr 27, 2010 12:09 pm

Üldiselt tuli siin mõte, panna eqso parooli alla, et jäävad ainult need kellel on jaam ühendatud EQSOga.
Siis kaob see eqso sisene jutumulin ära, kus inimesed vahel unustavad ennast ilma vahedeta rääkima ja ei teki väga võimalust vahele breikida.

Samas ei saa ma sellest aru, et kuidas segab EQSO kohalikku levi, teistmoodi kui
räägiksid omavahel 2 kohalikku jaama 4Wga?

Siis võiks ju ütelda neile kes räägivad 4Wga, et minge teisele kanalile kuna Teid pole kuulda osadel raadiokasutajatel ja tekitab nende jaoks nn häiret ;) ??

Ehk siis võibolla neile kellele eqso kaudu edastatav transleering tuleb raadiosse alla ühe posti sisse, keerake squelchi peale, kui see peaks kuidagi erinema kellegi teise jaamast raadio kaudu tulevast sama tugevast signaalist??

Üldiselt tuleks kokkuleppida, et PMR jaamad mis ühendatakse EQSOga peaks olema mingi alamtooniga,
et ei tuleks sellist üleliigset mudru sisse.

ja minu arust EQSO linkidele on vist pandud ka kõikidel eriline lõpupiiks, mis annab märku, et transleering tuli üle interneti.

Siin kohal info EQSO linkijaltele, mina kasutan rannamõisas, sellist lõpu piiksu.
Selline mõnus kiire ja meelde jääv tõrtsakas.

Speed 99
HZ: 1000
Vol 32000
CCW : ee
CB NEEGER

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » L Veebr 27, 2010 12:29 pm

E-levi segab kahte moodi:
1. Kanalile koondub hulgem rääkijaid erinevatel teemadel.
2. Ühtedel sidetajatel õnnestub läbi repiiteri E-levisse saada, teistel mitte, tekibki "esiplaan" ja "tagaplaan" ja üksteise mittekuulmine, Evo-ga neljapäeva õhtul kogesime seda juba. Samas krõgiseb ühe mehe kõne teise kõne rütmis...vahest isegi mittearusaadavalt.

Kasutaja avatar
NEEGER
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: P Veebr 13, 2005 7:27 pm
Asukoht: Rannamõisa
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas NEEGER » L Veebr 27, 2010 12:31 pm

Ahjaa kes Eqsos on sees käinud, see teab ka, et seal on mitu tuba.

Üheks toaks on ka "JUTUTUBA", võibolla lepiks kokku, et kui 2 eqsosse sisse tulnud klienti tahavad omavahel pikemalt lobiseda, siis võivad nad minna sinna tuppa, et siis ei segaks väga CB toas eetrisse minevat juttu.
CB NEEGER

Kasutaja avatar
NEEGER
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: P Veebr 13, 2005 7:27 pm
Asukoht: Rannamõisa
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas NEEGER » L Veebr 27, 2010 12:37 pm

EINAR kirjutas:E-levi segab kahte moodi:
1. Kanalile koondub hulgem rääkijaid erinevatel teemadel.
2. Ühtedel sidetajatel õnnestub läbi repiiteri E-levisse saada, teistel mitte, tekibki "esiplaan" ja "tagaplaan" ja üksteise mittekuulmine, Evo-ga neljapäeva õhtul kogesime seda juba. Samas krõgiseb ühe mehe kõne teise kõne rütmis...vahest isegi mittearusaadavalt.


No üldiselt on ju lõhkine küna, et CB peal on ju tihti, et kui keegi kuskil kaugel räägib ei saa ma ka olla 100% kindel, et minu jutt nendeni jõuab, isegi kui ma ka tahaks. Antenn kehv või võimu vähe. Kas siis peaks CB jaama prügikasti viskama ? Paneme siis kõik 1KW võimud taha, siis vist poleks probleemi. Saab toa soojaks ja jutud räägitud ;)
CB NEEGER

seriff
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 126
Liitunud: T Apr 14, 2009 10:02 pm
QTH: KO37KX55
Asukoht: põlvamaa põlgaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas seriff » L Veebr 27, 2010 12:46 pm

mind see e-levi küll ei häiri.minge siis 3,670 seal on asi 10x hullem.
ega pole vahet kas EQSOga või ilma siis tangen käib ikka lätaki alla ja ei saa vahele preigata nii kui nii,viimasel ajal on see asi nii olnud.
ja janno tuleb oma 4w siia kordades kehvemalt kui Einar ja Evo.teile vist ei meeldi et teie juttu kuulevad rohkem kui vaja,aga selleks et miskit mida teised ei peaks kuulma on olemas hulgim võimalusi.
.......ja tüli algas.
DX: 304AS Ham: ES6ADB
kutsung: seriff

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » L Veebr 27, 2010 12:52 pm

No jah, eks ta igal pool ole omamoodi, meil siin tavaliselt otse-raadiolevis ikka mitut meest korraga huvitav teema käsil, E-levi meeste jutt aga hoopis teisel teemal .
Ja kuna otselevi raadiokanaliks on juba pikka aega traditsiooniliselt olnud 23FM jne, siis uus peaks ikka ka uue koha leidma.
Samas huvitab mind ennast ka E-levis kaugemate sidede saamine väga.
Amburil väga õigesti üteldud, et igal pool peaks kohalikult need kanalid paika panema.
Ja see ei sega E-levi - me Amburiga rääkisime: tema PMR-il, mina CB-l 23FM.

Siia lõppu veel: me Evoga räägime ikka eesmärgil , et kõik kõike kuuleks ja kaasa räägiks, kõiki breikajaid on alati huviga kuulama jäädud...aga jah, Evo, peame vist 23-e rohkem vaba hoidma...aga siis ei tule jälle teisi mehi samal teemal juurde ja ega see meie jutt kaugeltki kõige huvitavam kõigile pole...
...ja tüli lõppend :D

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Evo » L Veebr 27, 2010 1:16 pm

seriff kirjutas:teile vist ei meeldi et teie juttu kuulevad rohkem kui vaja

Mina olen küll raadioeetrisse minnes arvestanud sellega, et kõik, mis antennist välja läheb, on ka kõigile kuuldav. Kui on plaanis kindla jutukaaslasega pikem lobisemine, siis olen pakkunud välja ka mõne muu sageduse, kuhu minna, et mitte liialt kaua kutsekanalit kinni hoida. Päris pattu salata kah ei saa, eks mõnel korral on kutsekanalil kah jutt pikemaks veninud, aga vähemalt siin Lõuna- Eestis tehakse breikajat kuuldes paus ja jäädakse kuuldele.
Üks mõte veel:
Ehk oleks asjal jumet, kui panna näiteks Põlvasse kuhugile kõrgemasse kohta üks hea eQSO vahendusjaam üles, mis töötaks siis omal kindlal sagedusel. Soodsatel tingimustel kataks see vahemaa Tartust Võruni. Sellisel puhul teaks iga kaugema side soovija, et on võimalik minna sellele sagedusele ja seal kutsuda. Sedasi oleks hundid söönud ja lambad terved.
Puhtalt minu isiklik arvamus, mida ei hakka kellegile peale sundima. :)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas EINAR » L Veebr 27, 2010 1:23 pm

Hannoga kaalusime veel üht head kohta Põlvas eQSO jaamale: kultuurimaja katusel, ainult veidi madalam kui soojavõrgu korsten.
Ja juurdepääs alati olemas, ei pea kõrgronijaid palkama, kui midagi muuta vaja.

Katlamaja korstna otsas tekivad toitevoolu probleemid, paigaldus samuti üpris keerukas, jääb tossu ja auru sisse kui tuul pealt...jne. Ja kes sinna ronib kui miskit vaja teha või muuta ?!
Teletorni renti me kinni maksta pikemaaegselt ei sooviks vist...? Muidu oleks seal vinge koht kül!

seriff
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 126
Liitunud: T Apr 14, 2009 10:02 pm
QTH: KO37KX55
Asukoht: põlvamaa põlgaste
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas seriff » L Veebr 27, 2010 4:00 pm

asi on ju proovi järgus ja selle ka 23fm sest seda kasutatakse aga keegi ju ei väida et see jääb 23fm igavesti.
miks teha tühisest asjast nii suur kisa?
teie väide et see matab side on jama.katsetasime,mina ajasin tõnuga juttu ja janno vajutas tangenit,muutust polnud tõnu jutt jäi täiega peale ei saand arugi et oleks keegi veel olnud.
DX: 304AS Ham: ES6ADB
kutsung: seriff

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » L Veebr 27, 2010 4:23 pm

Ambur kirjutas:Ja kui see kedagi kaugemal segama hakkab, võib teha nii nagu näiteks on Soomes, igal paigal oma lobisemiskanal.

Vot, vot, see, keda vahendusjaam segab kolib ise vabale kanalile ja kui sinna mingi uus vahendusjaam, eqso vms. tekib, siis järgmisele jne. Lõpuks ongi Eesti CB side igas koha eri kanalitel. Kas sellist CB siis soovisimegi... :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Ambur » L Veebr 27, 2010 4:25 pm

Evo kirjutas:Ehk oleks asjal jumet, kui panna näiteks Põlvasse kuhugile kõrgemasse kohta üks hea eQSO vahendusjaam üles, mis töötaks siis omal kindlal sagedusel. Soodsatel tingimustel kataks see vahemaa Tartust Võruni. Sellisel puhul teaks iga kaugema side soovija, et on võimalik minna sellele sagedusele ja seal kutsuda. Sedasi oleks hundid söönud ja lambad terved.

See on teoreetiliselt hea variant, aga praktiline probleem tekib sellest, keda läbi selle vahendusjaama kutsuda, kui Tallinnas, Tarus, Võrus ja ka mujal on kõik kuuldel lobisemiskanalil. Kas see ei nulli ära kogu e-QSO mõtet.
Ehe näide on kutsekanal 21. Taheti, et kutsekanal ja lobisemiskanal oleksid eraldi, et lobisejad ei segaks teisi kutsumast. Tehtud!
Ja tulemus: Kutsekanalil 21 võid jäädagi kutsuma, vastamas pole seal enam kedagi.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » L Veebr 27, 2010 4:34 pm

seriff kirjutas:asi on ju proovi järgus ja selle ka 23fm sest seda kasutatakse aga keegi ju ei väida et see jääb 23fm igavesti.
miks teha tühisest asjast nii suur kisa?

Ei siin kisa keegi, mõttevahetus ainult :D. Selge see, et katsetusteta ei saa ja kus siis seda veel parem teha oleks, kui kanalil, mida aktiivselt üle kogu maa kasutatakse. Mulle isiklikult meeldiks, et see värgendus jääks tööle aga mingile muule kanalile (põhjendused olen väljaöelnud), aga kui on valdavad teised arvamused, siis tometage nende põhjal. Pange asjad tööle, eks siis näeb, kas ja kuhu kolida, nii et kõik happyd on.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » L Veebr 27, 2010 4:45 pm

Ambur kirjutas:See on teoreetiliselt hea variant, aga praktiline probleem tekib sellest, keda läbi selle vahendusjaama kutsuda, kui Tallinnas, Tarus, Võrus ja ka mujal on kõik kuuldel lobisemiskanalil. Kas see ei nulli ära kogu e-QSO mõtet.
Ehe näide on kutsekanal 21, millel võid jäädagi kutsuma, vastamas pole kedagi.

Annan teile mõtlemiseks ja arendamiseks veel ühe idee:
Tuleks käima panna 2 vahendusjaama. Üks 23. FM ja teine näiteks kanal kõrgemal. See 23. kanali jaam oleks ainult spets signaali (nt. CQ) edastamiseks ja annaks kõigile 23. kanalil olijatele märku, et keegi kutsub ja tahab sidet pidada üle põhi-vahendusjaama 24. kanalil. Keda see värk huvitab, kolib siis 1 up, keda mitte, jätkab lobisemist ümarlauas 23. kanalil.
Ei tahaks hakata tehn. teostuse detaile kirjeldama, aga vaid niipalju, et see 23. "majakas" võiks olla kui Interneti GW ja edastada CQ morsekoodis.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: E-levi

PostitusPostitas äpu » L Veebr 27, 2010 4:54 pm

Ma pakun välja ,et see eQSO muutub kuumaks siis kui saabub kaua oodatud suur levi,mida suurem osa siinsest rahvast pole kogenud.Siis on pea hommikust õhtuni 9+20 S-meetri näit ja kohalikku sidet üle vast 5km ei kuule,samas 1000-3000km ja kaugemad on siinsamas.Ja nii iga päev.
Siis kolitakse band kõrgemale aga oh hullu,seal räägivad kõik salajutte SSB-s ja jälle segavad.Siis ei jäägi midagi üle kui eQSO ja jälle elu ilus. :D
Meil kahjuks seda siis polnud ,eelmine sajand ikka ja kui vedas siis sai hilja õhtul sidetada omadega.
Nii,et kõik omal ajal ja eeltööd peab praegu tegema.Edu katsetajatele.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: E-levi

PostitusPostitas Kaljukits » L Veebr 27, 2010 5:11 pm

äpu kirjutas:Ma pakun välja ,et see eQSO muutub kuumaks siis kui saabub kaua oodatud suur levi,mida suurem osa siinsest rahvast pole kogenud.

Kaljukits muudab siis oma kutsungi G-formaati +37250.... :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron