CB majakas.

Kauglevi mehed, andke minna!
keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: CB majakas.

PostitusPostitas keri_saar » E Sept 27, 2010 1:07 am

Kaljukits kirjutas:Ham lainetel on samuti. Tahad pikemalt lobiseda, oma koordinaate, postiaadressi edastada, teise andmeid üles kirjutada, rääkida aparatuurist, ilmast, oma teistest hobidest jne. jne. Selleks pead vaid vaba sageduse valima ja CQ hõikama. Kõik ülejäänud formaat on siis sinu enese kätes. Väga tihti on LL kuulda selliseid sidesid, kus ühe operaatori poolt tehakse lausa pooletunniseid overeid enne, kui mikrofon teisele antakse.


HAM romantikast jälle :)
Ühel ilusal juulikuu hommikul, Keri saarel kui ärkasin, ronisin kohe raadio juurde ja ennäe 10m peal oli nii ühtkoma teist. Kuulasin mida räägiti. Ühed britid rääkisid pikalt ja oli veel üht-teist. Mõned kutsusid aga mul oli pikema jutu kihk kui lihtsalt ainult kutsungit vahetada, kruttisin veel lainealal ringi. Eetrisse ilmus üks Austria raadiojaam. Kuna Austria jaamu kohtab suht vähe, siis keerasin antenni enamvähem suunda ja vastasin. Ennäe, Salzburgist. Kuna olen seal varem käinud siis nagu natuke tuttav koht ka. Noh ja jutt läks ilmast, antennidest, seadmetelt ja loomulikult Keri saarest sujuvalt täiesti suvalisteks teemadeks. Kuna mulle toodi vahepeal hommikukohvi ja võileivad raadiotuppa, siis kujunes see hommik vist kõige mõnusamaks suvehommikuks. Ei mäletagi täpselt millest sai räägitud, kuid kudagi selline mõnus meeleolu. Aknast paistev meri, päikese sillerdus ja kusagil pea kohal kaugelt maalt raadiolaineid püüdev antenn koos suupistetega tegid olemise äärmiselt mõnusaks. Sealt tulid väga pikad overid.

Mis teemasse puutub, siis ineti kaudu kokkulingitud jaamad ei lähe CB bändis kahjuks vist läbi just levi tõttu. Ja eks ta kaotab natuke seda magicut ära ka. Kuigi... PMR'i peal võiks selline asi olla. Kuid siis sel juhul peaks CST vms peal olema.
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas ermo » T Okt 05, 2010 12:15 pm

EINAR kirjutas:Juba eile viisin lubatud CB-jaama Tartusse Ermo kätte ja mehe näost paistis küll, et miskit üllatavat ja kapitaalset on tulemas !


Onon, tulemas on tõesti miskit huvitavat :D
Kuna Tartu ham repp vajab ka morsetajat, siis selle valmimine toob kõrvaltootena CB-majaka piiksutaja juurde.
Mul on pisike loogika juba valmis sirgeldatud paberile, vabatahtlik majakavaht on ka teretulnud nähtus. Aga -mis antennid
külge panna?
Mina pakuks välja keerulise lahenduse ja selle monteerin ka ise kokku.
Teeks nii:
2 Yagi 135 kraadise nurga alla + vertikaal.
Töötsükkel näeks välja siis antennide üksteise järel ümberlülitamist.

Oeh :roll: keeruline jutt tuli, ehk saate aru või teen paintis ja punaselt :mrgreen:
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB majakas.

PostitusPostitas officer » T Okt 05, 2010 2:13 pm

...mina ei paneks majakale nii head antenni, võiks olla mingi 1/2 lambda, siis oleks saadud tulemus oma sidekauguse kohta objektiivsem (nn.sideeufooria vältimiseks :D ).
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas EINAR » T Okt 19, 2010 4:16 pm

Ermo, kaugel tööde-tegemistega oled majaka osas ... kas hakkab varsti kusagilt suunast ka piiksukesi kuulma :?:
:)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas EINAR » P Dets 05, 2010 12:53 pm

ERMO, ERMO, kutsub EINAR :!:
Kaugel tööd ja tegemised on :?:
:)

kalamaja aivar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 235
Liitunud: T Juun 27, 2006 3:39 pm
QTH: ko29eh
Asukoht: kalamaja

Re: CB majakas.

PostitusPostitas kalamaja aivar » L Juul 14, 2012 9:52 pm

Ei hakka uut teemat aretama,midagi sarnast on kuulda leviga Tsehhimaalt,kui keegi on tähele pannud,siis kusagil täistunni kandis enamasti loeb mingi robot tsehhi keeles mingit infot 23-l kanalil .Leidsin sellise saidi
http://www.cbfaltus.cz/index.php ,asi on piisavalt keeruliselt püsti pandud,lugesin ja tõlkisin aga ega eriti aru ei saa-korotse ne dlja moego uma :lol: aga mõni helgem pea võiks pilgu peale visata võib olla on midagi kopeeritavat
Selline stiilinäide http://www.youtube.com/watch?v=hUzwpfFh ... re=related ning http://www.youtube.com/watch?v=CYHLEf32AVM

kriimu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 197
Liitunud: E Veebr 01, 2010 8:23 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Laagri

Re: CB majakas.

PostitusPostitas kriimu » E Juul 16, 2012 11:12 pm

Tervit ja jõudu!
Jäin seda teemat lugema ja tekkis oma mõte, mis ei pruugi muidugi kõige parem olla, aga asja juuurde. Officeril on hea mõte tekitada kodumaale nö võrdkülgne kolmnurk majakatest, mis saadavad eetrisse 1-2 tähte paari mindi tagant. Olen täiesti kindel, et asi toimib hindele viis, kuna selliseid majakaid kasutavad/kasutasid laevad ja lennukid. Kuigi mina olen raadioorienteerumises täiesti ümmargune null, jäin siin siiski mõtlema majaka peale, mis saadab eetrisse näiteks enda 8-kohalise QTH. Sellisel juhul oleks võimalik signaali vastu võtmisel joonistada kaardile sirge ja saada teada kaugus majakast, kes ja kus operaator ka ei oleks. Muidugi tekib siin küsimus, kas signaal liig pikaks ei kujune ja eetrit segama ei hakka? Näiteks:
-.- --- ..--- ----. .... .. ..... ..... .--- .---

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: CB majakas.

PostitusPostitas postikana » K Juul 18, 2012 5:31 pm

Aga äkitse saad asja käsile võtta.

kriimu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 197
Liitunud: E Veebr 01, 2010 8:23 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Laagri

Re: CB majakas.

PostitusPostitas kriimu » K Juul 18, 2012 9:40 pm

Muidugi, kas sellel majakal tegelt pointi on? Kui on sellel suunal levi, siis on ka kindlasti eetris vastajaid, kes ütlevad oma QTH ja pilt ongi selge. Aga Postikana kui asja tegema hakata, siis saab selle QTH olema KO29LE54IK nii, et pea sinu nina all :)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist