CB majakas.

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Evo » K Sept 22, 2010 7:34 pm

Ida poolt on parimaks majakaks Vene "taksokiisud" ja lääne poolt üks Saksa vanaproua ja vanahärra, kes pidevalt vestlevad. :)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » N Sept 23, 2010 8:05 am

Ambur kirjutas:Kahjuks sinnapoole asi trügib. Niigi ei pea enam kõrvu teritama, et müra taustal aru saada, mida vastaskorrespondent sulle veerib, ega ka ise veerima tollele oma andmeid.
Piisab kui kutsungist aru saad. Annad 5/9, viskad 73! lisaks ja kogu side, ülejäänud vajaliku info saad kõik juba arvutist.

Õnneks CB lainetel veel kõigi andmeid arvutites pole. Seal tuleb kaugsides qrztotkommide asemel ka kuulata ja veerida, et aru saada ja oma andmed arusaadavaks teha, mis teeb asja palju lõbusamaks.


Ham lainetel on samuti. Tahad pikemalt lobiseda, oma koordinaate, postiaadressi edastada, teise andmeid üles kirjutada, rääkida aparatuurist, ilmast, oma teistest hobidest jne. jne. Selleks pead vaid vaba sageduse valima ja CQ hõikama. Kõik ülejäänud formaat on siis sinu enese kätes. Väga tihti on LL kuulda selliseid sidesid, kus ühe operaatori poolt tehakse lausa pooletunniseid overeid enne, kui mikrofon teisele antakse.

Lühisided, kus vahetatakse vaid kutsungid ja raportid on põhiliselt DX- ja DXpeditioni sided, kus kehtivad just sellised reeglid ja seda lihtsal põhjusel. Tuhanded operaatorid tahavad endale seda sidet vormistada ja seetõttu tuleb ka neid austada. Soovitan kõigile huvilistele läbilugeda see jutt: http://www.club304.ee/eetika.pdf
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas EINAR » N Sept 23, 2010 9:50 am

Jaa,... päris huvitavad jutud eespool !
Kellele meeldib tütar, kellele ema, sellest saan ma aru. Aga kummal õigus on, ehk selgitab keegi selle kah ära ? :)
Varsti saab minu poolt Ermo kätte Danita 3000 FM (oli vist?) ja 1/2 leian ka. Ülejäänu eest lubas Ermo hoolitseda. Saame siis kuulma (Lõuna-Eestis), mis hääled ja kustkohast piiksuma hakkavad ? 4W kuuleb Tartust Põlvasse ära küll .
24.09 on jaam käes Sul, Ermo ! Tõin eile garaazi alt auto pääle juba.

304EI/ES6EI

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Ambur » N Sept 23, 2010 10:43 am

Kaljukits kirjutas:Ham lainetel on samuti. Tahad pikemalt lobiseda, oma koordinaate, postiaadressi edastada, teise andmeid üles kirjutada, rääkida aparatuurist, ilmast, oma teistest hobidest jne. jne. Selleks pead vaid vaba sageduse valima ja CQ hõikama. Kõik ülejäänud formaat on siis sinu enese kätes. Väga tihti on LL kuulda selliseid sidesid, kus ühe operaatori poolt tehakse lausa pooletunniseid overeid enne, kui mikrofon teisele antakse.

Lühisided, kus vahetatakse vaid kutsungid ja raportid on põhiliselt DX- ja DXpeditioni sided, kus kehtivad just sellised reeglid ja seda lihtsal põhjusel. Tuhanded operaatorid tahavad endale seda sidet vormistada ja seetõttu tuleb ka neid austada. Soovitan kõigile huvilistele läbilugeda see jutt: http://www.club304.ee/eetika.pdf

Ma ei pidanudki silmas sidesid DXpeditsioonide või aktiivsusjaamadega ja eetrieetikast võin ka ise loenguid pidada.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » N Sept 23, 2010 12:38 pm

Ambur kirjutas: eetrieetikast võin ka ise loenguid pidada.

Aga tee seda, ootame hõik huviga!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Ambur » N Sept 23, 2010 2:44 pm

Kaljukits kirjutas:Aga tee seda, ootame hõik huviga!

Kes kõik?
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: CB majakas.

PostitusPostitas olc » N Sept 23, 2010 6:27 pm

Ambur kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Aga tee seda, ootame hõik huviga!

Kes kõik?

Meie, foorumlased.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Ambur » N Sept 23, 2010 8:26 pm

olc kirjutas:Meie, foorumlased.

Huvitav mood mõnel esineda kõigi nimel. Aga kui on soovi, olen hea meelega nõus järgmisel CB kokkutulekul esinema loenguga eetri eetikast. Seni lugege seda, mida Kaljukits eelnevalt välja pakkus ja ka minu kodulehelt teemat "Sidepidamine":

http://www.hot.ee/mati304/cb27.html#lugu2
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: CB majakas.

PostitusPostitas olc » N Sept 23, 2010 8:46 pm

Ambur kirjutas:
olc kirjutas:Meie, foorumlased.

Huvitav mood mõnel esineda kõigi nimel. Aga kui on soovi, olen hea meelega nõus järgmisel CB kokkutulekul esinema loenguga eetri eetikast. Seni lugege seda, mida Kaljukits eelnevalt välja pakkus ja ka minu kodulehelt teemat "Sidepidamine":

http://www.hot.ee/mati304/cb27.html#lugu2

Selge, teeme nimekirja.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas nemo » N Sept 23, 2010 11:04 pm

olc kirjutas:
Ambur kirjutas:
olc kirjutas:Meie, foorumlased.

Huvitav mood mõnel esineda kõigi nimel. Aga kui on soovi, olen hea meelega nõus järgmisel CB kokkutulekul esinema loenguga eetri eetikast. Seni lugege seda, mida Kaljukits eelnevalt välja pakkus ja ka minu kodulehelt teemat "Sidepidamine":

http://www.hot.ee/mati304/cb27.html#lugu2

Selge, teeme nimekirja.

Tee, aga minu nime saamiseks tuleb rahakotti kergendada :D
Tänapäeval hääled maksavad... Ja juba seetõttu, et tihtipeale esinetakse/vastatakse ilma nõusolekut küsimata teiste eest
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » R Sept 24, 2010 7:57 am

Ambur kirjutas:Aga kui on soovi, olen hea meelega nõus järgmisel CB kokkutulekul esinema loenguga eetri eetikast.

Officeri alustatud teema on veits küll käest läinud, kuid seoses sellega on muudki kasulikku selgunud. Suvel toimuva CB juubelikokkutuleku üks kindlasti kõile huvi pakkuv loeng eetri eetikast.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB majakas.

PostitusPostitas officer » R Sept 24, 2010 8:59 am

sry, aga minu meelest on igati positiivne, kui avatud foorumiteema isevooluteel laiemaks muutub, see on isereguleeriv protsess ja ju siis on selleks olemas (sotsiaalne?)tellimus.
Ja miks mitte - annab see ka võimaluse moderaatoritel ennast siin väljaelada ja südantlõhestavalt kurta, kui raske elu neil on :D
Huvitav on seejuures see, et selline mure on just mõnedel eesti foorumitel, kui lugeda muukeelseid erialafoorumeid, siis seal moderaatorid vastupidi, provotseerivad püstitatud teemasid just laiaks venitama, et võimalikult lai osalejate ring oleks aktiivne.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » R Sept 24, 2010 9:45 am

officer kirjutas:sry, aga minu meelest on igati positiivne, kui avatud foorumiteema isevooluteel laiemaks muutub,

Ma arvan, et eelkõige teema algatajal on esmane õigus otsustada, kas selline laialivalgumine tema mõtet segab või mitte. Kui segab, siis tuleb loomulikult postitusi sobivamatesse teemadesse tõsta. Samas on aga hiljem kaunis keeruline midagi üles leida, mis ei vasta nagu teema pealkirjale. Näiteks sedagi, kes ja kus ja mis loengut lubas pidada jne. jne.

Aga majaka jutu juurde tagasi tulles veel üks omapoolne idee. Nagu juba ütlesin, on kaunis kahtlane, kas keegi selleks, et majakaid ehitada aega ja vahendeid leiab, praegusel ajal liiategi. Samas võiks kasutada juba olemasolevaid baasjaamu. Ajal, kui nende omanikud neid ei kasuta, saaks jaamad keerata mingile kokkulepitud kanalile ja nad võiksid anda perioodiliselt telegraafis (toonmodulatsiooniga FM-s) näiteks selle omaniku kutsungi sufiksit (nt. taa tit-taa-tit-tit). Sellise sufiksigeneraatori saaks meisterdada kasutades näiteks odavaimat PICi ja äkki leidub keegi, kes viitsiks sellise asja ette võtta (teatud tasu eest loomulikult). Selleks, et asi ei läheks kaootiliseks, tuleb aga asjast huvitatute vahel mingi graafik kokku panna -ühesõnaga veidi organiseeruda. Ei tahaks hakata ajas ette ruttama, aga kui sedasorti ettevõtmine õnnestuks, siis saaks sellest areneda hoopis midagi enamat ;)
Allakirjutanu on QRV hakkama majakavahiks :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas EINAR » R Sept 24, 2010 10:32 am

Juba eile viisin lubatud CB-jaama Tartusse Ermo kätte ja mehe näost paistis küll, et miskit üllatavat ja kapitaalset on tulemas ! JÄÄN ootama ! (Ma siis ei esine kõigi nimel :lol: )
Majakavahi valvegraafiku koostame KÕIGI Lõuna-Eesti (raadioamatörismist ja ka endast lugupidavate )
CB-laste vahel ! :lol:
304EI/ES6EI

Nemo, sunnik, on päris ärimeheks hakanud ... :o

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas sombi » R Sept 24, 2010 12:16 pm

Kaljukits, mul oligi plaanis teha majakas, mis töötab siis kui ise jaama ei kasuta. Loomulikult 4W võimsusega. Ja oli ka plaanis morsena enda kutsungit saatma hakata. :D
Ma rohkem vanakoolimees ja seepärast PIC-i ei plaani kasutada. Teeks hoopis loogikakividega. :lol:
OT: Kui plaanid õnnestuvad, lähen täna jälle "suvilasse" ja olen seal terve öö. Hommikul on plaanis antenn maha võtta ja jaam koju vedada. OT lõpp.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline