CB majakas.

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

CB majakas.

PostitusPostitas officer » T Sept 21, 2010 11:20 am

... kas oleks mõtet ühiste jõududega ehitada kuhugi kodumaa eri kohtadesse CB peal pidevalt, ntx iga 2-3 minuti järel piiksuv ( 1-2 tähte morses) majakas kohaliku levi testiks?
Raud võiks koosneda 4W FM saatjast, 1/2 antennist ja iseehitatud CW generaator-keyer(selle üldlevinud nimetus ei tule meelde) :roll: ?
Kas selliseid "asju" mujal maailmas on kasutuses?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » T Sept 21, 2010 11:41 am

Levi aga ka oma seadmete testimiseks oleks CB papagoi vast isegi etem.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: CB majakas.

PostitusPostitas postikana » T Sept 21, 2010 12:31 pm

Kui on soov miski asi valmis ka saada, siis ei tasu loota siin foorumis miskitele müstilistele ühistele jõududele. Seniks võid kõrva teritada kanalil 27.

Kasutaja avatar
kristo1
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: P Nov 15, 2009 12:43 am
QTH: KO29DF92
Asukoht: Long : 24.33017 E (24° 19' 49'' E) kaasiku küla tombaki talu kernu vald
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas kristo1 » T Sept 21, 2010 1:17 pm

ütle miks ei tasu loota.siinsed kodanikud on väga abivalmis nii jõul kui ka nõul.
73
alan100+suncer alan100+ ja KL200p 1/2 albrecht AE 5800 ja ZETAGI B 300p alan 95plus 2xCobra MT-750

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB majakas.

PostitusPostitas officer » T Sept 21, 2010 1:31 pm

Kaljukits kirjutas:Levi aga ka oma seadmete testimiseks oleks CB papagoi vast isegi etem.


...papakoi puhul tuleb küsimusex selle kasutamine mis iganes (kommerts?)eesmärkidel ja kanali ebaotstarbekas koormamine. Aegajalt CW'd saatev(analoogselt lennuvälja lähenemismajakatega) majakas aga ei sega isegi selle samaaegset kasutamist jutuajamiseks :roll:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas ermo » T Sept 21, 2010 4:10 pm

officer kirjutas:... kas oleks mõtet ühiste jõududega ehitada kuhugi kodumaa eri kohtadesse CB peal pidevalt, ntx iga 2-3 minuti järel piiksuv ( 1-2 tähte morses) majakas kohaliku levi testiks?
Raud võiks koosneda 4W FM saatjast, 1/2 antennist ja iseehitatud CW generaator-keyer(selle üldlevinud nimetus ei tule meelde)


Hea mõte, kui vaja panen morsetaja kokku, keegi annab jaama ja küll ma selle kupatuse kokku monteerin. Teistele jäägu
siis koht ja antenn. St ma enda maja katusele vist CB-baasantenni ajan küll üles kuid karta on, et see saab olema viimane
piisk majarahva kannatusekarikasse :D
CB-majakas on omamoodi lahe asi ja väärt teostust (loe - minupuhul millegi uue ehitamist)
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB majakas.

PostitusPostitas officer » T Sept 21, 2010 8:15 pm

Geograafiliselt võiks nad olla sellise kolmnurga tipud, nagu Võru-Jõhvi-Haapsalu. Esialgu aga ka mingi selline kodumaa keskpunkt....ntx ES7TR QTH :roll: ?
ES2JT/304JT

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: CB majakas.

PostitusPostitas olc » T Sept 21, 2010 9:12 pm

officer kirjutas:Geograafiliselt võiks nad olla sellise kolmnurga tipud, nagu Võru-Jõhvi-Haapsalu. Esialgu aga ka mingi selline kodumaa keskpunkt....ntx ES7TR QTH :roll: ?

Noh, kaugel see Haanjagi Võrust on, Einar läheb viskab homme ilmselt midagi üles sinna :)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas EINAR » T Sept 21, 2010 10:24 pm

Torn pannakse vist talveunne varsti ... ei mäleta kas 01.10... või oli siiski 01.11-ni veel ... ?
Saatja ja antenni leiaks, aga mingit automaatselt moduleerivat majakat mul küll ei ole .

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Pagan » T Sept 21, 2010 10:36 pm

EINAR kirjutas:Saatja ja antenni leiaks, aga mingit automaatselt moduleerivat majakat mul küll ei ole .

Kuda siis ei ole?
Programmkell sobib ju selleks väga hästi.
Kõige lihtsam viis on saatjal kõlari väljundist kondega mikri sisendisse lasta madalsagedus genereerima, mikri lüliti sisse et saatel oleks ja programmkell iga 10 minuti tagant üheks minutiks toidet sisse lülitama.
es5cc

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » K Sept 22, 2010 8:02 am

officer kirjutas:...papakoi puhul tuleb küsimusex selle kasutamine mis iganes (kommerts?)eesmärkidel ja kanali ebaotstarbekas koormamine. Aegajalt CW'd saatev(analoogselt lennuvälja lähenemismajakatega) majakas aga ei sega isegi selle samaaegset kasutamist jutuajamiseks :roll:

Vaevalt, et keegi nüüd papagoid komertseesmärkidel kasutama hakkab. Ja kui, siis pole selles migagi komertsiga ühist :D. Papagoiga saab aga oma jaama ja antenni võimekust paremini testida kui seda vaid ühesuunalise majakaga. Samas peab arvestama kauglevi puhul sellega, et papagoi hakkab qrm-ist avanema.
Kui keegi peaks selliseid jaamu oma kulu ja kirjadega aga Eestimaa eri kohtadesse üles panema, siis soovin mina talle igatahes jõudu ja pealhakkamist ja et ka oma plaani suudaks ellu viia. Lisaks aga soovitan veel mõelda kombineeritud testjaamale -papagoi, CW majakas ja miks mitte ka PMR-CB crossrepiiter ja e-link.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB majakas.

PostitusPostitas officer » K Sept 22, 2010 10:10 am

...see on küll papakoi vastane argument, kui ta hakkab Moskva takso raadiot (meie kõgi rõõmuks!) kordama :(
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas ermo » K Sept 22, 2010 11:13 am

Kaljukits kirjutas: Lisaks aga soovitan veel mõelda kombineeritud testjaamale -papagoi, CW majakas ja miks mitte ka PMR-CB crossrepiiter ja e-link.


...ma ei tea kuidas teistega on, aga e-link mu arvates paha idee. Pole siiani leidnud softi mis 100% käiks
ja ma tahaks siiski olla raadioamatöör mitte arvutioperaator.
Pisut OT aga avaldan arvamuse. See e-jura on ka hamindusse liialt sisse trüginud.
Varsti ei teha conteste ka ise vaid programm contestib sinu eest ja...
...karikas läheb parima programmi kirjutanud firmale :D
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Kaljukits » K Sept 22, 2010 11:43 am

ermo kirjutas:...ma ei tea kuidas teistega on, aga e-link mu arvates paha idee. Pole siiani leidnud softi mis 100% käiks ja ma tahaks siiski olla raadioamatöör mitte arvutioperaator.

Üldiselt Sinuga, Ermo, sama meelt. Pakkusin selle kui ühe võimaliku komponendina testjaama tarvis välja. E- lingi kaudu saaks aga ka jaama juhtida, kui peaks vaja olema. Samas saaks Officeri poolt pakutud kolme (või enama) jaama korral korraldada nt. 11m inforingi jne. Ja võib olla oleks see e-link just see magnet, mis kedagi motiveeriks asja teostama. Kuigi kahtlen sügavalt, et keegi midagi sellist viitsiks ette võtta.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: CB majakas.

PostitusPostitas Ambur » K Sept 22, 2010 3:22 pm

ermo kirjutas:... ma tahaks siiski olla raadioamatöör mitte arvutioperaator. See e-jura on ka hamindusse liialt sisse trüginud.
Varsti ei teha conteste ka ise vaid programm contestib sinu eest ...

Kahjuks sinnapoole asi trügib. Niigi ei pea enam kõrvu teritama, et müra taustal aru saada, mida vastaskorrespondent sulle veerib, ega ka ise veerima tollele oma andmeid.
Piisab kui kutsungist aru saad. Annad 5/9, viskad 73! lisaks ja kogu side, ülejäänud vajaliku info saad kõik juba arvutist.

Õnneks CB lainetel veel kõigi andmeid arvutites pole. Seal tuleb kaugsides qrztotkommide asemel ka kuulata ja veerida, et aru saada ja oma andmed arusaadavaks teha, mis teeb asja palju lõbusamaks.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist