Tere tulemast DX teemasse!

Kauglevi mehed, andke minna!
Tõnis

Tere tulemast DX teemasse!

PostitusPostitas Tõnis » E Juul 03, 2006 3:15 pm

Tänud Marcole uue teema eest! Mulle pandud DX korravalvuri roll mind küll eriti ei meelita, kuid küll ta tuleb appi, kui asi peaks käest minema (aga miks peaks?).
Nõustute kindlasti minuga, et raadioamatörism on põnev harrastus. Mulle on see juba huvi pakkunud üsna varasest noorusest, kuid praktiliste sammudeni jõudsin alles nüüd. Vahepeal oli mul, kui kõrvalseisjal selline tunne, et harrastus sureb välja. Maailm on muutunud viimase kümnendi jooksul eriti kommunikatsioonivaldkonnas tundmatuseni. Õnneks näen nüüd, õigemini kuulen, et nii see ei ole: amatööre on nii idas kui läänes. Minu arust on CB väga heaks alguseks kõigile, keda raadioamatörism huvitab. Kaugsidega (DX) saab juba alustada omades kõige odavamat lällarit. Mul endal veel selgelt meeles, kuidas paar kuud tagasi kinnitasin maja katuseserva 5/8 antenni ja pidasin vaevalt pool tundi peale seda töökaaslaselt laenatud Alan 100+ jaamaga esimese DX sideseansi 1200 km kauguse Nizni Novgorodiga korrespondendiga 063 Dimitri. Polnudki palju rohkem tarvis, pisik nakkas. Loodan, et loodud DX teema koondab ja abistab kõiki huvilisi.
Lugupidamisega,
Tõnis
73! 73! 73!

Marja Jüri
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 157
Liitunud: P Apr 03, 2005 8:59 pm
Asukoht: Tallinn ,Kristiine. 21FM

PostitusPostitas Marja Jüri » T Juul 04, 2006 10:42 am

Noh,mis pisikunakkusesse puutub,siis minu nakatumine jääb aastatesse 1975 ,umbes.Siis kui "ONU" kuulamine moes oli.Nimelt kuulsin ONU kõrvalt piiksutamist ja oligi viirus külge hakanud!Sai asi kuidagi pähe tuubitud ja kuulama läbi müra ja feedingu hakatud.Siis isegi saatja ühel pirnil 6P6C valmis tehtud,mis isegi üle kivide-kändude tööle hakkas.Nõu andsid kohalikud Profid,paps ka.Siis peale kroonut järgneb pikk haiguse peiteperiood kuni uue sajandi alguses ostsin CB tüki. PMR-i ka.

Kõige kaugem DX on Põhja-Norraga,Bjarkoi saarega,operaator Andrega.See on muidugi võimalik ainult erilise leviga mida juhtub väga harva.

Kõige huvitavam "kaugside" aga oli hoopis ühendus Aegviiduga.Ühendus autolt,Võimsus 4W.Arvan et asi sai võimalikuks peegeldumise teel üle virmaliste. LEvi kestis u. 10 minutit.

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » R Juul 07, 2006 1:13 pm

Kuidas kõik algas jutt üle viidud teemasse : viewtopic.php?f=11&t=472&p=2081&hilit=kuidas+raadiopisiku+sain#p2081 8)

Edit: Hiiu-Tom ole hea copy ja paste oma DX kogemused siia teema alla uuesti tagasi. Kuuma ilmaga ja ülekuumenenud halli ollusega liigutasin kogemata kogu su jutu raadiopisiku saamisloo alla. :oops:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Tere tulemast DX teemasse!

PostitusPostitas Kaljukits » E Aug 01, 2011 10:33 am

Tõnis kirjutas:Hi!
Ise olen DX huviline, kindlasti on ka teisi.
Ettepanek:
Lisada CB foorumi vastav teema, DX, kus minusugused algajad saaksid infot ja kogemusi selle ala proffidelt. Kes ja millal kellegagi sidet pidas, leviprognoosid, eksootilisemad kutsungid, kellega ühendust peetud, soovitused, sagedused.... jne. jne.
73! 73! 73!


Veidi üle viie aasta on möödunud DX teema loomisest siin foorumis. Pisike juubel justkui ja palju põnevaid postitusi päikese aktiivsuse madalseisust hoolimata. Soovin järgmise juubelini kõigile palju kaugeid ja põnevaid DX sidesid! Ja ärge unustage oma rõõmu ka meie kõigiga jagamast just selles DX alamfoorumis!
Good DX & 73!
Tõnis
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist