Venemaa levi (?)

Kauglevi mehed, andke minna!
Tõnis

Venemaa levi (?)

PostitusPostitas Tõnis » E Juul 03, 2006 9:33 pm

Juba mitu päeva on kestnud väga hea levi Venemaa ja Ukraina suunalt. (Olen pidanud isegi hulga seansse nii Mähelt kui ka Keilast). Enamusest sidedest sealsete korrespondentidega olen aga aru saanud
levi ilmselt üsnagi palju toetava põhjuse. Pole küll statistikat teinud, kuid tundub, et keskmine ida- ja lõunanaabe töötab vähemalt 100W RW poweriga. Keegi (vist ukrainast) kelle sidele ma täna hommikul sattusin (minu s-meeter näitas 8-9palli), demos oma partnerile võimsuse vähendamist. Kui ta oli jõudnud kuskil 40W, kadus ta minu kuuldavusest peaaegu täielikult. Minu üritused teda kutsuda (ka 20W), lõppesid tulutult. Loomulikult ei pruukinud minu jaama väike võimsus olla ebaõnnestumise peapõhjus. Siit aga küsimus laiale ringile. Kuidas on lugu lääne korrespondentide võimsustega? Kas vene paneb neile pika puuga ära, või pole vahet?
73! 73! 73!

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Venemaa levi (?)

PostitusPostitas Ambur » E Juul 03, 2006 10:47 pm

Tõnis kirjutas:Pole küll statistikat teinud, kuid tundub, et keskmine ida- ja lõunanaabe töötab vähemalt 100W RW poweriga. Siit aga küsimus laiale ringile. Kuidas on lugu lääne korrespondentide võimsustega? Kas vene paneb neile pika puuga ära, või pole vahet?
73! 73! 73!

Paljud idanaabrid kasutavad tõesti ka CB-l suuri võimsusi, sest seal ka vahemaad suured, aga hea leviga pole suurt vahet, ka paarikümnest watist piisab täielikult.
Oota veel mõnda aega. Päikese aktiivsus alles hakkab suurenema. Varsti hakkab levi hommikul idast nagu praegu ja päeval pöörab lõunasse, aga juba enne õhtut pöörab läände ja siis ei kuule sa eetris ühtegi vene jaama, ainult lääne euroopa möirgab kõikidel kanalitel, alustades itaaliast, prantsusmaast, hispaaniast ja lõpetades vastu ööd sakslaste, inglaste ja skandinaaviamaadega.
Ja kui päike saavutab aktiivsuse maksimumi, on vara hommikul jaapan ja teised kaugida riigid, õhtuti aafrika ja vastu ööd lõuna- ja põhjaameerika samuti täiesti kuuldavad ja kuulevad ka sind.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist