Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas Kaljukits » E Mär 05, 2012 3:47 am

Tule 4W ja 1/2 CB antenniga vallutama maailma ! Tundub kahtlane või.... ,aga EI!
Nii nagu kõik teisedki harrastused, nii ka raadiohobi balanseerib iga selle harrastaja võimaluste, unistuste ning valikute piiril. Võimalused on eeskätt määratud enamasti keskkonnaga (krundi suurus, antenni(süsteemide) paigaldamise võimalused, naabrite, korteriühistu või ka oma pereliikmete suhtumisega sinu hobisse. Samas ka matrerjaalse poolega, mida sa pead oma hobiks võimalikuks ja vajalikuks või otstarbekaks kulutada. Unistused aga peavadki alati olema suuremad võimalustest, muidu ei oleks need unistused... Valikud võimaluste ja unistuste vahel on aga vaid sinu.

Löö kampa ja valluta maailma vaid 4W ja poollaine GP antenniga -minimaalsete kulutustega ja kasinategi võimalustega -ja sa näed, see on võimalik! Lisaks põnev pealekauba. Maailmas on hetkel vaid ca 340 erinevat CB maad, milleni, julgen öelda, ei ole veel siinsest CB foorumi rahvast keegi vast poolenigi jõudnud. Äkki sina oled esimene... Sind toetab samas lähemal paaril aastal oluliselt suurenev päikese aktiivsus -paranev levi, sa oled just õigel ajal ja õiges kohas! Kasuta seda võimalust! Aga ma löön sinuga kampa, avan täiesti uue logi (4W+1/2) juba täna ja kutsun kõiki teisigi alustamaks uuesti seda põnevat maailmavallutamist enda poolt piiratud valikute piiril -4W ja 1/2antenniga.
Kes veel soovib meiega liituda?

EDIT: Sorry, see ei ole reklaam, mõtted vaid ühelt... otsusta ise
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas Evo » E Mär 05, 2012 10:14 am

Kas 5/8 antenniga ka kampa lüüa võib ? :wink:

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas Kaljukits » E Mär 05, 2012 10:16 am

Ja, loomulikult :)
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas mark-lll » E Mär 05, 2012 11:09 am

Hm.. Kaljukits kohe oskab ajada hamba verele 8)
Kuna mul kodus on nagu on selle asjaga... :butthead: siis tuleb tööjuurde viia selline kütkestav mõte.

Aga mõte on tõsiselt hea....
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
sqirrel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 218
Liitunud: R Dets 04, 2009 9:34 pm
QTH: KO29HH66
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas sqirrel » E Mär 05, 2012 12:27 pm

Sellise põhimõttega "minimaalsete vahenditega proovida saavutada maksimaalne tulemus" olen mina nüüd asjaga tegelenud 2010 aasta oktoobrist alates. Võimsused on nüüd ajaga küll kasvanud... Siiani pole veel "vurri" katusele soovinud :)
ASTRO / 304VP / ES2PRV

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas vabahärra » E Mär 05, 2012 3:29 pm

Põhimõtteliselt ju huvitav idee,küsimus vaid selles,kui 4W need suvalise CB huvilise 4W tegelikult on.Pole ju saladus,et paljud kasutavad võimendeid,ehk siis nö. ,,jämedamaid kohti'' saatja ja antenni vahel.Samuti on transiiverite väljundvõimsused erinevad,enamus küll 4W,kuid mõnedki valmistaja poolt ametlikult 10W peale suurendatava väljundvõimsuse võimalusega.Tegelikult ka legaalne võimsus on 4W.All-mode pillidel on reeglina SSB mode 20W PEP, FM tavaliselt 10-12W.Ehk oleks mõttekas kasutada transiiverit ilma lisavõimendita?Sellest klauslist kinnipidamine on paraku iga mehe eetika küsimus.Eks kiusatus on ikka suur küll kui DX jaam tuleb pauguga,pileup peal kuid löögile ei pääse... Võetagu vseda heietust lihtsalt heietusena,kuna ma ise millegi saavutusele ei pretendeeri,võtan seda lihtsalt hobbina - teen siis kui tahan.millal tahan,kellega tahan.

Lugupidamisega
vabahärra.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas Ambur » E Mär 05, 2012 4:36 pm

Ega 4 vatiga jah maailma ei valluta, aga uue sideseaduse järgi ongi CB 27 MHz lainealas lubatud SSB modulatsioonis 12W, AM modulatsioonis 1W asemel nüüd 4W, ainult FM modulatsioonis jäi endiselt 4W.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
sqirrel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 218
Liitunud: R Dets 04, 2009 9:34 pm
QTH: KO29HH66
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas sqirrel » E Mär 05, 2012 4:56 pm

Ambur kirjutas:Ega 4 vatiga jah maailma ei valluta, aga uue sideseaduse järgi ongi CB 27 MHz lainealas lubatud SSB modulatsioonis 12W, AM modulatsioonis 1W asemel nüüd 4W, ainult FM modulatsioonis jäi endiselt 4W.


Siin suve lõpul sügise alguses võis "vallutada" küll kui levi väga hea oli. Ehk see low power töötamise mõte ongi pigem selline värskuse toomine side pidamisele kui tavatingimustel sidetades uusi maid lisandub üha harvem ja harvem.
ASTRO / 304VP / ES2PRV

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas Ambur » E Mär 05, 2012 6:31 pm

sqirrel kirjutas:Siin suve lõpul sügise alguses võis "vallutada" küll kui levi väga hea oli. Ehk see low power töötamise mõte ongi pigem selline värskuse toomine side pidamisele kui tavatingimustel sidetades uusi maid lisandub üha harvem ja harvem.

Kaugeid sidesid saab loomulikult. Olen ka ise pidanud 4 vatiga side, näiteks Vladivostokiga ja veel FM modulatsioonis (olin siis eetris "Fintec" jaamaga, millel ongi ainult FM ja 4 vatti), kusjuures ka vastaspoolel oli ainult GP antenn ja 4 vatti. Lisaks veel hulk kaugeid maid, enne kui ostsin President "George", millel on suurem võimsus.

Low power töötamise olemus ongi selle põnevuses ise enda jaoks, kui kaugele väikese võimsusega sidet saab. Selliseid ülikaugsidesid saab siiski ainult supperleviga, mida esineb väga harva. Aga loomulikult on seda suurem ka rahuldus saavutatud kaugsidedest.
Kui aga eesmärgiks on seatud sidede hulk, rekordite püstitamine kõigi 346 divisioni vallutamiseks, siis 4 vatiga seda kindlasti ei saavuta. Seda ma pidasin silmas.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas keri_saar » T Mär 06, 2012 12:02 am

Minu QRP sided on eranditult kõik ikka sedapidi, et kui teine jaam on öelnud, et ta QRP on, siis olen ise ka võimsuse maha tõmmanud, et näha kas tõesti nii väikse võimsusega töötab.
Pole olnud seda aega et kruttida võimsused maha ja siis jahti pidada. Aga jah, eks ta teatav romantika ju on, et istud askeetlikult terve nädalavahetuse kusagil metsas, antenn on puu otsas ja jaama toidad päiksepatareist ja muudkui kuulad et kas kusagil suunast on levi tekkinud aegajalt ise kutsungit saates. Nii võib päris huvitavate korrespondentide otsa sattuda kui esimene olla.
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tule 4W ja 1/2 CB antenniga maailma vallutama!

PostitusPostitas officer » T Mär 06, 2012 9:44 am

vabahärra kirjutas: Võetagu vseda heietust lihtsalt heietusena,kuna ma ise millegi saavutusele ei pretendeeri,võtan seda lihtsalt hobbina - teen siis kui tahan.millal tahan,kellega tahan.
Lugupidamisega
vabahärra.


...kuulun ka sinu seltskonda (ja võib olla mitte ainult raadioside alal :D )...
ES2JT/304JT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist