1. leht 1-st

Kuulaks ja räägiks

Postitatud: K Okt 15, 2014 11:22 pm
Postitas GERMANY
Huvi suur kuulata üle Eesti ja ka mujalt. Elan kortermajas, korraliku antenni võmalus suht väike. Rõdule vast, katusele ei saa. Raha nii esialgu 600euri. On võimalus mõni mongol jutule saada?

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: N Okt 16, 2014 7:50 am
Postitas Kaarel
Eks see va antenn ja antenni asukoht on vägagi olulised.kui kõrge maja ja mitmendal korrusel ise oled? DX-i jaoks on minulgi jaam müüa ja seda palju väiksema raha eest kui su eelarve on.

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: N Okt 16, 2014 9:05 am
Postitas Kaljukits
Tere, GERMANY!
Tore, et DX vastu huvi tunned!
Meid ei olegi nii palju ja väga sageli ka mingi lähimaaga sidet pidades kuuled vastaskorrespondenti rõõmast ütlemist, et "minu esimene kontakt 304 maaga".

DX jaama valikul on on oluline, et sellel oleks külgriba ehk SSB (USB, LSB) modulatsiooni võimalus. Teiseks on veel sama oluline, et sellega pääseks ligi nö DX bändi, kus asub rahvusvaheline DX kutsekanal: sagedus 27,555MHz ning NB!! selles bändis peab saama liikuda vähemalt 5KHz või veel väiksema sammuga.

Loomulikult saab ka sobiliku leviga ja hea õnne korral pidada DX ka tavabändis neljakümnel kanalil FM modulatsioonis, aga see king hakkab kindlasti varsti pigistama :)

DX antenn ei peagi olema nii kõrgel kui kohaliku side tarvis (olen paari meetri kõrgusel oleva 1/2 lainepikkuse antenniga saanud sidesid maakera teiselt poolelt -selles pole midagi imelikku, sest lained tulevad taevast), küll aga ei ole soovitav, et selle lähedal oleks mingi sein vms. takistus. Seega rõdu ei ole hea koht, kuigi katsetada, kui algul paremat varianti ei ole tasuks ikka.

Edu Sulle aga esimeste sammude astumisel!

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: L Okt 18, 2014 8:14 pm
Postitas GERMANY
Nii siis. Tundub, et korteris kasutamiseks suht piiratud sellised huvid. Elan kolmandal korrusel ja maja betoonist. Rõdu jääb põhja poole. Meetri saaks antenni rõdu äärest eemale. Naabritele ei pruugi meeldida, et mis pesurest seal ripub. Kuid milline raadio ? Kust kohast vaadata ? Kasutatud raadio ?

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: L Okt 18, 2014 9:45 pm
Postitas Kaarel
raadio saad minu käest kui huvi on: viewtopic.php?f=6&t=6535
jaam on superstar 3900, all mode jaam mis toimetab sagedusvahemikus 25.615 - 28.305 Mhz. ja annab välja 14w.sellesama 14 vatiga saab dx ka tehtud ja saab hakkama ka kohaliku sidega.pead vaatama omale mingi kompromissantenni,minu pakutav on ikkagi viis ja pool meetrit pikk ja sulle ei sobi ilmselt,aga dx-i jaoks saaksid ka horisontaal diipoli tõmmata akna taha.sellega oleks vähemalt kasutegur kõgem kui mingi väikese vertikaalpiitsaga,aga siis jälle kohalik side kannatab, kuna kohalik side käib enamast vaid vertikaalis.antennidest ja cb-st lisalugemist : http://www.ambur.ee

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: R Dets 26, 2014 1:18 pm
Postitas kriimu
[quote="GERMANY"]Huvi suur kuulata üle Eesti ja ka mujalt. Elan kortermajas, korraliku antenni võmalus suht väike. Rõdule vast, katusele ei saa. Raha nii esialgu 600euri. On võimalus mõni mongol jutule saada?[/quote
Esmalt tuleks selgitada mida sa kuulata tahad. Ainult CB käkiga saad saa kuulata põhimõtteliselt mitte midagi mõne HAM pilliga jälle kõiki amatöör lainealasid. Lisaks vaata HAM foorumit ja loe ambur.ee läbi :)

Re: Kuulaks ja räägiks

Postitatud: R Dets 26, 2014 6:43 pm
Postitas kriimu
Tere Germany!

Kui sind on hakanud huvitama raadioside, siis jälgi foorumis üritusi. Jaanuaris toimub Laitses talvine kokkutulek ja soovitan sul kohake tulla. Laitses saad proovida/näppida erinevat tehnikat ja vastused oma küsimustele :)