Rekord DX-s

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
hillar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 187
Liitunud: L Apr 21, 2007 11:43 am
Asukoht: Maardu

Rekord DX-s

PostitusPostitas hillar » P Mai 06, 2007 5:01 pm

Oleks huvitav saavutada CB 27,215MZ sagedusel side TALLINN-TATRU,TALLINN-VILJANDI,TALLINN-PÄRNU Kuna Tallinn-Paide on nohu aga kaugemale oleks huvitav.
Jahimees 304AA
ES1THH
73

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Rekord DX-s

PostitusPostitas Kaljukits » P Mai 06, 2007 6:16 pm

hillar kirjutas:Oleks huvitav saavutada CB 27,215MZ sagedusel side TALLINN-TATRU,TALLINN-VILJANDI,TALLINN-PÄRNU Kuna Tallinn-Paide on nohu aga kaugemale oleks huvitav.
Jahimees 304AA
ES1THH
73

Eks siin raskenda seda proovimist põhiliselt see, et ei tea neis teistes linnades CB aktiivseid huvilisi. Kindlasti oleks yagid mõlemal pool abiks. Sul, Jahimees, on küll antennimajandus 5+. Banbann Viljandist saaks äkki Sinuga testida.
Aga olen kuulnud Henri (ES8SW) käest, et ta on Talist rääkinud Albuga ja kuulnud nii mõnelgi korral Tallinna CB QSO-d. Ilmselt siis tropolevi abil.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Mai 10, 2007 2:41 pm

Olen skaneerinud õhtuti peale kella 17:00 kogu diapasooni, nii AM kui ka FM peal. Skaneerin nii 5-ga lõppevaid kui ka venemaal kasutatavaid 0-ga lõppevaid kanaleid. Laupäeviti- pühapäeviti teen seda ka hommikul umbes kella 8-st. Emakeelset juttu olen kuulnud vaid 8 AM kanalil ja nendega ka suhelnud. Kõik on olnud autojaamad. Eestimaiseid koduseid baasjaamu pole siiani kuulnud ühelgi sagedusel, ka 21 FM peal mitte. Tean, et Eestimaa keskpaigas ja sealt põhja poole on kõvu tegijaid, aga sinnani signaalid vist ei ulatu.

Tekkis siis selline huvi uurida, et kas Tartu- Põlva kandis ja mujal Lõuna- Eestis kasutab keegi baasjaama ja millistel aegadel ning millistel sagedustel võiks sidet proovida.

Selle kevade kaugeimaks sideks on olnud lühiajalise ülileviga Melitopol Ukrainast 27.200 FM.
Lähim side oli paarisaja meetri kauguselt mööduva rekkamehega.
Mõlemad kostsid kuradi hästi :D

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Mai 10, 2007 3:29 pm

Evo kirjutas:Tekkis siis selline huvi uurida, et kas Tartu- Põlva kandis ja mujal Lõuna- Eestis kasutab keegi baasjaama ja millistel aegadel ning millistel sagedustel võiks sidet proovida.

Tallinna ümber kuni Paideni, olen lugenud kokku 41 baasjaama, kellega ise olen viimase aasta jooksul sidet saanud. Võib öelda, et nendest 41-st on pooled aktiivsemad sidepidajaid, keda kuuleb pea iga päev või korragi nädalas. Teist poolt olen üsna harva kuulnud.
Küsisin ka kunagi, kas Paidest lõuna pool on kedagi? http://cbfoorum.pri.ee/viewtopic.php?t=549
Ilmselt on aktiivsemaid sidetajaid lõuna pool CB bändis üsna vähe.
Eks Sa kuula, Evo, eetrit ja anna teada oma leidudest.
Minu kohaliku side kaugusrekord on Keila-Paide.
Tänasest, 14. maist, 2007, suurenes see paari km võrra: Mähe-Dirham (Tanel mobil)

73!
Viimati muutis Kaljukits, E Mai 14, 2007 8:47 pm, muudetud 3 korda kokku.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » N Mai 10, 2007 11:32 pm

Kunagi aastaid tagasi, kui siin (ruhnus) alles suvitamas k2isin ja jaama kaasa vedasin kuulsin Tallinnast Ilmarit. Antenniks oli mul suvaline 2cm alumiiniumtoru, mis oli lainepikkuse j2rgi m66tu l6igatud. Ilmaril oli vist mingi 25W v6im ja 5/8 antenn...
Mul oli 4W ja tema mind ei kuulnud.
Vahemaaks linnulennult yle 200km, millest 70km yle mere.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 14, 2007 7:48 pm

Täna fantastiline CB FM kohalik DX side Taneliga Dirhamist (mobil - antenn auto peal). Umbes kl 18-20:15.
Tanel (Dirham mobil): <--> Tai (Lasnamägi mobil), Marja Jüri (Kristiine stats), Äpu (Lasnamägi stats 78,8km), Vahur (Mõigu stats), Ambur (Tabasalu stats 62km), Rebane (Tabasalu mobil 60,2km), Kaljukits (Mähe stats 83,7km), Tarvi (Kodila stats 69,3km) jt. Kaljukits läks Tanelile loetavalt isegi 2W juures!! Kõik kaugused mõõtis Ambur.
Aga Tanel, rägi parem ise.

P.S. Kaljukitsel (Mähe) isiklik CB side kohalik kaugusrekod ca 84km! :D
Paar km rohkem, kui eelmine rekord (Keilast Paide Vanagaga - ca 82km)

73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » E Mai 21, 2007 12:03 pm

Tegemist oli päris huvitava kohaliku side testiga,mul pole endal autopealt veel kunagi CB-l autost nii pikka kohalikku sidet olnud,kaljukits ambur tulid kohale 2 palliga s-meeri järgi,ei oska öelda kas on see koht väga hea sidetamiseks,aga auto katus oli merepinnast kuskil 3meetrit ja asukoht dirhami sadama juures,kaardipealt vaadates tueb see side talinna poole enamvähem maad pidi osalt ka üle vee.

Paar päeva hiljem käisime rebase auto-ja varustusega samas kohas siis õnnestus sadamavaht (kes osutus ka kutsungiga raadioamatööriks :? ) meil "pehmeks" rääkida ja ta lubas meid sadamaterritooriumile(kuigi me tahtsime kohe kaile sõita aga ta ei lubanud-olla just uus asfalt pandud :lol: ) igaljuhul sidetasime ka sealt äpu kaljukitse ja vahuriga stats ja tai ronis autoga kuhugi türisalu pangale- täiesti normaalselt s-meeri näitu ei oska öelda kuna puudub rebase jaamal,aga oma aparaadi väljundiks mõõtsime siis 35w-tulmus vinge.

Igaljuhul kui keegi autoga sinnakanti satub ja huvi on võib katsetada dirhami või siis rannaküla sadama kai juurest,eelduseks võiks olla võimu olemasolu.

Antud juhtumite järelduseks võiks oletada et sidekauguses cb-l on veel natuke(või isegi palju?) "tagavara" ja seda oleks kift üritada kindlaks teha :)
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 21, 2007 12:12 pm

Tanel kirjutas:Antud juhtumite järelduseks võiks oletada et sidekauguses cb-l on veel natuke(või isegi palju?) "tagavara" ja seda oleks kift üritada kindlaks teha :)

Sõnastaksin Taneli poolt viimatiöeldu pisut ümber. Sidekauguses on CB-l kindlasti üllatusi varuks. Edu nende otsijatele!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » E Mai 21, 2007 3:19 pm

Ma ei julgenud seda otse välja öelda :D
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron