TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
U2
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 18, 2008 9:37 pm
QTH: KO29DH
Asukoht: lehola küla.Keila v.

PostitusPostitas U2 » T Mai 13, 2008 11:32 pm

Just rattaretkele, on see juba mull kümnes. Matkad jalgrattaga on minu suur hobi juba lapsepõlvest, kuigi viimastel aastatel on ajaga raskusi.

Lällamine jäi mul seekord ära, kuna mikrofon jäi käsipiduri vahele, ja ei märganud seda seal, kui kässari alla lasin ja vajutasin mikrofoni lüliti puruks.
Nüüd on vaja uut mikrit, vähemalt kesta, kuna sisu jäi terveks. Vaevalt vist seda klahvi eraldi saada on.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » N Mai 15, 2008 8:39 pm

Sai siis täna sidet tehtud peaaegu Otepäält Läänistesse Evoga, kaugus ~42km, pole paha. Samal ajal Kala7 liikus Puhja, lõpus teda enam ei kuulnud, küll aga kuulsin tema teadet, et tema on nüüd kodus ja lülitab jaama välja, see viimane teade tuli mulle Otepääle spordikooli parklasse lausa üle kahinaluku 3 palliga :o Soodsad kohad vist sattusid olema, vastata kahjuks ei jõudnud

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » R Mai 16, 2008 8:43 am

Olc kostus teel Otepääle vahelduva tugevusega 2-5 palli.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Mai 17, 2008 10:37 pm

Olc kostus ilusti Otepäält, S-meeter küll enam ei näidanud, aga tekst oli täiesti arusaadav.

Tarmo Tanilsoo
Veteran
Veteran
Postitusi: 256
Liitunud: T Juun 26, 2007 2:45 pm
QTH: KO38FD48
Asukoht: Laguja, Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » P Mai 18, 2008 10:22 am

Oot... oot... Olc, oled Otepääl? Mis aegadel kutsud?
Parimate soovidega,

Tarmo Tanilsoo
ES5NHC / 304WX

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » P Mai 18, 2008 5:26 pm

Tarmo Tanilsoo kirjutas:Oot... oot... Olc, oled Otepääl? Mis aegadel kutsud?

ei ole Otepääl, ühel päeval lihtsalt oli sinna asja

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » K Mai 28, 2008 9:25 pm

Eile tartus olles sai siis kellegiga suheldud mõni sõna.Kellega...vot seda küll ei tea 8) Aga meeletult häireid oli seal 23 FM kanalil küll.Vahele siis ka mingit venekeelset seletamist.
Viimati muutis tyyp07, N Mai 29, 2008 9:32 am, muudetud 1 kord kokku.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » K Mai 28, 2008 11:59 pm

No see keegi olin mina Mihka Kastani mastist..aga jah häired olid tugevad sel päeval..mis teha..rohkem sind ei kuulnud ..küll aga VR-iga sai pikemalt juttu vesteldud..
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » N Mai 29, 2008 8:24 am

Eile õnnestus Halli Kassiga läbi raskuste linna piires suhelda, samas tulid sakslased tugevamalt.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Mai 31, 2008 11:55 pm

Ma tegin antennile väikese täiustuse... panin pikema poomi, mis ulatub nüüd naabri rõdu äärest kaugemale, samuti tõstsin selle poomi umbes pool meetrit kõrgemale. See võimaldas antennil ülemise lühendusruudu ära võtta ja ülemist varrast pikendada 1,4 m peale. Alt ma pikendada ei julge, siis jääks alumine ots liiga madalale - seetõttu jäi alumine lühendusruut alles. Ega ma sellest "ratsimisest" palju ei looda, aga samas, eks lootus sureb viimasena... võibolla lisan poomile veel kuni meetrikese pikkust juurde, et antenni maja seinast veel kaugemale saada. Krt, ma pean lõpuks Evo kätte saama :)

Vahepeal üritasin üles tirida ka poollainedipooli, kuid sellega läks katse untsu - ei mahtunud ta ära (ülemise osa sain ridva külge panna, aga pikemat korralikku ritva mul pole) ega saanud ma teda häälde, kuigi sai proovitud ka oma põhiantenni sobituslüli selle külge ühendada.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » P Juun 01, 2008 5:42 pm

Kui katsetama hakkad, anna märku, siis tean jaama juures olla. Praegu on küll selleks natuke kehv aeg, kauged jaamad löövad kanalid kinni. Kui aga levi vaibub ja eeter jääb puhtamaks, katsetaks side hea meelega ära. Lepime siis eelnevalt aja siinsamas foorumis kokku ja loodame, et asi saab teoks :)

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Juun 02, 2008 5:30 pm

Njah. Evot ma ikka ei kuulnud, Olc kadus kah jube ruttu kuuldelt...
304FL, "Three zero four Freyja love"

jrgn
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 43
Liitunud: L Mär 15, 2008 5:51 pm
QTH: KO38IJ
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas jrgn » E Juun 02, 2008 9:26 pm

hall kass kirjutas:Njah. Evot ma ikka ei kuulnud, Olc kadus kah jube ruttu kuuldelt...

Sul on ikka midagi mäda selle antennimajanduse juures. Mina kuulsin sind Supilinna pea sama tugevalt kui Olci ja Evot e. väga nõrgalt. Samas sina mind ei kuulnud üldse, ometi oleme me sinuga sidetanud küll ja siis olid sa samas kohas selgelt kuuldav ja kuulsid mindki. See, et Evo ja Olc mind vaevu kuulsid peabki nii olema.
Evot kuulda pole mingi probleem, väljakutse on temani kuuldav olla....

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Juun 03, 2008 3:51 pm

Jah, veider on see küll. Kui Jürgen varem mind ilusasti kuulis... pean katseks antenni tema endisele kohale tagasi panema - praeguses kohas asub ülemine ots just naabri rõdu ääre kõrval ja äkki see hakkab lainet summutama... ja ülemine lühendusruut tuleb taas tagasi panna (praegu on ülemine varras 1,4 m pikk).

Olc läks eile koju läbi Annelinna ja tema jutust ma sain aru, justnagu oleks tal seal Evoga sidetades probleeme, mis kadusid alles siis, kui ta oli linnast välja saanud. Muidugi minu teada Olcil on võimendi peal, omal ajal Goodkiller ei suutnud Annelinnas üldse Evot kätte saada. Kuulge, automehed, äkki teete millalgi veel ühe tiiru linnas ja proovite ilma võimendita siit Evoni ulatuda? Tahaks saada kinnitust või lükata ümber info, et Annelinna sidetingimused on kehvad.

Kastani mastini ulatun ma siit ka praeguse antenniga ilusasti ära.

EDIT: jah, sidekaugus tundub olevat kõvasti vähenenud. Varem sai Kala7-ga sidetatud kuni Rõhuni, nüüd aga kuulsin teda vaevu juba siis, kui ta alles Lõunakeskuse juures oli. Antenni asukoht sai vist valesti valitud.
304FL, "Three zero four Freyja love"

jrgn
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 43
Liitunud: L Mär 15, 2008 5:51 pm
QTH: KO38IJ
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas jrgn » T Juun 03, 2008 8:10 pm

Kala7, vastavalt sinu soovile annan teada, et kuulsin sind Nõo juurest Lõunakeskuse Statoili. Signaali tugevust mõõtja ei näidanud, kuid jutt oli läbi müra selgelt arusaadav.

jürgen


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist