TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas goodeye » N Nov 05, 2009 2:53 pm

Marx kirjutas:Täna olen FM23 päevläbi. Elustame natuke Tartu kandi sidet. Kasvõi üheks päevaks ;)

14:30 paiku jõuan koju hakkan ka karjuma(umbes pool tundi saan karjuda)
PMR 7(00)
CB FM23

polegi ammu minu häält eetris kuulda olnud, seda viga peab parandama
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas officer » N Nov 05, 2009 3:56 pm

goodeye kirjutas:
Marx kirjutas:14:30 paiku jõuan koju hakkan ka karjuma(umbes pool tundi saan karjuda)


...see pole nüüd küll ilus,eriti,kui kavatsed oma kodus pikemat aega armsasti elada :D ,kui just ei ole eesmärgiks Põlva Tani ärist endale uut naist osta :roll:
ES2JT/304JT

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas Marx » R Nov 06, 2009 9:07 am

Eile oli tore päev. Enne lõunat oli eeter täitsa kihav sidetajatest. Kaugema kandi inimestest sain mina kätte Ennu (või Hennu) Valgjärve kandist. Ca 45km siis linnulennult. Vestlustes jooksis nii mõnigi õpetlik iva läbi ja nalja sai ka. Ennu naljakas juhtum, kui ta turvatraksidega masti kinni jäi, võttis täitsa muigama :D
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas janno » R Nov 06, 2009 10:37 am

Marx kirjutas:Eile oli tore päev. Enne lõunat oli eeter täitsa kihav sidetajatest. Kaugema kandi inimestest sain mina kätte Ennu (või Hennu) Valgjärve kandist. Ca 45km siis linnulennult. Vestlustes jooksis nii mõnigi õpetlik iva läbi ja nalja sai ka. Ennu naljakas juhtum, kui ta turvatraksidega masti kinni jäi, võttis täitsa muigama :D


Kahju, et ei juhtunud jaama juures olema sellel ajal.... Enn on õige nimi, kostab Võrru ka kenasti.
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Janus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: K Apr 15, 2009 2:55 pm
Asukoht: KO38IJ

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas Janus » R Nov 06, 2009 1:12 pm

Janno kuulen ka sind aga signaal on liiga nõrk ja kõne vaevu loetav.
Kas sul on SSB võimalust :?:

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas mega » R Nov 06, 2009 2:15 pm

Eile õhtul põhja poolt tulles hakkasin kah kusagil enne Laevat sidetamis 23. kanalil kuulma (HUMAX sat-tüüneris oli jutt). Algul arvasin, et Tartust tuleb, aga Tartusse jõudes selgus, et linna müra neelas selle alla. Jutust kosis ka kellegi ES6... side lõppu, siis oli ka selge, et lõuna poolsed mehed olid hoopiski eetris :)
Parimat,
mega : 3Ø4IT

hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 331
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas hanno » R Nov 06, 2009 8:16 pm

Evo ja Enn rääkisid, kuulsin isegi korraks poole kõrvaga seda pealt. ES6DL on Ennu HAM kutsung.
HAM: ES6ACY; CB: 304HT

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas janno » R Nov 06, 2009 8:29 pm

Janus kirjutas:Janno kuulen ka sind aga signaal on liiga nõrk ja kõne vaevu loetav.
Kas sul on SSB võimalust :?:


Kahjuks ei ole.
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » P Nov 08, 2009 12:10 pm

Nii, mul nüüd "salaantenn" püsti... ajasin nimelt kunagi enda poolt pandud mastitorust umbes meetrise peene varda välja, vastukaaluks on see toru ise, tuuneriga kruvisin häälde ja eile kuulsin juba häält, mis sarnanes Valgjärve Ennuga (tollega olen ma varem HAM lainetel sidet pidanud, kui mul 2 m pill oli).

Aga edasine plaan võib olla sihuke, et ostan Tehnoturust mingi meeter-poolteist pika autoantenni - sellisega on rohkem lootust taas legaalne antenniluba saada, selge on, et viiemeetriseid ritvu ei taha mu perenaine enam oma katusel näha. Pealegi autoantenn on peenem ja seetõttu vähem silmatorkav (rohkem lootust, et perenaine ei satu enam tuttavate naeru alla mu antennide tõttu), siis kõrvaldan enda pandud antennimasti, panen sellest jääva augu kindlalt kinni ja vaatan, äkki saan siis loa panna oma antenn maja TV-antennide masti tippu.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » P Nov 15, 2009 12:03 am

Lauri, Janus ja mina peame hilisõhtust mokalaata... ka Evo ilmus korraks eetrisse.
304FL, "Three zero four Freyja love"

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas goodeye » P Nov 15, 2009 7:10 pm

hall kass kirjutas:Lauri, Janus ja mina peame hilisõhtust mokalaata... ka Evo ilmus korraks eetrisse.

kas igal õhtul?
ja mis kellast alates?
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » E Nov 16, 2009 11:26 pm

goodeye kirjutas:
hall kass kirjutas:Lauri, Janus ja mina peame hilisõhtust mokalaata... ka Evo ilmus korraks eetrisse.

kas igal õhtul?
ja mis kellast alates?


Pead momendi ise ära tabama. Eks ma õhtuti vahel lülitan oma CB sisse, kuid viimasel ajal on linnasisene side suht välja surnud, olen kuulnud eeskätt maakonna mehi. Samas kehva antenni tõttu ei saa ma nendega praegu vestlusse astuda, Evogi tuleb minuni väga piiripealselt.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Laurimetall
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 42
Liitunud: T Nov 11, 2008 6:13 pm
QTH: KO38KH
QTH2: KO38JI
Asukoht: Tartu-Tallinn

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas Laurimetall » T Nov 24, 2009 12:28 pm

Tervitus! Eelminekord jäi mul Jaanuse ja Halli kasiga antenni ehitamise jutt pooleli ja tookord ma lubasin seal katsetada selle dipoolantenniga. Järgmine päev peale seda jutuajamist otsisin välja ühe vana boileri ja sain sealt ca 4 m pika vasktoru ja kuskilt leidsin veel ühe sellise toru mis sellele boileri seest leitud torule sisse mahtus ja samuti kuskil 4m pikk oli . Tegin siis augu katusesse ja viisin seinast 2 meetrit eemale selle antenni. Kui varem oli kogu antenn katuse all siis nüüd on 2,64 m antennist katusest kõrgemal. Antenni teine pool mahtus kah täpselt pööningule ära. Kuna mul läks pühapäeval kiireks siis kaubanduslik välimus jätab veel soovida ja testida ei jõudnud. Ühendused ning kinnitused tuleb veel korralikumaks teha väike peenhäälestus kah lisaks. Kuid esimese korraga tuli juba SWR 1.3 ja see on väga hea. Ise ma pole levi testinud jäin veel haigeks kah aga see nv tulen Tartusse ja siis reedel üritan.
President Taylor II

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » K Nov 25, 2009 3:04 pm

Laurimetall kirjutas:Tervitus! Eelminekord jäi mul Jaanuse ja Halli kasiga antenni ehitamise jutt pooleli ja tookord ma lubasin seal katsetada selle dipoolantenniga. Järgmine päev peale seda jutuajamist otsisin välja ühe vana boileri ja sain sealt ca 4 m pika vasktoru ja kuskilt leidsin veel ühe sellise toru mis sellele boileri seest leitud torule sisse mahtus ja samuti kuskil 4m pikk oli . Tegin siis augu katusesse ja viisin seinast 2 meetrit eemale selle antenni. Kui varem oli kogu antenn katuse all siis nüüd on 2,64 m antennist katusest kõrgemal. Antenni teine pool mahtus kah täpselt pööningule ära. Kuna mul läks pühapäeval kiireks siis kaubanduslik välimus jätab veel soovida ja testida ei jõudnud. Ühendused ning kinnitused tuleb veel korralikumaks teha väike peenhäälestus kah lisaks. Kuid esimese korraga tuli juba SWR 1.3 ja see on väga hea. Ise ma pole levi testinud jäin veel haigeks kah aga see nv tulen Tartusse ja siis reedel üritan.


Vot, hakkab looma.

Praegu üritab Valeri linna pealt Ennuga sidet teha.
304FL, "Three zero four Freyja love"

es5qa
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 61
Liitunud: T Juun 27, 2006 6:06 pm
Asukoht: Tartu (Peisiääre, Kolkja)

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB SIDE (5)

PostitusPostitas es5qa » K Nov 25, 2009 11:02 pm

olin Tartus ja käisin AADU juures trehvasin kokku ka ANTIGA .siis kuulsin ka ENNU rääkimas ja hõikasin ka teda.Oli hõivatud--- siis vastas aga mina ei saanud majade vahel mike haarata ,,, roolisin ---- siis jäi asi katki . :roll: Õhtuti olen ka väljas 5/8 ja 4 ele HOR YAGI keerutab ka aga HOR ja VERT vahe liiga suur EVOga saab ja Peetriga ka sidet ja Mammaste mehega ka side olemas ise asun KOLKJAs KO38OM 37lv vahemaa küllalti pikk ...73! CU AGN bye ...


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist

cron