Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » T Veebr 16, 2010 3:56 pm

Noh, X30 peaks ka aknalauale püstiasendisse ära mahtuma ja seega saaks levi veidi ühtlasemaks. Kui see sebida, siis ei pea järgmisel kolimisel enam antenni teemal pead murdma.

Aga - kiiret pole. Mul ju Januse tehtud antennijurakas seisab jõude. Seda on vaja veidi ümber teha, et ta ka ilma näotu lisatoeta seisaks (kasvõi kärbin teda lühemaks) ja kui juba katusekoha leiab (või rõdunurga suure maja viimasel korrusel), saab selle antenni taas kasutusse võtta.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » P Veebr 21, 2010 10:52 pm

Nüüd õhtul Sõbra Maximast tulles lülitasin ka kabula sisse, et poe turvatöötajaid veidike "koinida". Nemad seekord olid vait, see-eest aga selgus, et Sõbra Maxima parklast saab repiiteri lahti ka modimata jaamaga ja signaal on täitsa loetav.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas Marx » E Veebr 22, 2010 9:27 am

Sõbra Selveri parklast sai vahetult peale linnu pesavahetust proovitud, kuid oma Cobra 950-ga arusaadavat sidet ei saanud. Avas rep. küll, kuid kordamine oli arusaamatu. Sai proovitud ka TÜ Kliinikumi parklast, sealt enam papagoi ei avanenud, küll oli aga titemonitor eetris :D Mõlemal juhul proovisin nii originaalantenni kuika piitsaga.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » E Apr 19, 2010 11:58 am

No nii. Kunagi Januselt saadud koaksiaalantenni nudisin miinimumpikkuseni ehk siis umbes 120 cm. Nüüd peaks selle saama suvalisse kohta üles panna ja nii jättagi - võibki jääda repiiteri jaoks. Järgijäänud kaablilõikudest saab veel 2 samasugust antenni teha.

Repiiteri jaoks on pakutud paremaid kohti, eks saame näha, millal me ta mujale kolida saame.

EDIT: Mõnda aega on repiiter maas. Hakkame nimelt tegelema tema jaama remondi (või uue jaama hankimise) ja kogu kupatuse ülekolimisega. Eks hoiame teid tasapisi asjadekäiguga kursis.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » P Mai 23, 2010 9:37 pm

Kuna olemas on nüüd uus jaam (Cobra 975 - Ermo poolt antud, Marx pani külge BNC pesa ja toitejuhtmed) ja viimase lihvi saanud "J-Pole" antenn (Janus oma arsenaliga aitas mul seda jonksu ajada. Okei, kaabli ühenduskoht tuleb veel mingi möksiga katta, et vesi kaablisse ei pääseks), siis ilmselt palju pole teha jäänud. Vaja veel kola kokku komplekteerida, testida ja siis...
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas nemo » P Mai 23, 2010 10:19 pm

... et läheb kuskile kõrgemale katusele? Loodetavasti hakkab ka minu ruutu ära kostuma.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas mart63 » P Mai 23, 2010 10:42 pm

OT: J-pole antenn? Kas miskeid jooniseid on jagada? Kas on nad väga kriitilised mõõtude suhtes, et swr paika saada?
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » P Mai 23, 2010 11:39 pm

Genereerisin veidi eestikeelset juttu J-Pole kohta oma raadioblogisse:

http://raadiohobi.blogspot.com/2010/05/j-antenn-pmr446-ja-70-cm-lainealadele.html


Loodetavasti saame ta kõrgesse kohta. Enne aga peab asi valmis saama. Nimelt ilmnes mul uusi probleeme.
Mul on repi ja jaama vaheliseks audiojuhtmeks sihuke isetehtud jupats, kus on otstes 2,5 mm kõrvaklapipistikud. Nende "maakontaktid" on ühendatud omavahel kokku, teised ühendused on risti - kummagi pistiku otsmine kontakt on ühendatud teise pistiku keskmise kontaktiga. Cobra MT800 jaamaga töötab ilusasti. Kuid Cobra MT975 ilmutab anomaaliaid. Noh, see, et toimimiseks tuleb sel jaamal VOX sisse lülitada (MT800-l oli vastupidi), on ehk loomulik, kuid huvitav on see, et jaam repiiterisse saadab audiot ilusasti, kuid repiiterist jaama audio ei liigu. Audiopesa on jaamal väsinud, pistik loksub sees ja kipub kergesti ühendust kaotama. Lisaks avastasin, et pistik ei mahu täielikult jaama pessa - "maakontakt" jääb pesast välja.

Äkki 975 tahab üldse teistsugust pistikut sinna audiopessa?
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas nemo » E Mai 24, 2010 9:53 am

hall kass kirjutas:Genereerisin veidi eestikeelset juttu J-Pole kohta oma raadioblogisse:

http://raadiohobi.blogspot.com/2010/05/j-antenn-pmr446-ja-70-cm-lainealadele.html


Loodetavasti saame ta kõrgesse kohta. Enne aga peab asi valmis saama. Nimelt ilmnes mul uusi probleeme.
Mul on repi ja jaama vaheliseks audiojuhtmeks sihuke isetehtud jupats, kus on otstes 2,5 mm kõrvaklapipistikud. Nende "maakontaktid" on ühendatud omavahel kokku, teised ühendused on risti - kummagi pistiku otsmine kontakt on ühendatud teise pistiku keskmise kontaktiga. Cobra MT800 jaamaga töötab ilusasti. Kuid Cobra MT975 ilmutab anomaaliaid. Noh, see, et toimimiseks tuleb sel jaamal VOX sisse lülitada (MT800-l oli vastupidi), on ehk loomulik, kuid huvitav on see, et jaam repiiterisse saadab audiot ilusasti, kuid repiiterist jaama audio ei liigu. Audiopesa on jaamal väsinud, pistik loksub sees ja kipub kergesti ühendust kaotama. Lisaks avastasin, et pistik ei mahu täielikult jaama pessa - "maakontakt" jääb pesast välja.

Äkki 975 tahab üldse teistsugust pistikut sinna audiopessa?

Kiire otsimise põhjal peaks talle sobima MT800 handsfree, seega peaks olema pin järjestus ja pistik samad
See, et lõpuni ei lähe sisse, on vigane pesa. Ma katkuks pesa välja ja otse audio otsad plaadile
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas Mihka » P Mai 30, 2010 1:21 pm

Täna sai sidetatud Mardiga ja Kaleviga 7 kanali peal...ja ilmselt jätkub veelgi..kel huvi ..siis Tartu piirkonnas hoidke 7 kanal lahti
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » T Juun 08, 2010 11:21 pm

Peale seda, kui Ermo veidi süsteemi sättis, saime repiiteri taas tööle. Mõnda aega asub repp minu juures, antenniks on tal J-pole mu akna taga (see antenn ongi repi jaoks tehtud, Janus aitas mul seda häälde ajada).
Nüüd tuleb veel midagi ette võtta toitega - kas sebida praegusele valvekeskuse toitekale ilmastikukindlam karp või kasutada läppari toidet, mis mul samuti on olemas.

Muidu kui kellelgi on olemas kuni 15 V läppari toide, mille omanik raatsib loovutada, siis ehk prooviks. Nimelt mahub sihuke toide vabalt repiiteri kasti ära ja kestad on neil korralikud. Minu oma annab 22 V välja - selle kasutamiseks tuleb kas välja vahetada Ermo poolt repi kasti pandud stabilisaatorkivi või lükkida posu vene alaldusdioode sinna vahele jadasse. Pealegi toodab näiteks minu läpakalaadija mõnusat soojust ja seega talvel külmas ruumis ilmselt mõttekas variant.

Niisiis, andke aga 7. kanalil tuld.

Muidugi üks anomaalia on küll ilmnenud. Nimelt repiiter paneb iga väljasaadetava jutu algusesse kuni sekundilise jupi mingist varasemast sideseansist. Ilmselt ei tühjene tal mälu täielikult - mis võiks põhjuseks olla?
304FL, "Three zero four Freyja love"

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas janno » K Juun 09, 2010 3:06 am

hall kass kirjutas:Peale seda, kui Ermo veidi süsteemi sättis, saime repiiteri taas tööle. Mõnda aega asub repp minu juures, antenniks on tal J-pole mu akna taga (see antenn ongi repi jaoks tehtud, Janus aitas mul seda häälde ajada).
Nüüd tuleb veel midagi ette võtta toitega - kas sebida praegusele valvekeskuse toitekale ilmastikukindlam karp või kasutada läppari toidet, mis mul samuti on olemas.

Muidu kui kellelgi on olemas kuni 15 V läppari toide, mille omanik raatsib loovutada, siis ehk prooviks. Nimelt mahub sihuke toide vabalt repiiteri kasti ära ja kestad on neil korralikud. Minu oma annab 22 V välja - selle kasutamiseks tuleb kas välja vahetada Ermo poolt repi kasti pandud stabilisaatorkivi või lükkida posu vene alaldusdioode sinna vahele jadasse. Pealegi toodab näiteks minu läpakalaadija mõnusat soojust ja seega talvel külmas ruumis ilmselt mõttekas variant.

Niisiis, andke aga 7. kanalil tuld.

Muidugi üks anomaalia on küll ilmnenud. Nimelt repiiter paneb iga väljasaadetava jutu algusesse kuni sekundilise jupi mingist varasemast sideseansist. Ilmselt ei tühjene tal mälu täielikult - mis võiks põhjuseks olla?


Eile päeval veel vist ei toiminud, ei tulnud nagu tagasi midagi ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » K Juun 09, 2010 3:43 am

Panin ta alles õhtul üles.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » K Juun 09, 2010 8:34 am

Mingi va segane juba tõmbleb repiiteri kallal... Muudkui laseb kandvat peale.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas sombi » K Juun 09, 2010 8:54 am

Kindel, et mingisugune häire pole? Lükka papagoi natukeseks välja ja kuula kas siis kandva saatmine jätkub või lõpeb peagi. Ma arvasin, et mul siin CB ch-17 peal keegi ajaviiteks näpib saatenuppu, aga kuna see klõbistamine toimub 24/7 ja juba kuid, siis pakun, et seda tekitab miski muu.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron