PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas olc » R Juun 25, 2010 1:13 am

EINAR kirjutas:22:50...23:05 vahel pidasime mõnusa side Andresega 304FH, ta oli autoga Kihva külas Otepää lähedal, minu sign.-raport 4/5...4/6 talle kodust baasjaamaga Pr.Lincoln + 5/8 antenn, tema s/r mulle oli 5/7.
Vahemaa kusagil 34 km kanti, kõrgustikud ja mäed vahel.
Andrese varustus : Intek + KL200 + ML-145.
QSL

Hiljem kuulsin teda sidetamas veel Antiga, Elvast ilmselt siis ?, S/R 5/9-st oli juttu isegi...

304EI / ES6EI

Kihva? Sihva äkki pigem? Sain ka Andresega märgi maha Otepääle Mäe tänavale ja pärast veel kusagil Pangodi kandist.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » R Juun 25, 2010 9:49 am

Kuna kõne loetavus kiskus 4-ja peale, võiski tegelik asukoht Sihva olla, otsisingi kaardilt seda Kihvat, aga ei leidnud ja võtsin ligikaudseks kauguseks Otepää, kuna Andres ütles, et on seal lähedal.
No siis Sihva ikka.

304EI / ES6EI

taasti
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 90
Liitunud: L Veebr 28, 2009 7:54 pm
Asukoht: Väheru KO37DS
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas taasti » T Juun 29, 2010 6:42 pm

EINAR kirjutas:22:50...23:05 vahel pidasime mõnusa side Andresega 304FH, ta oli autoga Kihva külas Otepää lähedal, minu sign.-raport 4/5...4/6 talle kodust baasjaamaga Pr.Lincoln + 5/8 antenn, tema s/r mulle oli 5/7.
Vahemaa kusagil 34 km kanti, kõrgustikud ja mäed vahel.
Andrese varustus : Intek + KL200 + ML-145.
QSL

Hiljem kuulsin teda sidetamas veel Antiga, Elvast ilmselt siis ?, S/R 5/9-st oli juttu isegi...

304EI / ES6EI

Selline tore side tuli ja koht oli jah Sihva:)
Panen kirja ka endale kohe.

Andres 304FH 73!
Andres 304FH, ES6AFH

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » R Juul 09, 2010 2:11 pm

Lõuna-Eesti mehed, täna õhtul on Värska kandis Ralfwind saatel-kuuldel, nii et andke tuld !
Ta ise foorumisse praegu ei pääse, panin siis teate kõigile.
PMR-i peal hakkame temaga samuti Munamäe tornist kõmmutama !
Ja 2m peal lubas ka olla !
Ütelge kõigile eetris kah edasi, kellega vähegi sidet saate !

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
rom
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: K Jaan 06, 2010 8:14 pm
QTH: KO37AS
Asukoht: Valga-Tõrva
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas rom » T Juul 27, 2010 7:56 am

Eile Laanemetsas, Valgamaal, olles kuulsin väga selgelt kahe mehe dialoogi, kellest yks oli Ants. Teise nimi eetrisse ei tulnud. Rääkisid alumiinium ning raudtorudest:P Seni kuni ma vahele yritasin hõigata, a siis hakati rääkima ylelevist ning lennukitest:P Kellega tegu võis olla ning kaugel nad siis minust olla võisid?

Minu QTH tol hetkel KO37DP56
Ühel päeval saab minust selle foorumi MODE

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas Kaljukits » T Juul 27, 2010 8:21 am

rom kirjutas:Eile Laanemetsas, Valgamaal, olles kuulsin väga selgelt kahe mehe dialoogi, kellest yks oli Ants. Teise nimi eetrisse ei tulnud.
Siinkohal on paslik kõigile soovitada, et ka kohalikes vestlustes võiks aegajalt oma kutsungit ütelda. Seda eeskätt kaugematele, kes teid harva kuulevad, aga ka uustulnukatele, kellel häälte ja kutsungite kokkuviimine nii hõlpsamini kulgeb ja nad seeläbi kiiremini meie sekka sulanduksid. "Mind ju teavad, tunnevad kõik ja seepärast ma oma kutsungit ei ütle" on pigem võhiklik suhtumine.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas igiliikur » K Juul 28, 2010 9:43 pm

Kaljukits kirjutas:
rom kirjutas:Eile Laanemetsas, Valgamaal, olles kuulsin väga selgelt kahe mehe dialoogi, kellest yks oli Ants. Teise nimi eetrisse ei tulnud.
Siinkohal on paslik kõigile soovitada, et ka kohalikes vestlustes võiks aegajalt oma kutsungit ütelda. Seda eeskätt kaugematele, kes teid harva kuulevad, aga ka uustulnukatele, kellel häälte ja kutsungite kokkuviimine nii hõlpsamini kulgeb ja nad seeläbi kiiremini meie sekka sulanduksid. "Mind ju teavad, tunnevad kõik ja seepärast ma oma kutsungit ei ütle" on pigem võhiklik suhtumine.
73!

Ei ole päris nõus. Mul pole midagi selle vastu, et inimesed teavad, kes ma olen...kuid, kui "pealtkuulja" kuuleb meie vestlust, siis saab ta ju sekkuda ja tutvust sobitada???
ES6ADE

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas postikana » K Juul 28, 2010 10:15 pm


Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas Dzinn » K Juul 28, 2010 10:42 pm

Kaljukits kirjutas: Siinkohal on paslik kõigile soovitada, et ka kohalikes vestlustes võiks aegajalt oma kutsungit ütelda. /---/

See tõi just meelde ühe Mikidemaa "küsimuste-vastuste rubriik lk 13" kus prantslased rääkisid "valet" keelt. Vastus oli, et Alati peab Telefoni sidet pidama Inglise keeles ja äratuntava kutsungiga. Mingid reeglid ...

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas Kaljukits » N Juul 29, 2010 7:57 am

igiliikur kirjutas:Ei ole päris nõus. Mul pole midagi selle vastu, et inimesed teavad, kes ma olen...kuid, kui "pealtkuulja" kuuleb meie vestlust, siis saab ta ju sekkuda ja tutvust sobitada???

Harilikult CB bändis just neile, kes oma kutsungit kordagi ei maini (võimalik, et neil seda polegi ja nad pole sellest ka midagi kuulnud), ei maksagi vahele breigata ega seega neid segada. Tegemist ei ole ilmselt amatööridega vaid vabasagedusbändi oma praktiliseks sideks kasutavate kodanikega.

Telefonitoru tõstes oli vene ajal kombeks levinud vastus "hallo", või "kes räägib?" Kultuuritaseme tõusuga kuuleb seda nüüd üsna harva. Kena on ikka vastata oma nimega, eks siis seejärel saab õige keele valida, millest mõlemad osapooled aru saavad. Täpselt samuti toimub see raadiosides -ei midagi keerulist :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas nemo » N Juul 29, 2010 8:38 am

Kaljukits kirjutas:Telefonitoru tõstes oli vene ajal kombeks levinud vastus "hallo", või "kes räägib?" Kultuuritaseme tõusuga kuuleb seda nüüd üsna harva. Kena on ikka vastata oma nimega, eks siis seejärel saab õige keele valida, millest mõlemad osapooled aru saavad. Täpselt samuti toimub see raadiosides -ei midagi keerulist :D.

Kultuuritaseme tõus on tõesti olnud. Minul palju kogemusi just "tõusuga" sellesama telefonikõne suhtes - kas ei öelda üldse midagi või möhhitatakse midagi torusse ja see on levinud komme väikeettevõtjatel ja ka FIE-del. Eraisikute puhul on väga levinud ka võõra numbri kõnet vastuvõttes haudvaikuse edastamine. Seega pole midagi imestada, kui raadioeetris ka see kultuuritase on "tõusnud"
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas Ambur » N Juul 29, 2010 9:19 am

nemo kirjutas:Kultuuritaseme tõus on tõesti olnud. Minul palju kogemusi just "tõusuga" sellesama telefonikõne suhtes - kas ei öelda üldse midagi või möhhitatakse midagi torusse ja see on levinud komme väikeettevõtjatel ja ka FIE-del. Eraisikute puhul on väga levinud ka võõra numbri kõnet vastuvõttes haudvaikuse edastamine. Seega pole midagi imestada, kui raadioeetris ka see kultuuritase on "tõusnud"

Pole küll kuulnud, et kaugsides keegi ainult köhataks või mõmiseks sidele kutsudes. Ikka kutsutakse inglise keeles nagu amatöörsides kombeks on (ka CB sagedustel).
Edasine side oleneb juba sellest, kes on vastaspool. Kui vastaskorrespondent on maalt mille keelt osatakse, võib üle minna ka sellele keelele (näiteks Vene, Soome jne.).
Kohalikus sides kutsutakse loomulikult kohalikus keeles. Aga pika lobisemise vahel oleks kasulik küll (ka CB bändis) aegajalt oma kohalik kutsung öelda, just selleks kui keegi kuuleb, aga ise sidet ei saa, teab vähemalt keda kuulis.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas nemo » N Juul 29, 2010 9:23 am

Ambur kirjutas:
nemo kirjutas:Kultuuritaseme tõus on tõesti olnud. Minul palju kogemusi just "tõusuga" sellesama telefonikõne suhtes - kas ei öelda üldse midagi või möhhitatakse midagi torusse ja see on levinud komme väikeettevõtjatel ja ka FIE-del. Eraisikute puhul on väga levinud ka võõra numbri kõnet vastuvõttes haudvaikuse edastamine. Seega pole midagi imestada, kui raadioeetris ka see kultuuritase on "tõusnud"

Pole küll kuulnud, et kaugsides keegi ainult köhataks või mõmiseks sidele kutsudes. Ikka kutsutakse inglise keeles nagu amatöörsides kombeks on (ka CB sagedustel).
Edasine side oleneb juba sellest, kes on vastaspool. Kui vastaskorrespondent on maalt mille keelt osatakse, võib üle minna ka sellele keelele (näiteks Vene, Soome jne.).
Kohalikus sides kutsutakse loomulikult kohalikus keeles. Aga pika lobisemise vahel oleks kasulik küll (ka CB bändis) aegajalt oma kohalik kutsung öelda, just selleks kui keegi kuuleb, aga ise sidet ei saa, teab vähemalt keda kuulis.

Nüüd hakkad sina pihta - kes siin üldse kaugsidest rääkis?
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas Kaljukits » N Juul 29, 2010 11:38 am

nemo kirjutas:kes siin üldse kaugsidest rääkis?

Kui oled kaugete vastu viisakas, käitud ka oma lähedastega samamoodi ja vastupidi.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
rom
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: K Jaan 06, 2010 8:14 pm
QTH: KO37AS
Asukoht: Valga-Tõrva
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA, VALGAMAA CB SIDE (6)

PostitusPostitas rom » N Juul 29, 2010 12:50 pm

igiliikur kirjutas:Ei ole päris nõus. Mul pole midagi selle vastu, et inimesed teavad, kes ma olen...kuid, kui "pealtkuulja" kuuleb meie vestlust, siis saab ta ju sekkuda ja tutvust sobitada???



Hea meelega oleks oma sõna sekka öelnud, aga minu kõrvad ulatuvad kaugemale kui suu. Ja kahjuks nemad minust aru ei saanud. Üks kysis kyll teise käest, et kas said midagi aru, aga selle peale ei vastanud teine midagi. Aga tore oleks ikkagi teada, et kui kaugele mu kõrvad siis seekord ulatusid..
Ühel päeval saab minust selle foorumi MODE


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron