TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Mär 29, 2008 7:18 pm

Püüan teha täna (laupäeval) alates 18:30 igal pooltunnil ja täistunnil proovihõikeid. Mingil ajavahemikul pean küll korra ära käima, siis jätkan järgmisel pool- ja täistunnil. Üritan siis sedasi kuni kella 23:00.

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » L Mär 29, 2008 7:31 pm

hall kass kirjutas:Kui keegi mind praegu kuulis või kuuleb, andku teada... ma testin oma uut antenni, milleks on jalgrattaveljest tehtud EH antenn. Hetkel asub ta veel keset tuba ja ma kuulen mingit ülinõrka mula, aga millalgi loodan ta seada maja vastaskülge jääva toa aknale ja mine tea, äkki saan siis ka Evo kätte :)



Olid normalselt kuuldav aga mulle ei vastanud.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Mär 29, 2008 7:38 pm

kala7 kirjutas:
hall kass kirjutas:Kui keegi mind praegu kuulis või kuuleb, andku teada... ma testin oma uut antenni, milleks on jalgrattaveljest tehtud EH antenn. Hetkel asub ta veel keset tuba ja ma kuulen mingit ülinõrka mula, aga millalgi loodan ta seada maja vastaskülge jääva toa aknale ja mine tea, äkki saan siis ka Evo kätte :)



Olid normalselt kuuldav aga mulle ei vastanud.


Tõsi, väljastpoolt ei tulnud minuni midagi peale õrna mulina, eks entann oli keset tuba ja ilmselt seinad summutasid välise signaali ära, nii et sa jäid minust "liiga kaugele".

Evo graafik on hea - ehk jõuan ka oma dipooli enda akna tagant alla võtta ja elutoa akna taha magnetantenni kõrvale tirida, saab vingemalt testida.
304FL, "Three zero four Freyja love"

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » L Mär 29, 2008 7:47 pm

Teen proovihõikeid täna kell 19.00.

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » L Mär 29, 2008 8:15 pm

Üritasin ka kell 19.00 sõna võtta. Sõitsin ühe kõrgema künka otsa. Paraku jäi side Lääniste - Puhja ühepoolseks Evo kasuks 4palliga. Hall kass polnud kuuldav.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Mär 29, 2008 10:33 pm

Seni on katse kulgenud tulemusteta. Tassisin elutuppa ka dipooli ja riputasin ta kardinaid üleval hoidva nööri külge. Ja nüüd olen vaheldumisi proovinud nii magnetantenni kui dipooli ning ka ise Evo antud aegadel hõiganud. Aga poolteist tundi on veel ees...

Elutoas muide tekkisid huvitavad anomaaliad. Magnetantenni seisulaine püsib kogu aeg tiba üle 3 hoolimata kondeka kruttimisest. Dipool hakkas veel veidramalt käituma - algul ei läinud üldse häälde, aga kui võtsin sobituskarbi vahelt ära (ta on mul tehtud eemaldatavaks, pistikutega), kukkus seisulaine 3 peale.

Ehk on asi kaablites? Jaama ma siiski elutuppa ei viinud, tirisin kaabli enda tuppa ehk siis panin vahele umbes 7-8 m pika jupi, millel kah pistikud otsas. Tester näitab kogu kaabelduse keskmise soone takistuseks paar oomi...

Katsetasin ka seda, et viisin elutuppa käsijaama ja SWR mõõtja, et vältida seda edasi-tagasi lippamist häälestamisel. Aga elutoas SWR mõõtja käitus üldse veidralt, kruti teda kuidas jaksad, ikka näiteb peaaegu olematut seisulainet ja seda ka siis, kui antenni pole taga :shock: Minu toas tema töövõime taastus.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Mär 29, 2008 11:39 pm

Hõikasin nii pool- kui ka täistundidel, kahjuks Halli kassi ei kuulnud. Saime tehtud side Olc-iga, kes oli autoga sõitmas. Samuti ka Kalaga side Kavastusse. Kella 19:00 ajal kuulsin veel kedagi õrnalt vastamas, läbi kahina oli häält kuulda, aga kahjuks polnud jutt arusaadav.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Mär 29, 2008 11:55 pm

Niisiis, selleks korraks test läbi... On täitsa võimalik, et maapinnalt polegi mul lootust Evoni ulatuda, kuna linnaosa, mille servas elan, tundub olevat üsna põrguauk. Nimelt on siin ennegi foorumlased ringi tiirutanud ja autodest sidetada proovinud ning Annelinnas on nad enamasti Evoga ühenduse kaotanud.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » P Mär 30, 2008 9:24 pm

Evo kirjutas:Hõikasin nii pool- kui ka täistundidel, kahjuks Halli kassi ei kuulnud. Saime tehtud side Olc-iga, kes oli autoga sõitmas. Samuti ka Kalaga side Kavastusse. Kella 19:00 ajal kuulsin veel kedagi õrnalt vastamas, läbi kahina oli häält kuulda, aga kahjuks polnud jutt arusaadav.
Parandaks pisut,Kala oli 2km lähemal Võõpstes sidetamas,kuuldavus Evoga väga hea,Olc-i kes oli vist just Põlvasse jõudmas kuulsin väga halvasti kahjuks.Pidin õhtupoole ka sidetama ,aga kuna saunas läks pisut kauem kui pidanuks niiet teinekord jälle.

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » E Mär 31, 2008 9:33 am

Evo kirjutas:Hõikasin nii pool- kui ka täistundidel, kahjuks Halli kassi ei kuulnud. Saime tehtud side Olc-iga, kes oli autoga sõitmas. Samuti ka Kalaga side Kavastusse. Kella 19:00 ajal kuulsin veel kedagi õrnalt vastamas, läbi kahina oli häält kuulda, aga kahjuks polnud jutt arusaadav.


Üritasin ka kell 19.00 sõna sekka öelda, mina Evot kuulsin, tema mind mitte.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Apr 10, 2008 6:37 pm

Meeldivad üllatused... täna veidi üle tunni aja tagasi oma jaama sisse lükates kuulsin uusi hääli :) Sai mõni sidegi nendega tehtud...
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Apr 15, 2008 5:20 pm

Tarmo Tanilsoo oli just taas eetris... nagu ikka, hõikas Toomemäelt, mulle tuli ta 3-4 palliga, aga Olc, kes parajasti (ilmselt) Evoga sidetas, mainis jutu sekka, et kuulis kedagi väga nõrgalt... ilmselt Tarmo signaal Olcini ei ulatunud.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Apr 15, 2008 8:00 pm

Jah, meie side ajal mainis Olc, et kuulis veel kedagi väga õrnalt. Eelnevalt oli mul saatja olnud umbes veerand tunni vältel sees, kahjuks ei kuulnud ka mina Tarmot.

Kasutaja avatar
ES5PW
HAM
HAM
Postitusi: 137
Liitunud: R Juul 14, 2006 12:53 am
Asukoht: KO38II

PostitusPostitas ES5PW » T Apr 15, 2008 9:50 pm

Kes tahab proovida, kõllake
56 664 353 , kuskil 1700 - 2200 oleks viisakas aeg.
Tööpäevadel.
Ahjaa, istun horisontaalis.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Kastani mast taas eetris!!

PostitusPostitas Mihka » E Apr 21, 2008 9:43 am

Tervitus CB meestele..tänasest eetris siis ka Kastani mast ..kunagi sai oldud pikka aega aga siis liikusime ära rohkem amatöörside peale ja oleme seal siiani ..aga nyyd jäi silma yks ilus lällar Intek 490 Plus ja siis saigi see ära napsatud ja eks siis näeb kuidas see vana antenn mul siin katusel ka töötab...olen kuuldel päevasel ajal kuskil kella 9 .00 st kuni 17 00 ni ja antenn 1/2, on kuskil 15 m kõrgusel või natike peale..aga eks siis hõikamiseni...kutsung on Kastani mast või siis ka nime järgi Mihka..eks peagi panen oma kodus yles ka 2m/70 cm antenni taas ..siis ka PMR sagedusel kuuldel ja ka amatööralal...antenniks seal tuleb UV 200.. Seniks 73! ja kevadist päikest !!!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist