Tallinna PMR Repiiter P3.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
zonk
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 11
Liitunud: R Juul 22, 2011 11:46 am
QTH: KO29IK

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas zonk » T Juul 26, 2011 11:25 am

äkki on pika ringiga, või suuremalt planeedilt

See on umbes lõunapoolus, paar versta paremale või vasakule.

Keegi oli vahepeal QTH "kohustuslikuks teinud" ja kui ma kunagise parooli ära kaotanuna omale uut kontot tegema tulin, pidin midagi sisse toksima. Mõtlesin toksida lihtsalt KO ja kaks numbrit, aga siis mõtlesin, et seda ei võta masin niikuinii vastu, ja täispikkuses ma oma kodust aadressi netis inimestele jagada ei taha, trianguleerimise lõbu peab kah olema.
Viimati muutis zonk, T Juul 26, 2011 11:49 am, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas sombi » T Juul 26, 2011 11:29 am

Kui sa mujalt ei oska otsida, vaata selle järgi: http://no.nonsense.ee/qthmap/
Soovitan soojalt QTH ära vahetada.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

zonk
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 11
Liitunud: R Juul 22, 2011 11:46 am
QTH: KO29IK

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas zonk » T Juul 26, 2011 11:46 am

Mõistan, aga QTH ei ütle ju ära, kus tüüb side hetkel oli, autoga lällajalt peab seda ikka otse küsima, sest täna on ta siin ja homme seal, ja ülehomme võib-olla tõesti Antarktikas.

Kui ma paneks sinna mingi linnaosa täpsusega võimalikult tõenäolised andmed ja keegi foorumist vaatab, et "ahah, Tallinn", kui ma hetkel sain temaga jutule Pärnus, siis võib ta arvata, et sai megahea side.

Kui ta näeb "ahah, Antarktika", siis ta ei satu segadusse, vaid teab, et tüübil pole kindlat asukohta, on mingi bomž selline. :D Ja vajadusel uurib, et kus siis ikkagi oldi.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas sombi » T Juul 26, 2011 11:53 am

Sellise järjekindlusega jonni annab ikka otsida. Pane näiteks elukoha QTH. Või elad täna siin ja homme seal? Piisab ka kuue kohalisest. Minu arust on see teiste mõnitamine, kui sa jätad selle jaburuse. Ka mina ei tee viimasel ajal ühtki sidet oma QTH-st vaid veidi eemal olevast ja mis siis? Kui sidet teed mujalt, ütledki oma hetke QTH. Mis siin keerulist on?
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

zonk
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 11
Liitunud: R Juul 22, 2011 11:46 am
QTH: KO29IK

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas zonk » T Juul 26, 2011 11:55 am

No et mitte liiga põikpäine olla, siis ma paneks mingi umbkaudse Tallinna keskpunkti, kuigi ausalt öeldes mina küll ei mõista, miks foorumis kirjas olev QTH inimestele nii vajalik on.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas sombi » T Juul 26, 2011 11:58 am

Äkki tahan sulle külla tulla või tahad midagi foorumis osta-müüa. Selleks ongi QTH vajalik, sest saab umbkaudse asukoha teada.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas äpu » T Juul 26, 2011 12:02 pm

Hakkab jälle pihta,kui ei soovi,siis ei soovi ja siis poloe mõtet ka siin tegutseda.
No nii ,tuli ära,nüüd hakkame siis ründama :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas sombi » T Juul 26, 2011 12:10 pm

Mina ei ründa kedagi, lihtsalt andsin soovituse. Äpu, sul on õigus, et kui ta ei taha, olgu omaette seal Antarktikas
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas 1Kusti » T Juul 26, 2011 12:21 pm

Hirmsad inimesed...
Pange: Muff, nõudmiseni.
Ja saategi Muffi käest oma QSL-id kätte (kui teda kohtama juhtute) :shock:
ES1GRA
55 959 414

zonk
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 11
Liitunud: R Juul 22, 2011 11:46 am
QTH: KO29IK

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas zonk » T Juul 26, 2011 12:23 pm

Kõik jep arusaadav, aga ostu-müügi ja kokkusaamiste puhul saab väljenduda hõlpsamini. Lihtsam ju kirjutada: "müüa lällar, asub Tallinnas", kui et "müüa lällar" ning las huvilised vaatavad kaardilt, kuigi Tallinn on suht peas ilmselt kõigil...

...aga kõrvalteema. :) Kui tundub abiks olevat, et mingi täpsusega QTH on, siis mingi täpsusega QTH ma nüüd profiili ka kirja panin. Rünnata saab suundantenniga, aga edu proovimisel, sest nagu öeldud, ma liigun omajagu autoga ringi ja side pidamisel pole sest lokaatorist üldse nii palju tolku kui tunduda võib.

Aga ma nüüd rohkem Tallinna papagoi teemat QTH jutuga ei koormaks.

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas mark-lll » T Juul 26, 2011 2:32 pm

Moded, siin on sellise kasutaja puhul teemat.

kui on varjata midagi...järelikult hingetagune must. loomulikult keegi ei sunni sind oma QTH-d avaladma, kuid viisakus foorumlaste ja foorumi suhtes peab olema. siin pole lasteaed. ja põikpäistele on olemas eraldi väljaõppeprogramm mis algab bännimisega... :axe:
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas äpu » K Juul 27, 2011 10:34 am

Rahvas vast aitab,teema ikkagi on:
Tallinna PMR Repiiter P3.00
Mina alustasin ja üritan ka lõpetada seda kõrvalteemat.
Ilmselt,see probleem on nüüd lahendatu :wink:
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

zonk
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 11
Liitunud: R Juul 22, 2011 11:46 am
QTH: KO29IK

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas zonk » K Juul 27, 2011 2:05 pm

mark-lll kirjutas:Moded, siin on sellise kasutaja puhul teemat.

kui on varjata midagi...järelikult hingetagune must. loomulikult keegi ei sunni sind oma QTH-d avaladma, kuid viisakus foorumlaste ja foorumi suhtes peab olema. siin pole lasteaed. ja põikpäistele on olemas eraldi väljaõppeprogramm mis algab bännimisega... :axe:

Jaa, minu hingetagune on hirmus must, kuna iseloomult olen ma anarhist. Ma ei täida kõiki Sideameti ettekirjutusi. Minu WiFi jaam on juba aastaid ettenähtust veidi suurema võimsusega, aga see-eest vaba kõigile naabritele kasutamiseks.

Ma ei tea täpselt, kas krüptitud ja pakettside on PMR-i ja CB peal keelatud või mitte (HAM vendadel oli mingi jama et ei tohtivat), aga ma olen mõlemat korraga katsetanud veidi, hetkel on kirjutatud soft ajapuudusel nurkavisatud olekus, aga kunagi ilmselt äratab teise ellu, ja seetõttu ilmselt katsetan ka tulevikus, üsna sõltumata sellest, kas see lubatud on. Katsetamiseks valin sageduse, mida keegi aktiivselt ei pruugi, ja otse loomulikult ei hõiva sul eetrit ära mingite megateoste edastamisega, vaid pigem võtaks paar sekundit eetriaega, et SMS-i pikkuseid asju saata.

2.4 GHz sagedusel olen veel muidki pättusi teinud (khm, analoog videoedastus ~500 mW võimsusel, aga mitte asulas, sealjuures suundantennidega, nii et kellegi WiFi seetõttu maha vaevalt maha pudenes).

Vot nii must on minu hingetagune. Ma ei varasta, ega röövi, ei peta, ei ründa kedagi, aga mulle ei meeldi ettekirjutused, seadused, määrused, load, litsentsid ega maksud. Mind huvitab raadiotehnika ja mesh-võrgundus, kuna mind huvitab autonoomne side. Iseendale ja vastastikku üksteisele teenusepakkujaks olemise võimalus. Mitte maksmine ja mitte sõltumine. Ma tean et seda ei saa kohe, ei saa kiirelt, ei saa mugavalt, aga niipalju ma tean, et varem või hiljem on kõik vajaminevad klotsid sedavõrd laiatarbe kraam, et konstruktor sobib kokku ja seda hakkab saama.

No nii, nüüd on südamelt ära räägitud. :P Sorry et teemast mööda, aga veidi kops läheb üle maksa kui keegi hakkab oletama, et sellel kes oma geograafilist asukohta internetti ei loobi, sel on kindlasti midagi hinge peal.

Ning see, et ma palju autos kasutan, ei ole mingi ettekääne, kuna ma tõesti kasutan autos. Kuidas sa muidu testid, kas suudad sõnumi koju ära saata või mitte. Päeval proovid, õhtul kodus loed. Nõudmiseni, muhv... jep. Lällata saab kah ja tore on, aga andmeside on minu jaoks huvitavam.

P.S.

Kui põikpäistele on ette nähtud bännimine, siis plz bännida imeruttu, muidu jõuab veel inimestega midagi kasulikku arutama sattuda. Paraku formaalset põhjust ei tohiks enam olla, kuna isegi päris ehtne, olgugi ebatäpne asukoht, sai pandud profiili kirja.

Ja kui mõnel vabamal kanalil mingeid imelikke lühikesi ludinaid kuulete, mis SSTV-ks ega millekski mõistuspäraseks lahti ei tule, siis vabandan, kui soft valmis, saab avaldatud kõigile kasutamiseks, esialgu ei hõiska, sest pole valmis asja, mille üle hõisata.

P.P.S.

Kunagi oli mu nimi siin kapsaMajand. Kahjuks sai väga kaua passiivselt maigutatud, ja parool kadus ära.
Viimati muutis zonk, K Juul 27, 2011 2:28 pm, muudetud 1 kord kokku.

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas Muki » K Juul 27, 2011 2:27 pm

Jah, oligi juba pikalt vaikust meie väikeses foorumis - mitte kellelgi polnud midagi öelda. Ja siis, äkki, piraki ! Lõpetaks äkki selle jura ükskord ära. Eesti Keele Instituut ütleb ka, et Lasnamäge ei ole, on Lasnamäe. No ja siis ? Edasi mõelge ise. Kui foorumit ühest otsast mõttetult karmistatakse, siis teisest otsast lastakse ikka väga lõdvaks. Ja üleüldse, kus see mölisemise tuba on, kus sai oma sitta tuju väljavalada ... ?

Vot tak vot !
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Tallinna PMR Repiiter P3.00

PostitusPostitas postikana » K Juul 27, 2011 4:08 pm

On ikka õnnetus nüüd selle 1 lokaatoriga. Nagunii side käigus ju küsid üle, et kus teine asub. Selle IK ruudu puhul on ikka suur vahe, kas sa said side käsijaamaga õnnepalee juurde või Kajaka turu juurde. Ja näiteks worldwidedx foorumis ei näe sellist kohtagi nagu QTH. Samuti ei pea ju siin kõik kasutajad üldse aru saama, mis see QTH on. Pole see ju miski HAM foorum, kus enamasti on juba litsentsiga ja neile see mõiste ka tuttav.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron