TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Nov 05, 2007 8:21 pm

Kuulsin Goodkillerit korraks üsna puhtalt, sain aru, et ta liigub Annelinnas. Siis aga enam läbi kahinate jutust aru ei saanud, häält kuulsin küll veel paaril korral. Eks meil ole antennid ja antennidele minevate signaalide tugevused ka veidi erinevad, seepärast oligi kuuldavus ühepoolne.

Enam-vähem samal ajal puhusime ka Olc-iga juttu tema teekonnal Tartust Põlvasse. Enamalt jaolt oli side puhas, mõnedel madalamatel orukohtadel kippus siiki ka mõneks momendiks ära katkema.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Nov 06, 2007 12:56 am

Mõõtsin just linna kaardil veidi oma tänaste sidede kaugusi ja selgus, et normaalsed 3 km kanti olid :supz:
304FL, "Three zero four Freyja love"

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » T Nov 06, 2007 9:22 am

Toomemäel olin mina oma 450 mm Floridaga. Edasi liikusin Põlva maanteele. Kaugem side oli Reola ristist Ihaste tee kanti vist Goodkilleri või Evoga.

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » T Nov 06, 2007 9:25 am

See olin vist ikka mina, kuna ma kuulsin kui sa midagi Reolast seletasid. Kuid jah, maru hästi võtab see 450mm antennike.
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
Kuuno
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 81
Liitunud: K Jaan 31, 2007 4:02 pm
Asukoht: Tartu, Annelinn

PostitusPostitas Kuuno » T Nov 06, 2007 12:11 pm

Kas Hall kass ei tahaks ronida 9-korruselise maja katusele oma CB jaamaga. Siis saaksid oma jaama "täiega proovile panna" Evo ka ehk kuuleks sind siis normaalselt. Mis arvad?

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Nov 06, 2007 12:29 pm

Kui kuskilt Annelinnast ML-145 antenniga 9-kordse otsast eetrisse tulla, oleks kindlasti side kindlustatud, aga tavaliselt on see kortermajade katusele pääsemine takistatud. Juhul, kui siiski on katusele pääs võimalik ja proovimiseks läheb, tuleb antennile vastukaal panna, muidu see ei häälestu. Auto puhul on antennile katus vastukaaluks. Panen allapoole ka pildikese antenni asukoha valikuks autol, et suunadiagramm oleks soovitud suunas. Sobivaim koht keset katust.

[img:450:224]http://www.hot.ee/evo14/suunadiagr.jpg[/img]

Kasutaja avatar
Kuuno
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 81
Liitunud: K Jaan 31, 2007 4:02 pm
Asukoht: Tartu, Annelinn

PostitusPostitas Kuuno » T Nov 06, 2007 12:57 pm

Evo "vastukaalu idee" on hea.
Enamustel majadel on tehtud katusremont ja sinna on äärtesse paigutaud umbes 50 cm laiusega plekkääred vihmakaitseks.
See on nagu valatud vastukaal. See on terve maja ääre ulatuses.
Tuleks valida selline maja kus midagi ette ei jää.
Arvatvasti neid jagub seal.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Nov 06, 2007 1:40 pm

Panen siia üles fragmendi kaardist, et oleks parem orienteeruda, mis suunalt sidet katsetada. Tundub, et minu suunas on seda parem teha Jaama tänava otsalt ja samuti Variku kandist.
Katuse plekkäärised peaks olema ideaalsed, et sinna ajutise sidetamise ajal magnetalusel antenn paigaldada.
[img:676:380]http://www.hot.ee/evo14/trtsuund.jpg[/img]

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Nov 06, 2007 3:08 pm

Ma olen juba mitut puhku rääkinud, et oma maja katusele ma ei pääse... korteriühistu esimees elanikke sinna ei luba, antennidki kõik viimseni sealt ära roogitud.

Seega on praegu parim variant see, kui leian mõne tutvuse mõnest suurest majast, kus katus elanikele ikka avatud on.

Kuid õnneks on Tartus ka muid küllalt kõrgeid kohti, kust saab proovida sidetada ja kus on ka metallpindu antenni jaoks. Näiteks Sõpruse sild, Ringtee viadukt (sealt kunagi üritasingi, aga kedagi polnud eetris tol õhtul), laululava (tribüüniääred plekiga üle löödud), Toomkiriku vaateplatvorm (metallpiirded, aga kas praegu sinna pääseb, peab veel uurima), Kes teab veel kohti, andku tulla...

On ka mõte osta mingi kruviga kinnitatav autoantenn ja sellele kokkupandav vastukaalude süsteem külge aretada - saaks sidetada ka kohtadest, kus metalli pole. Näiteks Toomemäelt (Musumägi ja samuti vaateplats mänguasjamuuseumi juures). Samuti, kuna ma liigun palju jalgrattaga, saab antennile monteerida ju klambri, et kasutada vastukaaluna jalgratast... Muidu jalgrattal peaks ju magnetjalaga antenni ka saama kasutada, kui näiteks lenksu külge vastav plekist alus kruvida - ja jällegi nii, et jalgratas toimiks vastukaaluna. Mida arvate?
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Nov 06, 2007 3:16 pm

Jalgratta variandi üle oli vist Vene raadiomeeste foorumis http://www.radioscanner.ru vaidlus, kui ma õieti mäletan, siis ega seal vist õiget tõde välja ei koorunudki. Osad arvasid, et saab, osad jälle, et mitte. Oli seal ka viide mingile fotole, kus jalgratta tagumisel osal väiksemat sorti antenn küljes.
Paremad tulemused saad kindlasti ehitistelt, mis kõrgemad ja millelt avaneb kaugemale vaade.

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » T Nov 06, 2007 3:39 pm

Evo, kui pikk sul vahemaa tartuga on ?
Sellesuhtes, et suht hästi oli sind ikka selle maa peale kuulda. Peaks sõitma Puhja, vaatama kas sealt ka kostub.
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Nov 06, 2007 4:06 pm

Sain just 23 FM peal ilusa side Paganaga, kes mulle paar päeva tagasi Danita müüs - oli oma autole ka mingi 10 W peale krutitud lällari aretanud ja sidetas oma töökoha juurest Kastani tänavast.

Selle vestluse käigus selgus ka, et mu antenn võib häälest ära olla küll - nimelt mu jaamal on primitiivne SWR mõõtja ja kui "AWI" kirjaga LED saatel põlema läheb, võib häälestusega midagi lahti olla. Mul 4 W peal läheb see LED saatel ilusasti põlema... eks tuleb hakata uurima, mida ette võtta. 1 W peal ta ei sütti, aga selle võimsusega ei levi ma eriti kah (tegin katse, Pagan mind 1 vatiga ei kuulnud).
304FL, "Three zero four Freyja love"

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » T Nov 06, 2007 4:31 pm

Goodkiller, sõida jah Puhja poole, aga anna enne teada mulle.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Nov 06, 2007 5:38 pm

Goodkiller küsis:
Evo, kui pikk sul vahemaa tartuga on ?


Panen siia orienteeruvad kaugused mõnedest Tartu punktidest minuni linnulennult Regio atlase järgi:

Riia-Turu rist - 26,8 km.
Eedeni ring - 25,7 km.
Aardla - 26,5 km.
Sõpruse silla keskele - 25,7 km.
Ringtee viadukt - 27,3 km.
Lõunakeskus - 28,5 km.

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » K Nov 07, 2007 12:59 am

Sõpruse silla ja anne ringi juures sa mind kuulsidki, seep see kõige lähim koht oligi :)
Midland Alan 48, 78, 59x2


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron