TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » R Jaan 07, 2022 9:21 pm

Vend_Vahhindra kirjutas:Nagu aru saan, siis 7. kanalit pemaril jälgite ?
Ma homme jälle tartus eksamil ja kui ellu jään, vahest siis hõikan mõnedel sagedustel lõuna paiku.

On nii kujunud. Hall Kass sai cb kah vist paremaks, Su kooli mant võiks kõlada, 23 peal siis. Vaatan, äkki tulen ise ka mürama kui omapäi jään.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » L Jaan 08, 2022 7:15 pm

randal kirjutas: Su kooli mant võiks kõlada, 23 peal siis. Vaatan, äkki tulen ise ka mürama kui omapäi jään.

Hõikasin ka peale lõunat Tartu suunal, kahjuks polnud kedagi vastamas.

Vend_Vahhindra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 134
Liitunud: T Dets 29, 2020 7:13 pm
QTH: KO38CC
Asukoht: Aakre

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Vend_Vahhindra » L Jaan 08, 2022 7:24 pm

Ma alles 15 paiku koolist pääsesin. Niikui häält tegin, oli Hall Kass platsis. Sai kohe mitu sagedust ära proovitud :) Mina tänan.

73! Vend Vahhindra
Kutsung: Vend Vahhindra / 304VVH / ES5VVH Tel: 51717null7 es5vvh (ät) erau.ee

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » P Jaan 09, 2022 7:25 pm

Tähtveres aktiveerus üks huviline. Isegi vana huviline, kellel PMR antenn on vanast ajast üleval. Keegi Urmas vist. Proovin enda PMR-antenni kah õue tõsta, toast plekk-katuse alt ei levi PMR Tähtverre kuigi hästi.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » K Jaan 19, 2022 2:12 am

Tundub, et antennide õue panek andis üht koma teist juurde. Õues akna taga on mul lisaks CB piitsale PMR dipool. Ulatan isegi Nõlvaku Prismani ära. Üle Tähtvere mäe oli side kuni Maarjamõisa haiglani.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » K Jaan 19, 2022 2:28 am

hall kass kirjutas:Tundub, et antennide õue panek andis üht koma teist juurde. Õues akna taga on mul lisaks CB piitsale PMR dipool. Ulatan isegi Nõlvaku Prismani ära. Üle Tähtvere mäe oli side kuni Maarjamõisa haiglani.

Peab paika, esmalt Nõlvaku Prismani, siis ühte pidi ERMini ja Vahile; kesklinnas oli ka suht hea, alles Turu tn Carglassi juures kadus ära; Veerikul oli olemas, kuigi pisut kehvemini, Maarjamõisas jälle olemas. Ehk et kui nüüd veel kõrgust saaks... ;) Ning huvitav oli jälgida kuidas kuidagi vaheldumisi asendasid teineteist CB ja PMR, ehk et kui CB ei toiminud väga hästi, siis PMR tuli läbi ja vastupidi. Kuna olin roolis, siis ei saanud mõlemat korraga kasutada, aga mingi üldise pildi saime kätte.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » K Jaan 19, 2022 7:09 am

Kõrgust ehk saab. Proovin välja mõtelda ideed, kuidas antennid katuseharjast kõrgemale panna. Kuna katus on järsu kaldega, ei hakka ma seal turnima. Vääratamisel on kõrgust piisavalt nii sandistumiseks, kui ka elu lõpetamiseks. Samuti pole mul kedagi, kes aitaks ronimist turvata. Minu nägemuses on mul pigem akna taga mingi statsionaarne mast, mis ulatub katuseharjast veidi üle. Selle masti tippu paneks CB ja PMR antennid. Nii saan ma vajadusel antenne hooldada ja vahetada ilma ohtliku ronimiseta.
Turvalisus on mul alati esikohal ja sellesse suhtun paranoilise tähelepanuga.
Minu kiiks, midagi pole parata :)
304FL, "Three zero four Freyja love"

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Azlka2 » N Jaan 20, 2022 2:22 am

Puhtalt huvist küsin,et mis sagedusel pmr olema peab,mida siin olijad kasutavad? Kas kostub Annelinna ka midagi ? :D
ES5KAD/304KD

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » N Jaan 20, 2022 2:50 am

Azlka2 kirjutas:Puhtalt huvist küsin,et mis sagedusel pmr olema peab,mida siin olijad kasutavad? Kas kostub Annelinna ka midagi ? :D

Me Halli Kassiga oleme 7. kanali peal olnud, ilma alamtoonita, aga kumbki pole ilmselt pidevalt eetris. Lisaks, Kass on Supikas ja sõltuvalt Su asukohast Annelinnas on võrdlemisi kahtlane, kas läbi tuleb ning mina käin linnas suht suvaliselt. Oleme erinevaid katsetusi vahepeal teinud, Pikal tänaval on midagi olnud, Hiinalinna poole levis ka ning ERMi suunal, aga Kalda tee oli mäletamist-pidi kahtlane. Lisaks võib mõni juhuslik huviline ennast 8. kanali peale unustada, aga taas peab Tähtvere suunal vaatama. Lisaks on igasugust rahvast ka kõikide teiste kanalite peal, alates luurekat mängivatest lastest ja lõpetades kraanajuhtidega, kellest ükski ilmselt sidetamisest huvitatud pole. Seal vahepeal on veel niisama ehitajad, kaubanduskeskuste laotöölised, tee-ehitajad, autokoolid jne jne jne. Üldiselt õnnestub side kõige paremini siis kui selle kellegagi eelnevalt kokku oled leppinud, mitte paljud ei pea kogu aeg jaama sees. Samas, kui huvilisi tekib, eks hakkavad inimesed ka rohkem ehk oma kabulaid sahtlist välja otsima ja sisse lülitama :) Nii et liigu ringi, kutsu, nii olen isegi vahel mõnele tegelasele pihta saanud :)
Edu!
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Azlka2 » N Jaan 20, 2022 5:23 pm

No nii täna jutt maha peetud annelinnas ,täitsa oli elu olemas :D . Randal sina või?
ES5KAD/304KD

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » N Jaan 20, 2022 6:50 pm

Azlka2 kirjutas:No nii täna jutt maha peetud annelinnas ,täitsa oli elu olemas :D . Randal sina või?

Ikka jah. Viime selle jutu PMRi alla :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » T Veebr 01, 2022 8:32 pm

Homme, kolmapäeval, 02.02.22 kella 9:30-12:00 Tartu linnas, ilmselt Lõunaka piirkonnas, kuulan 23FM ja PMR ch. 7 peal. Põmst võin muidugi ka 2m ja 70cm reppide peal kuulata, aga by legal causes ei vasta :D
Kuna ma olen käsikabulate peal, siis ilmselt pikki sidesid oodata ei ole, aga mine tea, mida toredat juhtuda võib :D

73
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » K Veebr 02, 2022 4:00 pm

randal kirjutas:Homme, kolmapäeval, 02.02.22 kella 9:30-12:00 Tartu linnas, ilmselt Lõunaka piirkonnas, kuulan 23FM ja PMR ch. 7 peal.

73

Olin kuuldel ja kutsusin ka paar korda 23FM peal, kahjuks ei kuulnud kedagi.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » K Veebr 02, 2022 4:23 pm

Evo kirjutas:Olin kuuldel ja kutsusin ka paar korda 23FM peal, kahjuks ei kuulnud kedagi.

Jaah, kella 10 paiku kostis mingeid krõbinaid mulle sinna, aga on täiesti teadmata, kas või kes seda tegi. Oleks muidugi ka üsna narr loota, et ma käsijaamaga seal Sind kuulnud oleks, samas, mine tea, pemariga oli päris lõbus täna ;)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » K Veebr 02, 2022 4:59 pm

randal kirjutas:Jaah, kella 10 paiku kostis mingeid krõbinaid mulle sinna, aga on täiesti teadmata, kas või kes seda tegi. Oleks muidugi ka üsna narr loota, et ma käsijaamaga seal Sind kuulnud oleks, samas, mine tea,

Võime teha kunagi sellise katse:
Kaugemal olles keera käsijaam+antenn horisontaali ja mina püüan Sind Yagi- ga kätte saada.
Eelnevalt muidugi teata orienteeruv asukoht, siis tean, kuhu antenn suunata.
73 !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist