TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » R Nov 09, 2007 8:05 pm

olc kirjutas:täitsa põnev oli jah, sai leitud veel paar sidemeest, 1 siis elvast ja teine ridalist.

Sain täna selle Elva mehega yhenduse. Anti nimeks või siis Antti. Oli end mingi jaamga lõuna keskuse parklasse sättinud

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Nov 10, 2007 11:30 am

Olc kirjutas:
Sain täna selle Elva mehega yhenduse. Anti nimeks või siis Antti. Oli end mingi jaamga lõuna keskuse parklasse sättinud


Tookord, kui me koos temaga sidetasime, jäi mulje, et ta häälestab baasjaama antenni, ta ütles, et antenn on 5 meetri kõrgusel. Tuleb aga välja, et siiski tegu vist autojaamaga. Seepärast ma polegi teda hiljem kuulnud, sest Elvast autoantennist tulev signaal minuni vist ei jõua.
Kui juhtud temaga veel sidetama, kutsu ta meie sekka foorumisse. :)

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » L Nov 10, 2007 12:01 pm

Evo kirjutas:Olc kirjutas:
Sain täna selle Elva mehega yhenduse. Anti nimeks või siis Antti. Oli end mingi jaamga lõuna keskuse parklasse sättinud


Tookord, kui me koos temaga sidetasime, jäi mulje, et ta häälestab baasjaama antenni, ta ütles, et antenn on 5 meetri kõrgusel. Tuleb aga välja, et siiski tegu vist autojaamaga. Seepärast ma polegi teda hiljem kuulnud, sest Elvast autoantennist tulev signaal minuni vist ei jõua.
Kui juhtud temaga veel sidetama, kutsu ta meie sekka foorumisse. :)


eiei, ikka baas ka püsti aga madalal, tal see püsti tema sõnul juab 10 aastat aga ta pole pikka aega häält teinud

Kasutaja avatar
hillar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 187
Liitunud: L Apr 21, 2007 11:43 am
Asukoht: Maardu

PostitusPostitas hillar » P Nov 11, 2007 11:38 pm

Evo kirjutas:Olc kirjutas:
Sain täna selle Elva mehega yhenduse. Anti nimeks või siis Antti. Oli end mingi jaamga lõuna keskuse parklasse sättinud


Tookord, kui me koos temaga sidetasime, jäi mulje, et ta häälestab baasjaama antenni, ta ütles, et antenn on 5 meetri kõrgusel. Tuleb aga välja, et siiski tegu vist autojaamaga. Seepärast ma polegi teda hiljem kuulnud, sest Elvast autoantennist tulev signaal minuni vist ei jõua.
Kui juhtud temaga veel sidetama, kutsu ta meie sekka foorumisse. :)

Kuule loen sinu kommentaare kuid proovi saada Tallinnaga sidet (Pealinnaga) siis võime rääkida,et oled kõva tegija
Jahimees
ES1THH
73

Kasutaja avatar
hillar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 187
Liitunud: L Apr 21, 2007 11:43 am
Asukoht: Maardu

PostitusPostitas hillar » P Nov 11, 2007 11:41 pm

Ma ei saa aru mis poliitika siin toimub kuid mingi jama siin on kuna kui ma olen teinud uue TEEMA ja see peaks olema esimene siis ei olegi.
Milles asi?
Jahimees
73

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » E Nov 12, 2007 7:48 am

Evo kirjutas:Olc kirjutas:
Sain täna selle Elva mehega yhenduse. Anti nimeks või siis Antti. Oli end mingi jaamga lõuna keskuse parklasse sättinud


Tookord, kui me koos temaga sidetasime, jäi mulje, et ta häälestab baasjaama antenni, ta ütles, et antenn on 5 meetri kõrgusel. Tuleb aga välja, et siiski tegu vist autojaamaga. Seepärast ma polegi teda hiljem kuulnud, sest Elvast autoantennist tulev signaal minuni vist ei jõua.
Kui juhtud temaga veel sidetama, kutsu ta meie sekka foorumisse. :)


Tere
Ma juba paar aastat siin olnud.

73 Anti
es5cc

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » E Nov 12, 2007 8:56 am

Pagan kirjutas:Tere
Ma juba paar aastat siin olnud.
73 Anti

:lol: väga hea

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » E Nov 12, 2007 8:58 am

:D Sa mulle ka päris lähedal.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Nov 12, 2007 9:33 am

Tere Anti, rõõm kohtuda :)
Tee ikka oma baasjaamast ka häält, ehk heade eetritingimuste puhul kanduvad raadiolained minunigi :)

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

PostitusPostitas Valdur » E Nov 12, 2007 5:46 pm

Tean , et siin Voru kandis ka 2 CB meest on, kes aeg-ajalt sidetavad omavahel. Nimesid ma ei tea aga tuttavatelt olen kuulnud. 1 on linnas ja teine kuskil Haanja kandis. Kas nend meestega on Teil ka sideseansse olnud. Paistab, et minuski on " tärkamas" suurem huvi selle laineala vatsu . Seega loen huviga foorumit.
Valdur , PMR jaam Cobra 525

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » E Nov 12, 2007 5:58 pm

Valdur kirjutas:...Paistab, et minuski on " tärkamas" suurem huvi selle laineala vatsu...
Suurepärane! :twisted:
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Nov 12, 2007 7:33 pm

Võrust pole küll kedagi kuulnud. Baasjaam peaks sealt minuni kostuma küll, olen sidetanud ju Olc-iga tema sõidul Võrru praktiliselt kuni linna piirini. Sai kord tehtud selline eksperiment, et sidetame seni, kuni veel tekst vähegi arusaadav on. Võrule lähim punkt on Ridali, sealt olen sidetanud Andyboy-ga. Muidugi, ega ma pidevalt 23. kanalil pole kah, peale tööpäeva korraks käin kanalid läbi, kui sealt miskit ei kostu, siis asun muude tegemiste juurde.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Nov 12, 2007 7:40 pm

Tallinna ümbruse sideulatuses on minule lisaks veel 47 stats jaamadega korrespondenti, kellega olen 1,5 aasta jooksul rohkem või vähem sidetanud. Neist pea poolte kohta võiks öelda, et nad on üsna aktiivsed "siibiilased". Tore, et Tartu kandis ka lained jõudsalt idanevad. Panete nii varsti pealinna ümbrusest möödagi :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

PostitusPostitas goodeye » E Nov 12, 2007 9:33 pm

kuremaa kandis on kellelgi peris korralik antenni majandus.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Nov 12, 2007 11:43 pm

Mul siin tuli just hullumeelne idee võtta 5-10 meetrine teleskoopõnge ritv, sobivas koguses tavalist elektrivõrgu juhet, vajalikus koguses koaks.kaablit ja ehitada kokkupandav 1/2 või 1/4 antenn, mis lahtivõetuna mahuks seljakotti ja millega saaks ehk levida ka kaugemale kui praegune 5 km. Et siis lähen näiteks kuhugi linna äärde mingi kõrge koha peale, sean antenni üles, lükkan käsijaama sellele külge ja sidetan. ERAU foorumist ma juba lugesin, et seal mõned olla teinud... ja üks vene ajast pärit 5 m teleskoopritv on omal olemas, vajadusel saaks ka pikema osta.

Akna taha muidugi samuti kobedam antenn... 1,4-meetrine peaks sinna ära mahtuma küll.

Et äkki saaks ikkagi Evoni ära ulatuda 8)
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron