Rakvere PMR

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

Rakvere PMR

PostitusPostitas Anz » E Mär 10, 2008 1:40 am

Ise elan Vinnis Rakverest ca 7-8 km ja PMR on stabiilselt sees, vahel seisab kanalil 8 ja vahel 1. Teistelt kanalitelt pole veel midagi kuulnud. Kuna mul on kaks peamarit siis yks on autos ja teine toas võrgusttoitega, ning 4 elemendiline yagi sabas (16-nene aretamisel)

Mõtlesin et kommenteerin siia, mis eetrist kuulda on olnud ja kui kellegil veel Rakvere kandi pemarite kohta uudiseid siis võite siia teemasse julgelt lisa anda.

Pemarite kasutajaid siin on mõningaid - 1 kanalil on aegajalt kuulda lapse nuttu 8) nii et kusagil on titemonitor, aga kus, pole halli aimugi, arvan et Rakveres või kusagil kaugemal sest alati hästi ei kosta.

8ndal sagedusel käib mõni päev vilgas tegevus - Rakvere Estpaki kaupluse töölised on selle peal ja mingid tegelased veel, kes ilmselt ei kuule mind et mulle vastaksid.

Esimest kanalit kasutasid ka EMPOWERI töölised, nii nad end tutvustasid, andsin neile soovituse kanalit vahetada sest 1mesel kanalil võivad teinekord titemonitore häirida kui levialasse satuvad. Peale seda olen nad kaotanud sest minu pemaril pole skännimis võimalust :lol:

Täna oli aga huvitav lugu. Isutume naisega söögilauas kui järsku hakkab PMR ragisema ja tydrukuhääl teatab, et ta hyppab aknast alla. Sooh, asi hakkas huvitama. Sii teatas tydruk et sa ei usu ma hyppan päriselt. Ilmselt oli tal vestlus kellegiga raadiosaatjate teel või seisis titemonitori juures. Sest kanal oli 1. Igakjuhuks breikasin vahele ja soovitasin ikkagi mitte hypata. Tulemust ei tea, peale seda oli velle korra kahinat ja siis vaikus... :roll:

Olen korra yritanud ka Kunda Jaanusega Sõmerule sidetada aga ilm oli kehva ja tulemus null.
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Mär 10, 2008 8:20 am

8ndal sagedusel käib mõni päev vilgas tegevus - Rakvere Estpaki kaupluse töölised on selle peal ja mingid tegelased veel, kes ilmselt ei kuule mind et mulle vastaksid.


Nad võivad olla kidakeelsed ja juhuslikele võõrastele mitte vastata (Tartu rekkameestega CB peal küll ja küll kogetud). Aga võib ka olla, et neil on ka mingi CTCSS alamtoon peal, mistõttu sind nad kuulevad, aga sina neid mitte... proovi seda nalja, et palu neil alamtoon maha võtta. Või kui su jaamad omavad CTCSSi, siis saad kõik need 38 alamkanalit ka läbi klõpsutada ja testida... muidugi kui su jaamadel oleks skännimine, läheks asi kiiremini.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » E Mär 10, 2008 11:45 am

olin jah siin lähipäevil Sõmeru kandis ja tahtsin proovida kuidas Anz-u antenn ka funkab aga ei m.....i, aga too õhtu sadas ilusat lund ka , ehk sellest
Olen KUNDA JAANUS
304JP
KO39GM

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » K Mär 12, 2008 2:24 pm

Eile oli Rakveres, ilmselt selle ligiduses ka kanalil 2 vilgas tegutsemine hilja õhtuni välja.
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » N Mär 13, 2008 11:01 pm

Nyyd paar PMRi Rakvere kandis veel! Minu abiga jõudis yks Cobra MT 800 Näpile ja selle paariline Sõmerule :lol: Yldiselt kaheksas kanal ilmselt kasutusel. Võite proovida hõigata :lol: kui keegi ligidusse satub....
Elu on ilus!

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » R Mär 14, 2008 10:24 am

mis ajal nad sees on ja eks siis proovime hõigata neid
Olen KUNDA JAANUS

304JP

KO39GM

Kasutaja avatar
erxXD
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 92
Liitunud: N Mär 13, 2008 11:13 pm
Asukoht: näpi (Sõmeru)
Kontakt:

PostitusPostitas erxXD » K Mär 19, 2008 9:33 pm

aitäh anz :) Praegu ma ei tea millal ma sees olen, kuna ma olen hetkel ära :wink: (arvan et neljapäeva või reede õhtust olen jälle Näpil) :D
(täna on kolmapäev 19.03 :wink: )
Cobra MT800, ALAN 78+
Näpi/Sõmeru/Rakvere

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » L Mär 29, 2008 10:51 pm

Erxiga oleme nii mõnegi korra juba ka eetris kohtunud. Nii tema yagiga kui moxoniga. Tema antennid võtavad Rakveresse välja, muidugi peab natike kohta otsima.

Täna oli Rakveres 8-ndal kanalil lapse nuttu kuulda, huvitav, tavaliselt on titevalvurid esimesel..... :o
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » P Mär 30, 2008 11:25 pm

Tervist!

Laupäeva hommikul bussireisiga Tallinnast Kiviõlli sai Rakvere kandis paar lauset vahetada arvatavasti Erx-iga, ei meenu täpselt (pea oli unine ja buss mürises koledasti). Kuuldavus oli enamvähem ja jõle äkki side kadus lihtsalt. Igatahes peale Sämi risti kostis Call plärin vaevu läbi ja peale seda vaikus. Tahtmine oli buss kinni pidada ja sealt plekkarbist välja astuda. Igatahes homme (esmaspäeval) rongiga tagasi linna minnes proovin sealkandis uuesti. Mul oli modimata MT800 akutoitega. Bnc pesaga cobra oli ka kotis aga pikem vits ootas maal kahjuks. Et nagu aru sain, sa proovisid seal erinevaid antenne külge?

Taivo.

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » E Mär 31, 2008 9:55 am

taivo kirjutas:Tervist!

Laupäeva hommikul bussireisiga Tallinnast Kiviõlli sai Rakvere kandis paar lauset vahetada arvatavasti Erx-iga, ei meenu täpselt (pea oli unine ja buss mürises koledasti). Kuuldavus oli enamvähem ja jõle äkki side kadus lihtsalt. Igatahes peale Sämi risti kostis Call plärin vaevu läbi ja peale seda vaikus. Tahtmine oli buss kinni pidada ja sealt plekkarbist välja astuda. Igatahes homme (esmaspäeval) rongiga tagasi linna minnes proovin sealkandis uuesti. Mul oli modimata MT800 akutoitega. Bnc pesaga cobra oli ka kotis aga pikem vits ootas maal kahjuks. Et nagu aru sain, sa proovisid seal erinevaid antenne külge?

Taivo.


Ohoo, siis päris hea levi pidi olema! :D Lisaks sellele, et Taivo veel tagatipuks plekkkarbis istus. :lol: Vaatasin kaarti .... asja kasuks mängis ilmselgelt see ,et teepeal polnud metsa, mõned yksikud majad ja kerge maapinna tõus. 8) Pakun välja et levi kustus siis kui tee tegi väikse käänaku vasemalle ja vasakul tuli metsatukk :lol: Mõõdan maa Erxi majani ja pakun välja et te saite kõneleda 9,7 kilumeetri peal! Päris tubli, arvestades plekkkarpi teise saatja ymber! Ja kui kutsungisignaali peale Sämi risti kuulsite siis see teeb mingi 10,5 kilti, aga kaardilt on näha, et metsatukk tuleb nyyd ette.
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
erxXD
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 92
Liitunud: N Mär 13, 2008 11:13 pm
Asukoht: näpi (Sõmeru)
Kontakt:

PostitusPostitas erxXD » E Mär 31, 2008 3:46 pm

taivo kirjutas:Tervist!

Laupäeva hommikul bussireisiga Tallinnast Kiviõlli sai Rakvere kandis paar lauset vahetada arvatavasti Erx-iga, ei meenu täpselt (pea oli unine ja buss mürises koledasti). Kuuldavus oli enamvähem ja jõle äkki side kadus lihtsalt. Igatahes peale Sämi risti kostis Call plärin vaevu läbi ja peale seda vaikus. Tahtmine oli buss kinni pidada ja sealt plekkarbist välja astuda. Igatahes homme (esmaspäeval) rongiga tagasi linna minnes proovin sealkandis uuesti. Mul oli modimata MT800 akutoitega. Bnc pesaga cobra oli ka kotis aga pikem vits ootas maal kahjuks. Et nagu aru sain, sa proovisid seal erinevaid antenne külge?

Taivo.

jah proovisin 2 antenni moxon ja yagi 8)
Cobra MT800, ALAN 78+

Näpi/Sõmeru/Rakvere

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » L Apr 05, 2008 7:55 pm

:lol: Täna saime siis Kunda Jaanusega ka sideseansi maha peetud :lol: Mina siis Vinnis ja tema Rakveres. Sabas oli mul koaksiaalkaablist antenn, tema kuulis normaalselt, mul kohutav kahin sees. Ei tea, antenn vist pole hääles...
Elu on ilus!

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » L Apr 05, 2008 8:13 pm

kuulsin sind jah päris viisakalt.pärast ma nägin sind isegi vaala keskuse juures , ootasin ootasin aga ei jõudnud ära oodata sind
Olen KUNDA JAANUS

304JP

KO39GM

Kasutaja avatar
Anz
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Veebr 21, 2008 12:38 am
Asukoht: KO39FH11, VINNI, L-Virumaa, Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Anz » P Apr 06, 2008 11:56 am

Pahandus kirjutas:kuulsin sind jah päris viisakalt.pärast ma nägin sind isegi vaala keskuse juures , ootasin ootasin aga ei jõudnud ära oodata sind


Kuule jah, istusime seal poistega päris tüki aega, peale krossi olid kõigil kõhud tyhjad ja kuna eelarve lubas käisime rämpstoitu hävitamas :lol:
Elu on ilus!

Kasutaja avatar
erxXD
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 92
Liitunud: N Mär 13, 2008 11:13 pm
Asukoht: näpi (Sõmeru)
Kontakt:

PostitusPostitas erxXD » T Mai 06, 2008 9:27 pm

täna suhtlesin ühe kuttiga :) tegin foorumile reklaami ka :lol: 8)
Cobra MT800, ALAN 78+

Näpi/Sõmeru/Rakvere


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron