Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » K Juul 02, 2008 11:06 pm

Füüsilisi heliväljundeid on nagunii 1 ja samal ajal musa kuulata ja lasta repeateril toimida ühe helikaardi küljes, ei õnnestu ehk eriti hästi.
Kõikse lihtsam oleks sul Windowsi all asi ära ajada näiteks Simplexiga. Suht kopi-paste teema ainult ja juhtmed külge.

Neegril on mälupulgaga Ubuntu ja seal Wine all emuleeritakse siis Windowsi programme. Vabalt siis võib panna eqso rf gateway ja simplexi ehk. Oma lahendusest ta siin foorumis vist andis ka piltide näol teda.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » K Juul 02, 2008 11:15 pm

SiiliOnu kirjutas:Füüsilisi heliväljundeid on nagunii 1 ja samal ajal musa kuulata ja lasta repeateril toimida ühe helikaardi küljes, ei õnnestu ehk eriti hästi.
Kõikse lihtsam oleks sul Windowsi all asi ära ajada näiteks Simplexiga. Suht kopi-paste teema ainult ja juhtmed külge.

Neegril on mälupulgaga Ubuntu ja seal Wine all emuleeritakse siis Windowsi programme. Vabalt siis võib panna eqso rf gateway ja simplexi ehk. Oma lahendusest ta siin foorumis vist andis ka piltide näol teda.

Jah ja mõnesaja krooni eest saab ka otsimise korral vana pc (mul endal celeron 500MHz, server jookseb seal nüüd) ning eraldi arvutis töötab gateway ka paremini.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » K Juul 02, 2008 11:22 pm

nemo kirjutas:Jah ja mõnesaja krooni eest saab ka otsimise korral vana pc


Mõnesaja krooni eest kuni lausa tasuta. Endalgi vedeleb paar sellist... ja alles andsin ühe 400 MHz masina kellelegi ära, kui juba leidsin mingi maja prügikasti kõrvalt töökorras 500 MHz arvuti, millel vaid toiteplokk oli puudu (neidki mul vedeleb, nii et asja testimisega probleeme polnud).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » N Juul 03, 2008 10:43 am

Helikaardi ja jaama vahel on ikka juhtmed ja ei mingit voxiga saatele minekut. PTT käib com pordist. Softiks ongi simplex.
Eraldi arvutit tuppa mühisema ei taha kui nagunii üks juba ööd ja päevad läbi sees on. Tegelikult kui nüüd kolahunnikule sügavalt otsa vaadata siis on mul olemas ka usb helikaart mis lahendab windowsi helide probleemi ära.
Hetkel suurem jama on see et lihtsalt aknapeal enamvähem püstises asendis jaamal pole see levi teab mis hea. Tuleb ikka kõrgemale upitada. Peale lõunat saan asjaga tegeleda ja peale seda jätan siis asja töösse.
Eile natuke katsetasin, Vana kaubamaja taguse, bussijaama ja selle kandi katab ära, Rimi juures silla all veel mingitmoodi läbi sahinate papagoi vastas aga silla alt läbi oli vaikus majas.
Uueks kanaliks paneme siis 2.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Juul 03, 2008 3:41 pm

Katsetasin ennist 6. kanali peal, ühe korra mingi "call"-plärin tuli vastu. Tõsi küll, antenniks vaid piits, pean oma yagi uuesti akna taha sättima.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » N Juul 03, 2008 4:25 pm

Tõstsin kanali ümber, nüüd on kanal 2.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Juul 03, 2008 4:52 pm

No nii, sain yagi antenniga oma akna juurest repiiteri täitsa ilusasti kätte.
Kaugus umbes paar km (ma olen Hiinalinnas nagu ikka).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » N Juul 03, 2008 6:19 pm

mart kirjutas:Helikaardi ja jaama vahel on ikka juhtmed ja ei mingit voxiga saatele minekut. PTT käib com pordist. Softiks ongi simplex.
Eraldi arvutit tuppa mühisema ei taha kui nagunii üks juba ööd ja päevad läbi sees on. Tegelikult kui nüüd kolahunnikule sügavalt otsa vaadata siis on mul olemas ka usb helikaart mis lahendab windowsi helide probleemi ära.
Hetkel suurem jama on see et lihtsalt aknapeal enamvähem püstises asendis jaamal pole see levi teab mis hea. Tuleb ikka kõrgemale upitada. Peale lõunat saan asjaga tegeleda ja peale seda jätan siis asja töösse.
Eile natuke katsetasin, Vana kaubamaja taguse, bussijaama ja selle kandi katab ära, Rimi juures silla all veel mingitmoodi läbi sahinate papagoi vastas aga silla alt läbi oli vaikus majas.
Uueks kanaliks paneme siis 2.

Ma ei saa ikkagi aru, kuidas sul windowsi helid saavad läbi jaama eetrisse minna. Olen ise katsetanud ja sellist probleemi pole. Mul isegi puudub "stereo mix" helikaardi seadetes. Millegi pärast arvan, et sul see funktsioon aktiveeritud
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » N Juul 03, 2008 8:24 pm

Ega enam ei lähegi, stereo mix sai maha võetud, repiiteri jaoks väline usb helikaart käiku pandud, see probleem lahendatud ja naine saab sama arvutiga filme kah vaadata kui rahvas repiiterit kasutab.

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » N Juul 03, 2008 8:49 pm

Hõikasin ka täna 20.30 paiku. Sai halli kassiga paar sõna vahetatud, samuti Mardiga. Kuna asun repiiterile väga lähedal, siis kõik mu antenniproovid olid edukad (yagi, piits, originaal) ja seda toast rääkides. Ainult pemari aku oli väsimas ja pemar hakkas "mökitama" nagu ikka. Kui aega on, siis vast homme ja nädalavahetusel proovib asja natuke rohkem.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » N Juul 03, 2008 9:13 pm

Minupoolt lõppesid selle projekti katsetused tänaseks repiiteri jaamale akude asemel toiteploki külge panemisega.
Homseks on valmis vaadatud juba karp mille sisse jaam katusel istutada ja kaablid. Mõtlemist tahab veel antenn ja täpne koht katusel. Tõenäolistl tuleb veel kusagilt redelit võluma kah hakata.
Täna proovisin ise kah levi, raadil kuskil kadus autost käsijaama originaal antenniga vastamine ära. Ühesõnaga korralik antenn ja 3-4 meetrit kõrgust juurde siis võiks juba üpris asjalik olla.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » N Juul 03, 2008 10:10 pm

Jah proovisin ka nii 6 kui ka 2 kanal aga polnud kuulda vastust..kuigi mul Ülenurmel korralik antenn ja rääkinud kuni 22 km käsi PMR iga kodu juurest aga ju siis polnud ehk toidet enam taga....eks katsetan edasi teinekord
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

repeater

PostitusPostitas janno » R Juul 04, 2008 11:44 am

Mis kanalil see repeater töötab siis kas 2 ? kas Lokaatori nr-i ka saaks, tänan.
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » R Juul 04, 2008 4:36 pm

kanal 2

Lokaatori kohta hetkega midagi täpsemat ei leidnud kui ko38ii serva peal, täpsemalt saaks koordinaatide järgi.
Long : 26.7254 E (26° 43' 32'' E)
Lat : 58.3745 N (58° 22' 28'' N
Hetkel proovin hoopis natuke tinutada et jaama katusele saaks sest praegu on jaam akna peal, aken kirde suunas ja muudes külgedes on kivisein

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » R Juul 04, 2008 4:48 pm

Ma ostsin just omale tutikad Cobra MT800 jaamad ja proovisin kodust taas
hõigata. Kas on hetkel repiiter maas või lihtsalt jaama originaalantenniga ei ulata... Ah, ühe Cobra ma ehitan nagunii taas ümber, kui viitsimise kokku võtta suudan.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron