Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Aug 12, 2007 2:10 pm

hall kass kirjutas:Tartu repiiter on endiselt sassis... ehk on kellelgi mingid kontaktid, mille kaudu saaks repiiteri haldajatele märku anda?

Sama täna, pühapäeva hommikul. Käisime eile Antslas, Hauka laadal (seal kahjuks keegi PMR kanalitel ei vastanud) ja sõites täna koju Tartu kaudu testisin ka repiiterit. See hakkas peale minu kutse kordamist, mis tuli koos kellegi teise jutuga, tugevalt undama.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » T Aug 14, 2007 9:59 am

nemo78 kirjutas:Viibin alates täna õhtust KO38IO , tagasi alles vist teisipäeval. Püüan sealt Tartu repiiteri kätte saada, kommentaarid ilmuvad alles Tallinnasse tagasi jõudes (üle GPRSi nac jama postitusi teha)

Kahjuks ei õnnestunud Tartu repiiteriga ühendust saada (asukoht Tartust ca 25 km linnulennult). Millalgi proovin uuesti ja siis kasutan teist antenni
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Tartu repiiter...

PostitusPostitas hall kass » R Aug 17, 2007 8:03 am

...on vist üldse vait jäänud?
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Veebr 09, 2008 11:35 pm

Kergitame teemat. Juba tükk aega tagasi sai Marxiga arutatud uue repiiteri püstipaneku variandist ja ka Rebane unistab sellest. Praegune idee on, et teeks asja mingi vana arvuti baasil, siis saab qso serveri kaudu netti ühendada. Vanu arvuteid saan mina orgunnida, minu käest neid ikka läbi käib. Meil on isegi unistus ühendada repiiteritega linnad netilingi kaudu - aga enne tuleb omale repiiter üles saada.

Heameelega leiaks kampa veel tegelasi, kes millegagi aidata saaksid.
Rebasel on mõte isegi selle jaoks klubi või MTÜ luua... aga eks aeg näitab.
Viimati muutis hall kass, L Veebr 09, 2008 11:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
rebane
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Mär 09, 2006 1:55 pm
Asukoht: Tallinn, kesklinn, KO29IK
Kontakt:

PostitusPostitas rebane » L Veebr 09, 2008 11:58 pm

Jah, tekkis ketserlik idee on luua oma eqso server ja sinna linkida kõik eesti repiiterid. Esialgu otsime lahendust Tartu repiiteri püsti panemiseks. Eks ma aitan, kui saan
President Harry Classic + Alan ML145
Pemari - cobra 525

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » P Veebr 10, 2008 4:56 pm

Mul tekkis üks huvitav idee. Nimelt, repiiteri saab teha Tehnoturust ostetava simplex seadme baasil. See võimaldab teda üles panna ka sinna, kus arvuti jaoks ruumi või voolu pole. Ehk siis pole probleemi, kui "papagoi" mõne siinse foorumlase või HAMi maja katusel või masti otsas istub, tema ülesandeks jääb ju vaid linnas kostvad signaalid kinni püüda ja enda levialas laiali jagada.

Selle värgi netti linkimiseks aga võib keegi omale koju üles panna mingi vana arvuti, ühendada selle VOX reziimi omava kabulaga ja kabula külge aretada yagi, mis suunatakse repiiteri peale. Arvuti ise ei toimiks "papagoina", vaid n.ö. vahendajana. Ehk siis arvuti ei korda ise ühtki signaali, mis temani jõuab, vaid kui linnas keegi räägib, püüab "papagoi" selle jutu kinni ja saadab omakorda laiali. Arvuti juures oleva kabula yagi püüab selle kinni, saadab kabula kaudu arvutisse ja arvuti edastab selle signaali Eqso serverisse. Ning kui Eqso serveris keegi räägib, jõuab see jutt arvutisse, arvuti saadab heliväljundi kaudu selle signaali kabulasse, mille yagi kogu jutu siis "papagoi" suunas lajatab. "Papagoi" püüab selle kinni ja jagab linna peale laiali.

Ehk siis lihtsa näitena, kui repiiter asub X linnaosas mõne Tartu foorumlase maja katusel või mõne tartlasest HAMi mastis, siis mina, kes ma elan mingis teises, Y linnaosas, saan oma kodu aknale panna yagi, ühendada selle kabulaga ning suunata "papagoi" peale, sinna juurde orgunnida veel mingi vana arvuti koos vajaliku tarkvaraga ja olekski link valmis.

Plussiks oleks veel seegi, et kui repiiter ja link on eraldi, siis lingi ärakukkumise korral jääb repiiter ikka kohalikku sidet toetama ning kui kustub repiiter, saavad linnakodanikud tulla oma jaamadega lingi antenni levialasse :)

Tallinlased või Viljandi mehed võiksid ära proovida - neil juba repiiterid olemas.


Väike piltnäide ka mu ideele:

PMR idee
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

PostitusPostitas Valdur » E Veebr 11, 2008 4:27 pm

hall kass kirjutas:Mul tekkis üks huvitav idee. Nimelt, repiiteri saab teha Tehnoturust ostetava simplex seadme baasil. See võimaldab teda üles panna ka sinna, kus arvuti jaoks ruumi või voolu pole.


Kiiduväärt idee. :roll:
Mulle meelidb just PMR 446 Mhz sagedus kuna pole vaja nii suuri antenne.
Ja tehnoturu repiiterid on kõikjal üleval ning töötavad ilusasti.
Repiiteri kabula antenniks sobib hästi X 50 , mida on alustanud Tehnoturg müüma. Projekti eelarve oleks siis 1500 krooni + veitsa kaablit ja vana kabul. Meil siin Võrus võiks ka olla, aga kasutajaid ikka vähe. Väikesed sidekatsed sai kunagi tehtud ja sellise antenniga kataks terve Võru linna ära vabalt.
[img:233:316]http://tehnoturg.ee/tooted2/A115.jpg[/img]
:roll:
Valdur , PMR jaam Cobra 525

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » E Veebr 18, 2008 8:17 pm

Selgus, et Tehnoturu kaubavalikus ei ole hetkel ATX-2000A simpleks repiiterit. Kuigi pakutavate kaupade nimekirjas kodulehel ta figureerib. Niiet kui kellelgi on pakkuda antud isendit või miskit alternatiivi (simpleksrepiitereid peaks teisigi olema), siis andke aga teada.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » N Veebr 21, 2008 10:23 am

ei tea kas läks õigesse kohta aga siiski
täna tartu ja võtan pmr-i kaasa ja provin karjuda vaatame kas vastab keegi.
vabandan kui vales kohas kirja sai pandud




kuulmiseni tartus
Olen KUNDA JAANUS
304JP
KO39GM

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 21, 2008 2:14 pm

Pahandus kirjutas:ei tea kas läks õigesse kohta aga siiski
täna tartu ja võtan pmr-i kaasa ja provin karjuda vaatame kas vastab keegi.
vabandan kui vales kohas kirja sai pandud




kuulmiseni tartus


Kui sa veel loed, siis mis kell umbes on lootust sind kuulda? Praegu täielik infosulg, just lugesin su teadet, lükkasin oma pemari sisse - ja siis sain aru, et sa kurjam pole isegi seda maininud, millisel kanalil hõigata kavatsed :D

No ja tiba õhtupoole kavatsen välja minna, seega pole kindel, kas ise kuuldel olen. Marx ilmselt pole su posti üldse lugenud ja ei tea midagi...


Edaspidi püüa pikemalt ette teatada, kindlasti maini peale eeldatava kuupäeva ära ka kellaajad ja kasutatav kanal. Ise soovitan kasutada äärmisi kanaleid, keskel olevad on tihti ehitajate ja õppesõitjate poolt okupeeritud. Täpsemalt siis 1.-3. ning 8. kanal on vaiksemad, ülejäänud kipuvad võõrast möla täis olema.

Ahjaa, see teema on arutluseks meie repiiteriasjanduse osas, aga kui tahad sideaega välja kuulutada, siis selle jaoks on meil selline teema nagu
Tartu linnas side pidamise plaanid.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » N Veebr 21, 2008 7:31 pm

jah ma ise ka siis kui juba tartus olin tuli meelde et ei pannud ju kella ja kanali numbrit kirja.palun sellepärast vabandust.aga provisin breigata ka aga ei kedagi.esimesel kanalil mingid slaavlased omavahel naisterahvas seal kamandas
ja teisel mingid ehitajad juhatasid kraanat vist.aga kardan et me poleks vist isegi kuulnud ka teine teist ma olin seal ülikooli raamatukogu juures.aga ok see selleks eks järgmine kord kui tartumaile jõuan eks siis annan varem teada.


aga homme olen tallinnas hommikust peale alates kella 10 kuskil ja proovin koikidel kanalitel korraga olla panen skanni peale kui keegi hõikab siis vastan kohe.mul kaks tükki neid kaasas üks skannib teisega siis püüan hakata hõikama kusung siis KUNDA JAANUS.peatse kuulmiseni
Olen KUNDA JAANUS

304JP

KO39GM

Kasutaja avatar
rebane
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Mär 09, 2006 1:55 pm
Asukoht: Tallinn, kesklinn, KO29IK
Kontakt:

PostitusPostitas rebane » N Veebr 21, 2008 11:24 pm

Ms kellani sa tallinnas viibid? Ma olen ehk ise eetris 9-45 hommikul(sõidan tööasjus ühest punktist teise) ja siiis nii 3st või nats varem. Siis liigun kuusalu poole ja sealt ka jaam kinni nädalavahetuseks, sest unicute talverally tulemas.Panen antenni katusele ja cobra tööle. Ehk õnnestub sidet saada. See hetke plaan, mis reaalselt välj tuleb, ei tea
President Harry Classic + Alan ML145

Pemari - cobra 525

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » K Juul 02, 2008 2:06 pm

Loen siin mina cbfoorumit juba vist mitu aastat, siiamaani pole väga põhjust olnud ära registreerida ja midagi tarka kirjutada aga vot täna istusin maha, tinutasin natukene ja saigi valmis kaabel mille ühes otsas on arvuti ja teises topcom twintalker 1100.
Asi on veel väga toores, jaam akude pealt, arvutis ainult 1 helikaart ja repiiteri programmil on "tänuväärt" funktsioon ptt-d vajutada kohe kui arvuti mingit piiksu tegema peaks, jaam ise asub viiendal korrusel akna peal kõrges kohas tartu kesklinnas, kanaliks on praegu pandud 6.00

Kui asjale mingi otstarve tekib siis idee poolest on võimalik ka toiteplokk ja natuke pikem antenn tekitada ja jaam ise katusele kolida ja kogu see värk otsapidi internetiga ühendada.

Hetkel on seis selline et väga pikaks ajaks ilma järelvalveta seda kompotti käima ei taha veel jätta, kurat teab seda windowsi, ei taha mingit kogemata muusika kontserti ka siin tekitama hakata.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » K Juul 02, 2008 8:40 pm

mart kirjutas:Loen siin mina cbfoorumit juba vist mitu aastat, siiamaani pole väga põhjust olnud ära registreerida ja midagi tarka kirjutada aga vot täna istusin maha, tinutasin natukene ja saigi valmis kaabel mille ühes otsas on arvuti ja teises topcom twintalker 1100.
Asi on veel väga toores, jaam akude pealt, arvutis ainult 1 helikaart ja repiiteri programmil on "tänuväärt" funktsioon ptt-d vajutada kohe kui arvuti mingit piiksu tegema peaks, jaam ise asub viiendal korrusel akna peal kõrges kohas tartu kesklinnas, kanaliks on praegu pandud 6.00

Kui asjale mingi otstarve tekib siis idee poolest on võimalik ka toiteplokk ja natuke pikem antenn tekitada ja jaam ise katusele kolida ja kogu see värk otsapidi internetiga ühendada.

Hetkel on seis selline et väga pikaks ajaks ilma järelvalveta seda kompotti käima ei taha veel jätta, kurat teab seda windowsi, ei taha mingit kogemata muusika kontserti ka siin tekitama hakata.


Tallinna kandis Neegril peaks see küll 24h sees olema ja tal on kah arvutiga lahendatud. Ta kasutab Linuxit. Oleme siin paari mehega küll üritanud Neegrile päringuid saata, et ta räägiks, mis proget seal Linuxis kasutada ja kuidas konfida, aga seni pole ta vastanud. Muidu Ubuntuga mul kogemusi juba natuke on ja teoreetiliselt suudaksin ehk maakeelsete juhiste järgi selle peal midagi käimagi panna... Äkki mõni spets räägiks, kas Windoosal on võimalus lahutada Windossi enda piiksud ja repiiteri progega seonduvad signaalid nii, et Winni piiksud eetrisse ei lähe?

Mis aegadel sa oma süsteemi sees hoiad? Samuti soovitaks panna kanaliks 1-3 ja 8, kuna 4, 5 ja 6 kipuvad olema hõivatud (ehitajad, õppesõitjad jne). 7. kanalil peaksid olema mõned amatöörid (viimasel ajal on vaikus, aga Kastani mastiga sai küll kunagi sidetatud).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » K Juul 02, 2008 10:08 pm

Kui gateway õieti seadistatud on ja arvuti helikaardil "stereo mix" linnuke eest ära võetud, siis ei lähe mingeid windowsi piikse ning jamasid eetrisse

EDIT: Unustasin lisamata midagi! Sellist ühendust küll ärge tegema hakake, et jaama heli jookseb arvutisse läbi mikrofoni ja ainuke ühendusjuhe on arvuti väljundist jaama sisendisse (pean silmas VOX-i nii gatewayl kui ka jaamal). Kui nii ühendate, siis olge kindel, et kogu heli toast on gatewayle vastuvõetav ning piisava tugevuse korral ka eetrisse minev
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron