Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » R Juul 04, 2008 6:11 pm

No nii, sai siiski side peetud - võtab repiiterini ka originaalantenniga.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » R Juul 04, 2008 6:13 pm

Maas oli jah, aga nüüd jälle toimib, tõstsin ta ära katusele, kõrgust tuli peaaegu 4 meetrit juurde ja nüüd paistab peaaegu igasse ilmakaarde.
Kanal on endiselt 2.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juul 05, 2008 1:17 am

Tegin kusagil poole üheksa ja veerand kümne vahel tiiru ja testisin. Testipilliks oli mu uus Cobra MT800, millel on veel originaalantenn küljes.
Esimese hõike tegin juba Puiestee-Jaama ristis, aga repiiteri vastust kuulsin alles Turu tänavale jõudes. Sealt edasi läks huvitavaks - sai Karlovas tuuritatud ja repiiteri suunas mölisetud. Mõnes kohas kuulsin vastust ilusasti, mõnes kohas tuli vastuse kuulmiseks kahinalukk maha võtta (Tähe tn füüsikahoone juures), mõnes kohas tundus aga, et repiiter suutis vastu võtta vaid osa mu jutust. Ja oli ka kohti, kus repiiter üldse ei vastanud, näiteks Filosoofi tänav.

Kui pidasin kodust sidesid Mardiga, esines kordi, mil minu juttu repiiter tagasi ei saatnud, saatis vaid Mardi jutu. Samas Mart ise oli ilusasti kuulda, tuli ka läbi kahinaluku.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » L Juul 05, 2008 9:28 am

Proovin täna yagiga ja piitsaga Puiestee tn kandis. Täpsemalt Nõmme tn.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » L Juul 05, 2008 10:59 am

Soovitaks sul selle papagoi ehk repiiteri panna 7 kanalile sest seda nagu Tartu piirkond kasutab või vähemalt oleme üritanud kasutada ja olen ka proovinud puhastada seda kanalit õppesõidu ja muudest juhtidest...edu ja jõudu sulle tegemisel!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » L Juul 05, 2008 12:17 pm

Side toimis. Avas nii kesklinna repiiteri, ja sai maha peetud ka väike jutuajamine Mihkaga, kes asub Ülenurmel. Mihkaga (7. kanalil) oli levi yagiga väga hea, täielikult ilma häireteta, aga piitsaga tikkus ära kaduma. Niiet kordaläinud päev.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » L Juul 05, 2008 2:34 pm

Repiiter läheb veel korra "hooldusesse" tõstan antenni katusest 2,5m kõrgemale sellega peaks kaduma veel viimane takistus- suht lähedal olev sati pann.
Kui see ka asja oluliselt paremaks ei tee tuleb tunnistada et lihtsalt sahtlis vedelenud topcomist ikka toimivat repiiterit ei saa

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juul 05, 2008 3:21 pm

mart kirjutas:Kui see ka asja oluliselt paremaks ei tee tuleb tunnistada et lihtsalt sahtlis vedelenud topcomist ikka toimivat repiiterit ei saa


Sel juhul saad ohverdada ühe oma Cobradest, kui sul neid mitu on, või siis otsi üles selline foorumlane nagu Rebane, kes kunagi pidas plaani paar kabulat repiiteri heaks anda või odavalt müüa.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » L Juul 05, 2008 4:07 pm

:) ei cobrasid ma siiski ohverdama ei hakka selle projekti jaoks, vähemalt mitte mt800. Praegu tundub et on mingi sobituse jama antenni poolepeal. Paar päeva tagasi aknapealt oli levi tunduvalt parem kui praegu katuselt. Ainuke vahe on see et nüüd on väline antenn. 3 meetrit RG-213 kaablit ja veerandlaine vertikal. Enne kui tänaseks ära lõpetan tinutan originaal antenni tagasi ja proovime kuidas siis läheb.
Kui ei lähe siis pakin pillid kokku ja lõpetan, vähemalt ei saa keegi öelda et ma ei proovinud.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » L Juul 05, 2008 6:04 pm

mart kirjutas::) ei cobrasid ma siiski ohverdama ei hakka selle projekti jaoks, vähemalt mitte mt800. Praegu tundub et on mingi sobituse jama antenni poolepeal. Paar päeva tagasi aknapealt oli levi tunduvalt parem kui praegu katuselt. Ainuke vahe on see et nüüd on väline antenn. 3 meetrit RG-213 kaablit ja veerandlaine vertikal. Enne kui tänaseks ära lõpetan tinutan originaal antenni tagasi ja proovime kuidas siis läheb.
Kui ei lähe siis pakin pillid kokku ja lõpetan, vähemalt ei saa keegi öelda et ma ei proovinud.

Oot... Mis sa üritad terve linna korralikult ära katta? Ära näe vaeva, sest Tallinna oma ka ei avane igalt poolt, kuigi kuulda seda on üpris kaugele.
Ära hakka võimatust võimalikku tegema, siis viskabki repiiteriga tegelemine üle ja paned tõesti pillid kotti
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas mart » L Juul 05, 2008 7:43 pm

Tervest linnast ei maksa unistadagi, igatahes praegu jätsin asja töösse, eks nädala või nii proovib testida kas sel asjal ültse pointi sellisel kujul on.

Koht on ilus ja kõrge, cobraga kuuleb ilusti raadi lennuväljal tegutsevaid autoõpetajaid. Minu poolt kogu projekti idee oli panna niisama sahtlis vedelev kabul rahvast teenima, nüüd hakkab tunduma et praktiliselt 0 eelarvega ikka head repiiterit ei tee, topcom on ikka tuim. Kui sel asjal pointi on jätan töösse aga kui juba mõnisada meetrit eemalt yagidega repiiterit peab sihtima kusjuures otse side on ilma probleemideta olemas siis tuleb ikka repiiter alla korjata.
Mingi hetk võib veel proovida antennindust paremaks teha, näiteks J antenn kokku keerata vms. aga selleks on juba antenni testrit vaja ja nii kõrge sageduse omale minul hetkel ligipääsu ei ole.
Veel üks probleem on toitega, kaabel suht peenike ja füüsikaseadusi ikka petta ei õnnestu- saatele minnes 0,3V jääb kaabli peale.
Esialgu tekkis idee et alt otsast saata kaablisse 12V ja üles jaama juurde panna näiteks lm317, eks näis kas tuleb see trikk ära teha.

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » L Juul 05, 2008 8:38 pm

mart kirjutas: yagidega repiiterit peab sihtima kusjuures otse side on ilma probleemideta olemas siis tuleb ikka repiiter alla korjata.


Yagidega peabgi sihtima ja pikkadega veel eriti täpselt.
es5cc

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juul 05, 2008 10:32 pm

mart kirjutas::) ei cobrasid ma siiski ohverdama ei hakka selle projekti jaoks, vähemalt mitte mt800. Praegu tundub et on mingi sobituse jama antenni poolepeal. Paar päeva tagasi aknapealt oli levi tunduvalt parem kui praegu katuselt. Ainuke vahe on see et nüüd on väline antenn. 3 meetrit RG-213 kaablit ja veerandlaine vertikal. Enne kui tänaseks ära lõpetan tinutan originaal antenni tagasi ja proovime kuidas siis läheb.
Kui ei lähe siis pakin pillid kokku ja lõpetan, vähemalt ei saa keegi öelda et ma ei proovinud.


Las see repiiter olla. Õige amatöör ehitabki yagisid jm imeasju, mitte ei rahuldu originaalantennidega - mis amatöör ta siis muidu on :D

Kui ehk lugesid seda teemat algusest peale, siis tead, et Tartus on enne sinu repiiterit üks veel olnud. Ega toogi ei katnud tervet linna, asus küll minust umbes kilomeeter-poolteist eemal madala hoonestusega piirkonnas (veidi lähemal kui sinu oma), kattis üsna palju (Raadilt kuni Annelinna piirini, samuti siin-seal Emajõe paremkaldal), aga minu toa aknast kabula originaalantenniga oli raske seda repiiterit avada.
Nii et ära end heidutada lase.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » L Juul 05, 2008 11:48 pm

hall kass kirjutas:
Kui ehk lugesid seda teemat algusest peale, siis tead, et Tartus on enne sinu repiiterit üks veel olnud.


ja enne seda veel üks aga siis ei olnud veel eriti kasutajaid ainult õppesõitjad imestasid et mis jama see vastu kajab.
es5cc

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Juul 08, 2008 5:52 pm

Sai täna taas repiiteri läheduses veidi hõigatud ja piiksutatud. Karlovas repiiter ei vastanud. Kalevi tänavas tuli tagasi vaid "call" plärin, küll aga kuulsin (ilmselt) Mardi vastust väga katkendlikult vana kaubamaja juures ja hiljem Küüni tänavas.

Kuid mu uus jaam Intek PB-1000D virutab yagiga kodust repiiterini nagu nalja...
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron