Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
jointsmith
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Apr 14, 2009 2:33 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas jointsmith » N Juul 30, 2009 5:19 pm

Ei ole antenni "uue" paigutusega testinud, aga varem sai taara pst. enamus pikkuses modimata mt550 kätte, jannseni ja hurda tänavad samuti. jakobsonist allapoole läks tõepoolest kehvaks asi.

kesklinnas on võimalik teoreetselt GMP plaza katusele miskit panna.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » R Juul 31, 2009 3:36 pm

No nii, akud taas olemas, repiiter saab edasi tiksuda.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » K Aug 05, 2009 7:53 am

Õnnestus sebida üks valvekeskuse toiteplokk, mis suudab laadida ka akut ja seinast voolu kadumisel toite aku peale lülitada. Nüüd siis tiksub repiiter püsivama toite peal (valvekeskuse toitekas pluss aku) ning järgmine asi on antenni täiustamine (materjalid olemas), et saaks selle ilma tugivantideta seisma panna kuhu iganes.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » K Aug 05, 2009 2:21 pm

Antenn sai nüüd puidust ja klaasfiibrist toe, mis teda ilma vantide abita püsti hoiab. Saab näha, kas ta ka tuulega sirge püsib. Lisaks tõstsin antenni taas katuse serva, eks testige ja uurige, kuidas levi on.

Igaks juhuks on hea, kui Janus millalgi taas mu juurest läbi astub ja repiiteri antenni oma SWR-mõõtjaga üle vaatab.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Mihka » K Aug 05, 2009 3:23 pm

Jah super, et Kalev aitas toitekaga ja see PMR rep nyyd stabiilne...usun et saab peagi parimaks PMR repiks...eks pühendumine asjasse aitab kaasa..edu!!!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas goodeye » N Aug 06, 2009 11:55 am

repiiter avaneb jälle toast voodi pealt. enne oli vaja katusele ronida
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

tfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 208
Liitunud: T Okt 21, 2008 5:08 pm
QTH: KO38IJ
QTH2: KO38FB
Asukoht: Tartu, Otepää

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas tfu » N Aug 06, 2009 2:21 pm

Urmo / 304VE / ES6TFU

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » N Aug 06, 2009 3:36 pm

Testisin täna kah veidi, tõsi küll, kasutasin põhiliselt kutsungiplärinat, mis teadupärast levib veidi paremini kui kõne. Igatahes minu marsruudil suutsin repi lahti teha veel Lõunakeskuse juures ja Näituse tänava raudteeülesõidul. Kassitoome augu kõrgema serva pealt siiski ei ulatanud enam.

Goodeye info järgi võib arvata, et antenn on korras ja Janus ei pea oma aparatuuriga mulle külla tulema.

Nüüd muidugi on veel variant teha üks tugev mast ja tõsta antenn kõrgemale, ütleme, lausa 2-3 m, kui mitte rohkem.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas äpu » R Aug 07, 2009 11:37 am

Peab mainima,et käes on augusti kuu ning tavaliselt hakkab siis hea levi pihta ja pole ime,et igalt poolt hakkab repiiter avanema.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas goodeye » R Aug 07, 2009 12:46 pm

äpu kirjutas:Peab mainima,et käes on augusti kuu ning tavaliselt hakkab siis hea levi pihta ja pole ime,et igalt poolt hakkab repiiter avanema.

enne avas ka repiiter mul kodust voodi pealt. kui kiisuke kana teise kohta pani siis enam akna pealt kõõlutades oli kana vait. pidi katusele ronima
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Mihka » R Aug 07, 2009 3:07 pm

Igal juhul pole praegu enam nii hea levi kui alguses..ilmselt oli antenn ikka paremas kohas..või pagan seda teab...saaks ta sinna esialgsesse kohta tagasi.. .oleks super :!:
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » L Aug 08, 2009 8:14 pm

Mihka kirjutas:Igal juhul pole praegu enam nii hea levi kui alguses..ilmselt oli antenn ikka paremas kohas..või pagan seda teab...saaks ta sinna esialgsesse kohta tagasi.. .oleks super :!:


Asi võib olla ka selles, et antenn on umbes paar kraadi viltu. On juba ammu välja selgitatud, et ta on kalde suhtes tundlik, ka paar kraadi võib levi mõjutada. Otseks seadmine on lähema aja küsimus.

Kas levi oli parim siis, kui rep oli alles üles pandud? Siis, nagu ma mäletan, asus antenn katuse keskel, kus edaspidi tükk aega mu CB antennid laiutasid :) Ühesõnaga, kuni ilm lubab, annab katsetada küll.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » L Aug 29, 2009 2:58 am

Kes tahab Tartus repiiteriasja edasi arendada, andku teada.

Nimelt läinud päeval esitas perenaine julma ultimaatumi - ma kas koristan katuselt kõik enda antennid või tuleb mul ära kolida. Põhjendusi töi ta välja kolm - esiteks olla kellelgi seal ETV pilt tuksis ja minu antennid olla selles süüdi, teiseks naervat tuttavad tema üle mu antennide pärast ja kolmandaks kardab ta, et lõhun katuse ära seal käies. Viimane kartus võib põhjendatud olla, aga ETV pildi jama võib ka bluff olla (pole saanud kontrollida, sest otse mulle ütlema ei tuldud - perenaine hoopis mainis seda) ja väljanaermise kartus on juba täielik jama. Aga katsu sa talle midagi selgitada, selline ei soovigi asjast aru saada, temal seostub see ikka telekaga ja hobiraadioside on tema jaoks igavesti tume maa. Saigi katus puhtaks tõmmatud ja nüüd hakkan uut elamispinda otsima.

Kes tahab Tartu repiiterit taas enda juures üles seada, saab mu käest korraliku komplekti - karpi mahutatud repiiter ja jaam (Cobra MT800), valvekeskuse toiteplokk, 7 Ah UPSi aku ja võimas, puidu ja klaasfiibriga toestatud vertikaalantenn.

Muidugi kui ka keegi ei saa repiiterit enda juurde võtta, pole ka hullu... püüan uue koha otsimisel arvestada sellega, et saaks taas ka repi püsti panna.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Marx » L Aug 29, 2009 8:11 am

Võtab vanduma küll. Inimestel on ikka imelikud arusaamad küll. Aga eks linnas, elades ühises hoones paljude inimetega, ongi raadioamatörism just oma antennimajanduse tõttu raskendatud. Ma võtan su'ga ühendust, arutame vahest saab minu ammust plaani B rakendada. Muidugi ootab ennem, vahest on mõnel tartlasel parem variant. Raadiohuvilisi on ju hulka juurde tekkinud. Igatahes peaks Tartu repiiteri ikka taas käivitama.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Evo » L Aug 29, 2009 11:51 am

Kuramuse kahju, et pead antennid maha võtma. :cry:
Loodame, et leiad siiski mingi lahenduse ja pääsed taas eetrisse.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist