1. leht 5-st

VILJANDIMAA CB SIDE (7)

Postitatud: L Sept 16, 2006 6:04 pm
Postitas Kaljukits
"Paidest lõunapoole" teema liidetud Viljandi side teemaga. Moderaator.

Meie siit põhjarannikult ei kuule, aga võib olla Paide Vana räägib teistelegi huvitatutele, kes tema sideulatusse lõunapoolt jäävad? Ja need omakorda jne. Paide Vanaga on mul isiklikult kohaliku sidekauguse rekord (Keilast Paide ca 81km).
73!

Postitatud: L Sept 16, 2006 10:13 pm
Postitas Paide Vana
See on kuidas võtta, kas lähilevi või kauglevi?
Kohalikke mehi lõuna poole nagu polegi, kuigi eile oli kuulda kas läti või leedu keelt,aga see pole siiski sidepidamine.Kauglevi puhul on vist kõige kaugem Jeruusalem, siis lõuna poole.selle repiiteri jurde tagasi tulles olen kuulnud muidugi venemaalt ja ka kusagilt euroopast,aga se juhus oli just omapärane,sest ühtegi teist jaama ei tulnud,ei euroopast ei venemaalt.
Annast Mati on kunagi sidelenud mingi Põlva metsavahiga so siis lõunas.


73


Tom

Postitatud: P Sept 17, 2006 9:48 am
Postitas Ambur
Paide Vana kirjutas:See on kuidas võtta, kas lähilevi või kauglevi?

Tere Paide Vana!
Huvitav oleks just teada lähilevi kohta, sest siit Tallinnast ja ümbrusest jääb levi piiriks lõunas ~ Rapla / Paide joon, aga kas sealpool joont Kesk-Eestis CB sagedustel ka keegi häält teeb, on täiesti 'black out'. Kaugemal asuvate Tartu ja Pärnu kandi kohta on info enamvähem olemas.
Ja repiiterist veel niipalju, et olen samuti paar korda sattunud papagoi peale just siis, kui levi polnud ja imestanud, kus kandis see võiks olla.

Postitatud: P Sept 17, 2006 3:19 pm
Postitas Paide Vana
Tervisi kõigile.

Lõuna poole Eesti cb meestega pole ma mitte ühtegi sidet nende aastate
jooksul saanud. Ei oskagi põhjendada või sellest midagi arvata,miks just
nii on. Ometi olen kuulnud tuttavate käest,et kusagil mingitel meestel pidavat olema jaamad ja ka omavahel pidi side toimuma,aga ise pöle osa
võtnud.Nii palju siis lõunapoolsetest.73


Paide Vana

Postitatud: E Sept 18, 2006 4:42 pm
Postitas sys
Kuulasin siis Viljandis terve päeva esspessiaalselt CB 8AM'i (27,055) ja aegajalt ikka häälitsemist on. Antenni mul head pole, kuulasin amatöörbändi 20M dipooli ühe õlaga.

PMSt peaks kunagi CB antenni tegema, kuid selleks pean ma uue varda katusest läbi pistma. Muud toikad on juba eranditult mu enda antenne täis (amatöörbändid). Naabrid on kah kurjad, et kiiritan neid ja kutsun maailmalõppu kaela... lisaks traadid pidavat kinnisvara väärtust rikkuma :)

Postitatud: E Sept 18, 2006 5:35 pm
Postitas Ambur
bannbann kirjutas:Kuulasin siis Viljandis terve päeva esspessiaalselt CB 8AM'i (27,055) ja aegajalt ikka häälitsemist on. Antenni mul head pole, kuulasin amatöörbändi 20M dipooli ühe õlaga.

PMSt peaks kunagi CB antenni tegema, kuid selleks pean ma uue varda katusest läbi pistma. Muud toikad on juba eranditult mu enda antenne täis (amatöörbändid). Naabrid on kah kurjad, et kiiritan neid ja kutsun maailmalõppu kaela... lisaks traadid pidavat kinnisvara väärtust rikkuma :)

Mis antenniga sa 10m-il töötad? See peaks ka CB 11m bändile sobima.

Postitatud: E Sept 18, 2006 6:08 pm
Postitas sys
Ambur kirjutas:Mis antenniga sa 10m-il töötad? See peaks ka CB 11m bändile sobima.


Ei töötagi. Bänd on nagunii enamus aega kinni päikese mõõna pärast. Plaan on siiski enne kurjade ilmade tulekut vedada üles 80m hulknurk, kasutades ära maja taga kasvavaid puid.

Suvel maal kuulasin küll moskva ja lõuna venemaa taksosid CB peal. Tüüneriga sai CB bändis ka antenni häälde. Samas ma ei tea palju 11M peal vertikaal ja horisontaalpolarisatsioon pilli puhub.

Postitatud: E Sept 18, 2006 6:56 pm
Postitas Ambur
bannbann kirjutas:Tüüneriga sai CB bändis ka antenni häälde. Samas ma ei tea palju 11M peal vertikaal ja horisontaalpolarisatsioon pilli puhub.

Otselevis muidugi vertikaal, kuna põhiline CB meeste antenn on GP. Kauglevi puhul pole vahet mispidi antenn on, mõlemad puhuvad pilli samamoodi (kuigi mõned targemad pead teavad rääkida, et horisontaalpolarisatsioon pidavat ionosfäärist paremini tagasi peegelduma). Aga peegeldusena vahetab laine oma polarisatsiooni nagunii mitu korda.

Postitatud: L Sept 30, 2006 9:43 am
Postitas Paide Vana
Tere kõigile.

Täna hommikul u. kella 9.00 paiku oli võimalik jälgida sidet Älbu ja Tali
vahel.Tali külas oli mikrofoni otsas Heldur(ES8SW) ja Albus teasagi kes.
Ise ma Heldurit ei lugenud.ainult mürapiiraja reageeris,aga ega siin suurte
majade vahel pole parata.Niiet on elu ka Paidest lõunas.73


Tom

Postitatud: N Jaan 25, 2007 8:37 pm
Postitas Kaljukits
Täna sai 11m peal peetud QSO Helduriga (Henri, ES8SW, ES6SW). Heldur ei rääkinud kodunt, Talist, vaid oli külas Mähe sugulastel ja kasutas käsikabulat. Huvitavast vestlusest temaga sain teada, et 11m peal on ka lõuna pool (Valga ja Põlva kandis) elu kuulda. Ja mis kõige huvitavam, et ta on ka Talist kuulnud Tallinna ümbruse CB jaamu.
73!

Postitatud: E Veebr 05, 2007 4:35 pm
Postitas äpu
Kunagi eelmisel sajandil olen kuulnud ütleme ,et Talist veel edasi Treimanis.peale Häädemeestet 1/4 antenniga ka Maardus kunagi CB peal olnud amatööri ei mäleta enam ei nime ega kutsungit.Ise aga ei suutnud vastu räägida,kuna PA andis siis just otsad.Maanteed mööda oli km postil 186km-i.Muidugi oli see ülilevi ajal ta töötas siis venemaaga.

Postitatud: N Apr 30, 2009 2:25 pm
Postitas neegripoiss
Looma ei hakka siin midagi kuna Viljandis kedagi peale rekkameeste mina kuulnud pole. Muide TFU, tülita mind msnis, mul on Sulle üks jutt :P

Postitatud: R Mai 01, 2009 7:09 pm
Postitas neegripoiss
Kolmapäeval liigun Tallinna, tasuks mul olla kanalil 23FM või millel?

Postitatud: R Mai 01, 2009 7:53 pm
Postitas rax
neegripoiss kirjutas:Kolmapäeval liigun Tallinna, tasuks mul olla kanalil 23FM või millel?

Kui liigud teel siis ikka pigem 8AM peal aga kui linna jõuad siis 23FM kuna linnas sa 8 AM pealt muud ei kuule kui venelaste bljääde!

Postitatud: R Mai 01, 2009 11:00 pm
Postitas neegripoiss
Selge, mõtlesingi linna.