KERI PMR PAPAGOI 6.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas rannamees » K Juun 16, 2010 12:45 am

keri_saar kirjutas:Mul selgus, et üks sõber elab õismäel 16 kordses tornis, 16. korrusel. Lasin ennast külla kutsuda. Ning Keri Papagoi vastab seal puhta ja selge häälega. vahemaa 37km.

Sinna tuleks Tallinna repiiter panna! 8)

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » N Juun 17, 2010 11:26 pm

Täna umbes 21:00 sai sidetatud Ülgase kaldapealselt üle Keri papagoi Rohuneemega. Mina - ABC sain sidet korrespondendiga HATEL, kui ma õigesti sain aru. Minu poolt oli signaal väga nõrguke. Nibin nabin.
Ilmselt ei ole antenn Keril minu suunas kõige soodsama paigutusega.
Seadmeks tavaline Cobra MT600 kabul.
_____________________
ABC; ES2APR

Satel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 119
Liitunud: P Jaan 03, 2010 3:00 am
QTH: K029JN65
Asukoht: Viimsi, Rohuneeme K029JN65

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas Satel » R Juun 18, 2010 8:46 am

keri_saar kirjutas:Täna umbes 21:00 sai sidetatud Ülgase kaldapealselt üle Keri papagoi Rohuneemega. Mina - ABC sain sidet korrespondendiga HATEL, kui ma õigesti sain aru. Minu poolt oli signaal väga nõrguke. Nibin nabin.
Ilmselt ei ole antenn Keril minu suunas kõige soodsama paigutusega.
Seadmeks tavaline Cobra MT600 kabul.


Ma natuke parandan, Sateliga said ühendust.Side oli jah väga nõrk, läbi kahinate vaevu arusaadav ja vahetevahel hakkis ka.
PMR Wouxun KG-UVD1P, Yaesu FTH 7010
Albrecht AE 485S
1/2 CB baasantenn

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas Kaljukits » R Juun 18, 2010 10:01 am

Soovitus:
Pange ikka, mehed, selliste sidede puhul ka kirja vahemaad ja oma varustus. PMR-de puhul on üsna oluline ka teada, kas tegite sidet nö. "jalad maas", või toetusid need mingile kõrgemale alusele. Siis on teistel ka huvitavam ja endalegi jääb mälestuseks jälg maha.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » R Juun 18, 2010 2:25 pm

lisaks siis täpsustuseks, et vahemaa kabulast saareni oli umbkaudu 24km. Kaardilt vaadates oleks pidanud olema silmside. Jalutasin seal Ülgase kaldapealsel ringi ja otsisin paremaid kohti. Põhiliselt oli kõikjal võsa ees. Kõige soodsamaks kohaks osutus pildil olev koht. Seal paistis meri puhtalt kätte ja täpselt õiges kohas puudus võsa. Ronisin ka ühele pooliku ehitise katusele, kuid seal oli side märksa halvem.
Tundub, et 24km oli umbes sidepiir antud konfiguratsioonis.
ylgase_keri.JPG
oige_koht_ylgasel
ylgase_keri.JPG (52.93 KiB) Vaadatud 6757 korda
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas Kaljukits » R Juun 18, 2010 5:16 pm

Tubli, ABC! Hoopis põnevam jutt.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » K Juun 23, 2010 2:40 am

Monteerisin Cobra MT600-le poollaine antenni läbi BNC. Keri tuletornist sai täiesti normaalselt ühendust Taivoga koplist ja Marja Jürkaga. Alguses läbi papagoi ja hiljem kolisime 8. kanalile, sest mulle tuli signaal otse paremini.
Äkki tuli juurde veel üks tegelane. Kõrvu oli raske uskuda, sest see oli Alev Paatsalust, Pärnumaalt. Keri ja Alevi vahel 150km ning Alev kasutas naljapärast 2m antenni ja mul oli tavaline polllaine kabula otsas.
Signaal oli kõrva järgi 59 ning Alev raporteeris väikest kahinat peale selge ja arusaadava kõne.
Taivo kuulis Alevit ka otse. Aga Marja Jürka jäi Aleviga rääkima üle Keri papagoi.

Veel üks naljakas nähtus oli nimelt hakkas Ida-Virus olev papagoi Keri papagoid osatama. Signaal jõudis kuidagi temani ja siis tagasi Kerile.
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas officer » K Juun 23, 2010 8:14 am

... see Ida-Viru papagoi on emane :roll: !
ES2JT/304JT

castrol
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: L Nov 07, 2009 10:35 am
QTH: KO39PC
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas castrol » K Juun 23, 2010 10:41 am

Soonurme papagoi kuuleb jube hästi, aga tagasi ta ei raatsi saata.
Intek MT-5050 + Intek KA-505-LN
Alinco DJ-x30E

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » R Juun 25, 2010 12:24 am

Keri papagoid on tabanud uus imeline haigus. Tundub nagu see oleks siesta haigus, sest umbes siesta ajal lõpetab ta ajutiselt töö. Vaatluse tulemusena võib öelda, et toite viga ei ole, kabul töötab, ja papagoi väljastab kabulast pärit heli.
Võimalik et talle ei meeldi kõrgendatud temperatuurid, sest tornis läheb suht palavaks päiksega.

Ahjaa, soomest sai veel Porvoo kanti sidet otse tornist 1/2 antenniga kabulaga. Vastas oli PEKE1

Siis veel see QRM, mis tornis on, pärineb teletornist. See on ilmne televisiooni signaal. kuid arvatavasti 1. juulist see kas kaob või muutub. See on üpris häiriv. Ta on selgelt horisontaalse polarisatsiooniga ja pildilaotus müra sees.
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas äpu » R Juun 25, 2010 9:11 am

keri_saar kirjutas:
Siis veel see QRM, mis tornis on, pärineb teletornist. See on ilmne televisiooni signaal. kuid arvatavasti 1. juulist see kas kaob või muutub. See on üpris häiriv. Ta on selgelt horisontaalse polarisatsiooniga ja pildilaotus müra sees.

Ma väga kahtlen selles,kuna teletorn mulle tunduvalt ligemal ja kui ma veel ennda antenni Keri poole suunan siis vast täiesti teletorni suunas ja ei mingit häiret.Seda peab kohapealsetest aparaatidest uurima ma arvan.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » R Juun 25, 2010 5:00 pm

äpu kirjutas:Ma väga kahtlen selles,kuna teletorn mulle tunduvalt ligemal ja kui ma veel ennda antenni Keri poole suunan siis vast täiesti teletorni suunas ja ei mingit häiret.Seda peab kohapealsetest aparaatidest uurima ma arvan.


Ma ei ole päris nõus. Kohapealsed aparaadid on kõik tornis sees peidus, ümbritsetud metalliga. Niikui astun torni sisse on QRM läinud. Kui lähen torni rõdul teletorni vastasküljele on QRM märksa väiksem. Lisaks on ta selgelt horisontaalse polarisatsiooniga, järelikult ei saa olla tegemist peegeldusega. QRM on ühtlane kogu torni ulatuses. Ka alumisel rõdul samasuguste omadustega. Lisaks meenutab QRM häälest ära telekat, kus heliribasse peksab pilt sisse.
Muuseas Kostiveres teletorni poolsel rõdul täpselt sama QRM.

Vaatasin kaardilt, teletorn jääb sinust miski 15 kraadi mööda ning mis polarisatsioon sul on vertikaal või horisontaal?
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas postikana » R Juun 25, 2010 6:10 pm

Seda sama jura oli ka vanalinnas. Samasugune oli ka tln papagoi taustaks tüki aega tagasi.
Keril oli see miski x aja tagant. Õnneks ei old see pidevalt.

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas keri_saar » L Juun 26, 2010 7:42 pm

Homme kl 12 Leppneemest Kerile. Tagasi kl 19 umbes täpselt.
Kolmapäeval samuti üks reis edasitagasi.

Kel huvi, saab kaasa tulla.
1 paadikoht on 400EEK.

Info ja broneerimine tel: 5046214
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: KERI PMR PAPAGOI 6.00

PostitusPostitas äpu » P Juun 27, 2010 1:45 pm

keri_saar kirjutas:
äpu kirjutas:Ma väga kahtlen selles,kuna teletorn mulle tunduvalt ligemal ja kui ma veel ennda antenni Keri poole suunan siis vast täiesti teletorni suunas ja ei mingit häiret.Seda peab kohapealsetest aparaatidest uurima ma arvan.


Vaatasin kaardilt, teletorn jääb sinust miski 15 kraadi mööda ning mis polarisatsioon sul on vertikaal või horisontaal?

Ja veel kord,et Yagi keerates ei ole mul tele torni poolt enam häireid Jaanuari kuust.Enne oli põha suunast häire kuni 6 palli terve 70cm alal teletorni suunalt ja oma paar aastat. Üle 0 kraadi kuni 45 kraadini,suht järsku tõusis see ja samuti kadus.Häireks oli sisina moodi ollus,mis muidugi ei vasta sinu kirjeldusele.
Aga neid häireid peab ikka otsima oma lähedalt kõigepealt.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron