9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-Põlva

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-Põlva

PostitusPostitas sten82 » N Veebr 07, 2013 11:44 pm

Tere,

9. veebuar siis olen liikumas Põlva-Tartu suunal autoantenni ja 4W Intek H-520 Plus käsijaama kooslusega. Tartus vahetan autot ja sinna peale kahjuks antenni ümber tõsta ei saa, kuna magnetjalga mul antennile hetkel pole. Tartu-Tallinn suunal siis käsijaamaga, mil küljes 50cm pikkune CL27 antenn ja võimsust ikkagi 4W. Pidevalt jälgin 8AM ja 23FM kanaleid, kui just hetkeks teisi läbi ei skanneeri. PMR peal olen 8. kanalil ja kuulan samal ajal ka 3. kanalit. PMR peal siis 0.5W Topcom 9100 jaamaga.
Kas keegi teab, kas ja mis kanalil on Tallinnas ja Tartus PMR ja/või CB repiiterid? Põlva-Tartu suunal olen valge Opel Astra F'ga (388ATE) ja Tartu-Tallinn-Tartu suunal tumesinine Audi A6 C5 (317BCL). Kes näeb, see hõigaku! :D Hõigake niisama kah. Täpsemad kellaajad, kuna liikuma hakkan, panen kohe kui teada saan.
Tallinnast tagasi liigun 10. veebuar.
Loodan jõuda ka Tallinna Teletorni. Sellega seotult ka küsimus, et kas seal on CB jaamad lubatud?
Ööbin Saku mõisas. Kes veel sealt kandist on?
Ootan juba huviga, kas ja kellega sidet saab 50cm antenniga.

Ja kordame siis veel üle:

CB kanalid: 23FM ja 8AM
PMR kanalid: 8.00 ja 3.00

Seniks aga 73!


EDIT: Väike parandus, mida enne ei teadnud - Terve tee (Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-Põlva) olen CB peal 50cm pikkuse jaama enda antenniga ja PMR originaal antenniga. Põlva-Tartu suunal ja Tartu-Põlva suunal tumerohelise Audi 80 B4'ga (542AUJ)
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas hall kass » R Veebr 08, 2013 4:24 pm

Tartus ei kasutata PMR 3. kanalit. PMR-amatöörid on siin juba pikalt talveunes olnud (minagi ei viitsi eriti PMRi pinistada, kuigi mul on hea lauajaam ja yagiantenn) ja seega ei saa lubada, et kedagi kuuled. Kui aga ikka huvi on, siis Tartu amatööride PMR-kanal on 7. Muudel PMR-kanalitel võib kohata ametialast möla, nagu turvatöötajad, õppesõitjad jne. Kuna 7. kanal on vaikseks jäänud, võivad muud tegelased sinnagi karata.
PMR ja CB repiitereid Tartus pole. Peale seda, kui minu juures olnud repiiter maha suri, pole siin asjaga tegeldud.

CB on Tartus samuti välja surnud, maakonnas on siiski veel aktiivseid jaamu.

Teletornist on PMR-jaamadega sidetatud küll. Ilmselt ei panda siis ka CB-jaama pahaks.

Repiiterite teemad leiad siitsamast piirkondlike sidede alafoorumist. Tallinna PMR-repiiteri kanal peaks olema 3 (ilma toonideta). Kuid pole teada, kas see repiiter praegu töötab.

EDIT: Kui meeles pidada suudan, võin 7. kanalil kuuldel olla. Mu yagi ongi Põlva maantee poole suunatud.
304FL, "Three zero four Freyja love"

sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas sten82 » R Veebr 08, 2013 4:33 pm

Algsed 8. ja 3. kanal olid lihtsalt suvaliselt võetud. Nüüd siis valikuks jäänud PMR peale 3.00 ja 7.00
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 08, 2013 4:34 pm

sten82 kirjutas:Kas keegi teab, kas ja mis kanalil on Tallinnas ja Tartus PMR ja/või CB repiiterid?

Tallinnas enam PMR repiiterit ei ole. Harutee ja Kanamaa vahel võid proovida Keila PMR repiiterit kanalil 5:00.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas sten82 » R Veebr 08, 2013 5:58 pm

Selge, proovin järele. Oskab keegi CB repiiteritest rääkida, et kus on ja mis kanalil?
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?

sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas sten82 » L Veebr 09, 2013 12:16 am

Nii. 11.00 plaan startida Põlvast ja kell 13.00 plaan startida Tartust.
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas hall kass » L Veebr 09, 2013 11:48 am

Soovitan PMRi peal hõigata juba enne Tartusse jõudmist, näiteks Ülenurme kandis. Sinna mu yagi on sihitud ja ehk kuulen ära.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas hall kass » L Veebr 09, 2013 2:07 pm

Ilmselt mu hõikeid ei kuuldud ja ma ise kah ei kuulnud kedagi.
304FL, "Three zero four Freyja love"

sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas sten82 » L Veebr 09, 2013 5:12 pm

50cm antenn autos ei ole tore ja töötav. Kedagi ei kuulnud. Kolkja kandis tegin väikese peatuse ja autost väljas oli venelasi kuulda. Kutsusin kah, aga ju siis 50cm ja 4w peal mind ei kuuldud. PMR oli koguaeg sees, aga ei kuulnud midagi.
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas Evo » P Veebr 10, 2013 8:13 pm

Käsijaama ja selle originaalantenniga erilisi tulemusi ei saa.
Mul on ka varujaamaks Alan 42 multi (suviste sõitude ajal on tsikli küljepaunas kaasas). Kaasasoleva antenniga on sidede kaugused suht lühikesed.
Veidi paremad on tulemused eraldi juurdeostetud varrasantenniga (Sul on vist analoogne).
Kõrgelt ja lagedalt kohalt võib sidetada olenevalt oludest veidi kaugemale.
Veel paremad tulemused on, kui kasutad näiteks kodustes oludes 5/8 stasionaarantenni, külgeühendamise võimalus on täiesti olemas.
Kui on plaanis selle jaamaga autost sidet pidada, paigalda kindlasti korralik autoantenn ja aja see häälde.
Sama lugu toitega, akudelt toites ei anna käsijaam täit võimsust välja, tuleb umbes 3W.
Omal ajal sai katsetatud, liidese abil antud toiteplokilt 13,8 V, sama liidese abil ka 5/8 antenn külge, siis töötas ilusti nagu tüüpiline statsjaam. Pikemate sidede ajal soojenes veidi, käes hoides oli tunda. Kord tormi ajal, kui oli elektrikatkestus, sai selle jaamakese ja 5/8 antenni abil lobisetud Põlva- Räpina- Tartu meestega ja sided toimisid küll.
Lisaks veel, et viimasel ajal pole Lõuna- Eestis CB- side just kõige aktiivsem. Paljud endised aktiivsed tegijad on üle kolinud HAM- sagedustele.

sten82
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 67
Liitunud: E Nov 19, 2012 4:13 pm
QTH: KO38MB52GR
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: 9. - 10. veebuar CB&PMR test Põlva-Tartu-Tallinn-Tartu-P

PostitusPostitas sten82 » T Veebr 12, 2013 2:12 am

Evo, mul iseenesest on 1/2 baasantenn olemas, aga pole olnud aega üles panna. Autoantenn kah olemas ja häälestatud vastavalt autole, aga nädalavahetusel sai teise autoga käidud :) Kolkja kandis kuulsin venelaste mula. 10ndal kuulsin Tallinnas, kuidas keegi rohelise foori taga SEIS :D Tema mind vist vastu ei kuulnud või ei tahtnud kuulda. See 50cm antenn iseenesest on täitsa asjalik. Originaaliga ei ole tõesti midagi teha.
Kõigile-kõigile, Sten Põlvast kutsub kuulab. Kas kedagi on kuuldel-kuuldel?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist