Lõuna- Eesti CB side

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Evo » L Mai 02, 2020 10:51 am

Tere.
Paaril viimasel päeval jäi mul foorum külastamata, oma hooletuse tõttu jäi seekodne side proovimata.
Eks siis järgmisel korral katsetame. Eelmine side tuli ilusti, küllap tuleb ka tulevikus.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas randal » L Veebr 19, 2022 12:07 pm

Seiklen täna, 19.02.22 Põlva- ja Võrumaal, pisut ka Tartumaal ilmselt. Plaan on kohe jõuda Kambjasse, edasi Võru, Rõuge, Paganamaa. Kui kõik vähegi plaanipäraselt läheb, riputan mingil hetkel Paganamaa vaatetorni antenni ja hõikan 23FM peal. Pemar on ka käigus, kuulan ja hõikan 7. kanali peal. Nii CB kui PMR on terve tee kuuldaval. Eetris kohtume!
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Evo » L Veebr 19, 2022 2:15 pm

Olen kuuldel Yagi- ga Paganamaa vaatetorni suunal horisontaalis.
Täna on küll kohalik side veidi raskendatud, kuna kauglevid on tugevad.
Käramine käib kõikides keeltes nii "viite" kui ka "nullide" peal.
73 !

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Azlka2 » L Veebr 19, 2022 3:06 pm

Ei kuule :D ,liiga kaugel olete tulge lähemale :) .
ES5KAD/304KD

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Evo » L Veebr 19, 2022 9:00 pm

Azlka2 kirjutas:Ei kuule :D ,liiga kaugel olete tulge lähemale :) .

Mina sain küll Randaliga sidetada seni kui ta Võru suunalt Tartu poole sõitis.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas randal » P Veebr 20, 2022 6:18 pm

randal kirjutas:Seiklen täna, 19.02.22 Põlva- ja Võrumaal, pisut ka Tartumaal ilmselt. Plaan on kohe jõuda Kambjasse, edasi Võru, Rõuge, Paganamaa. Kui kõik vähegi plaanipäraselt läheb, riputan mingil hetkel Paganamaa vaatetorni antenni ja hõikan 23FM peal. Pemar on ka käigus, kuulan ja hõikan 7. kanali peal. Nii CB kui PMR on terve tee kuuldaval. Eetris kohtume!


Nii, plaanid head, teostus nii ja naa. Kuna teed osutusid läbimatuks ning lõpuks olin sunnitud kaitseväe, mereväe ja TÜ kliinikumi ning suure traktori abi kasutama, jäi Paganamaa dessant poolikuks. Kui keegi väga tahab, võin eraldi jutuna kirja panna, õpetuseks nooremale ja vanemale kuulajale. :D

Alustasin Võnnust, Vana-Kuusted, Kambjad jmt asjad, hõikasin terve tee, tulemus null. Savernas sattusin kogemata Evo ja Einari vestluse peale, aga nemad mind ei kuulnud. Etteruttavalt võin ära märkida, et olin 'sokid' maha unustanud ehk mingis meeltesegaduse hoos autojaama 4W peale kruttinud. Viga sai parandatud hiljem. Edasi kuni Võruni vaikus, vahepeal hõikasin Kaagjärve PMR papagoid ("grillin papagoisid!") vastust ei tulnud sealtki, peale minu enda jutu. Kuni üks väga solvunud tooniga naisterahvahääl käratas, et "palun ärge segage treeningut!", mispeale ma arvasin, et vbl ta peaks siis treenima, mitte raadiot kuulama. Sellega oli meie vestlus läbi. Võrus ja sealt edasi täielik vaikus Eesti poolelt, venelasi, hispaanlasi ja kõike muud toredat tuli vahelduva eduga vingelt.
Nagu mainisn, jäi Paganamaa ära, sest muiu oleks ma ennast 3 km läbi lume kaevama pidanud lõpuks. Tagasiteel andsin sellest ka Evole teada, kes lohutavalt arvas, et tal aega on ja proovime hiljem. Rõuge Ööbikuorus jõudsin järeldusele, et seal dipooli naljalt üles ei pane ning võtsin lõpuks aja hommikusöögiks, mille ajal sattusin Einarit taas kuulma, kes Klambriga ühenduses oli. Mind ei kuulnud neist kumbki, eeloolmainitud sokkide puudulikkuse tõttu. Rõugest liikusin Võru ja edasi Tartu peale, teel sain Evoga side püsti (kaugeim kahepoolne loetav 45,8 km, põhimõtteliselt püsis side terve tee Tartuni. Tartust edasi suundusin Lähtele, kus esmalt ühe puu ja auto vahele dipooli horisontaali tõmbasin ja kus Evot kenasti kuulsin, kuid ise temani ei küündinud. Seepeale võtsin antenni maha ja viisin torni, kus suure surmaga see enam-vähem aktsepteeritavalt üles ja kinni sai. Küll pidin loobuma 15W autojaama kasutamise mõttest (aku raske-raske, trepp libe-libe!) ning panin antenni otsa 4W käsijaama. Ja side algas. Evo võib täpsemate pallidega täiendada, igatahes korralik, selge ja stabiilne side oli olemas, minu lugemi järgi 5/6-5/8 pidevalt. Puhtalt eksperimendi mõttes võtsin dipooli sabast ära, proovisin ka kabula oma antenniga, aga see võimaldas mul ainult kuulda (korralikult küll), ise tagasi ei ulatunud. Vahemaa 36,6 km.

Tänane päev läks käima umbes lõunast või pisut peale, kui suuna Elva ja Aakre poole võtsin, kust Vend Vahhindra kätte sain, kes mul siis järgmised umbes 45 minutit liinil oli. Vahemaad 24-28 km baasjaamast autosse, viimane side Pangodi puhkealalt metsast ja seal kuulsin ka Klambri ära :)


Azlka2 kirjutas:Ei kuule :D ,liiga kaugel olete tulge lähemale :) .


Eem... Oled CB jaama soetanud vahepeal või kuulasid pemari peal? Sellega eile väga rohkem ei mänginud, vaid linnavahel enne öömajale minekut.



Kokkuvõttes: Paganamaa ootab kevadesemat ja kuivemat aega või korralikku nelikvedu, aga muidu oli päris tore :)

73.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Azlka2 » L Mai 21, 2022 3:26 pm

Teeks ühe CB katsetus päeva,mis te arvate? Kui paljud igapäevaselt kasutavad CB jaama ja kas on liikuvad jaamad?
Samas võiks ju teha ka võistluse, näiteks pikim side või sidede arv? Kui palju üldse on CB võimekusega inimesi? :)
ES5KAD/304KD

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Evo » L Mai 21, 2022 3:43 pm

Võime katsetada, teata kuupäev ning kellaaeg.
Saan eetrisse tulla kõikidel modulatsiooniliikidel nii vertikaalis kui ka horisontaalis kuni 100W.
Jaam statsionaarne, FT-950, antennid 5/8 GP vertikaalis ja 4- elemendiline Yagi horisontaalis, pööratav.
…….............................................................
Võistlusega on sedasi, et CB- lainealal on tehtud nii mõnigi side, kaugeimad otsad on Uus Meremaale.
Vanemad olijad teavad.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas hall kass » P Mai 22, 2022 4:45 am

Azlka2 kirjutas:Teeks ühe CB katsetus päeva,mis te arvate? Kui paljud igapäevaselt kasutavad CB jaama ja kas on liikuvad jaamad?
Samas võiks ju teha ka võistluse, näiteks pikim side või sidede arv? Kui palju üldse on CB võimekusega inimesi? :)


On jaam, aga kodust ei levi kaugele, Tartu piires saab sidet.
Kui ilmad soojaks lähevad, teen võibolla taas 10-meetrise õngeridva ja matka-antenniga katse Ülenurme kandist.
Eelmisel suvel ma kuulsin seal Evot puhtalt, aga olin madala koha peal ja ise temani ei kostnud. Seekord lähen ja katsetan kaasfoorumlase Mihka juurest. Seal saan ma antenni vähemalt 5 m võrra kõrgemale panna.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Azlka2 » P Mai 22, 2022 10:08 pm

Hoian siis kõrvad lahti äkki kuuleb. :D
ES5KAD/304KD

Vend_Vahhindra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 134
Liitunud: T Dets 29, 2020 7:13 pm
QTH: KO38CC
Asukoht: Aakre

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Vend_Vahhindra » T Mai 24, 2022 9:20 am

Praegusel ajal on kõik kanalid välismaa juttu täis. Eile oli kahe auto vahel (vast 1km) raske CB sidet teha, pidime pemarit kasutama.

Muidu kuulan igapäevaselt autos CB'd 8. peal, tartus 23. peal, lisaks skännib teine jaam pidevalt 2m ja 70cm sagedusi.
Kutsung: Vend Vahhindra / 304VVH / ES5VVH Tel: 51717null7 es5vvh (ät) erau.ee

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Azlka2 » T Mai 24, 2022 10:55 pm

Tartus 23fm peale minu eriti kedagi polegi. Ma ainus kes hõigub igapäevaselt,vastu kajab ainult vaikus :D
ES5KAD/304KD

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Evo » K Mai 25, 2022 11:17 am

Azlka2 kirjutas:Tartus 23fm peale minu eriti kedagi polegi. Ma ainus kes hõigub igapäevaselt,vastu kajab ainult vaikus :D

Millistel kellaaegadel põhiliselt hõikad ?
Suvisel ajal on õues tegemised, pidevalt jaamade lähedal toas olla pole mahti.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas randal » K Mai 25, 2022 12:55 pm

Evo kirjutas:Millistel kellaaegadel põhiliselt hõikad ?
Suvisel ajal on õues tegemised, pidevalt jaamade lähedal toas olla pole mahti.

Ta natuke minu moodi, hõikab ööpäevaringselt ja põhiliselt autost :) Aga Annelinnast võiks ta Sulle ära tulla küll, ma Sind ju tervest Tartust tabanud ja tal tegelikult pisut rohkem rammu, mu võimendi praegu tema jaama taga. Leppige aeg kokku ja tehke ära, ma panen ka kabula akna peale, vähemalt ühte poolt peaksin küll kuulma :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Azlka2
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: T Nov 23, 2021 2:02 am
QTH: KO38JI28JN

Re: Lõuna- Eesti CB side

PostitusPostitas Azlka2 » K Mai 25, 2022 2:10 pm

Päevasel ajal, nii kuidas roolitaha satub. Üritan rõdule kinnituse teha ja koos võimendiga sättida. Siis peaks Randal ka kuulma :D
ES5KAD/304KD


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist