Probleem magnet antenniga

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Dzinn » N Dets 17, 2009 10:39 am

Esiteks kui teema vales kohas palun tõsta Antennide alla - aga minu arust on mul probleem...

Alg andmed:
Antenniks on Sirio MINI MAG 27
Antenn suht "juust": kumm parandatud teibiga, juhe jätkatud (loe näpuvahel kokku keeratud ja joodetud), lisaks on keegi seda antenni kasutanud õues :roll: ja juhe/ühendus on oksüdeerunud... (ühe jätku koha juba viskasin vahelt välja, ei läinud midagi paremaks) Antenni ja pistiku vaheline takistus 0; - varjestuse vaheline takistus lõpmatus.

Nüüd probleem - SWR on üle 5, isegi 10 ligi. Ei aita pikkuse regulleerimine mitte midagi, ega ka asukoha muutmine.
Proovitud on seda nii toas, kui õues akna taga (plekk)aknalaual.
Kas keegi viitsiks kaasa mõelda ja oskaks veel midagi soovitada.
Samuti jääb algajale arusaamatuks see "auto katusepleki vajadus" e. mida antenni jala alla on vaja autokatust immiteerima...

Katusele korstna külge ei taha enne viia kui enamvähe selge, et asjast asja saab.

D
NB. Täie mõistuse juures saan aru, et asi on jama. Talv tuli see aasta lihtsalt ootamatult ja ei jõudnud stats antenni sügisel üles... :D
St vaja lihtsalt paar kuud kuidagi üle elada ja kuidagi hakkama saada...
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Evo » N Dets 17, 2009 11:01 am

Alustuseks soovitaks selle kahtlase jätkatud ja oksüdeerunud kaabli täiesti välja vahetada. See polegi nii keerukas tegemine, veidi jootekolviga pusimist.
Plekist autokatus on antennile vastukaaluks. Kui on soov aga antenn mujale paigutada, siis tuleb sellele kindlasti mingi paraja mõõduga plekileht alla panna, sest ilma vastukaalu omamata see antenn häälde ei lähe.

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas vanapagan » N Dets 17, 2009 11:46 am

Seda antenni pikkust häälestatakse 0,5 millimeetri haaval ja ikka sellel lainepikkusel mida soovid kasutada. Kui paned ta 23 kanalil paika siis 8 ndal kanalil võib hoopis mõõdas olla. Väga tähtis on, et kui antenni häälde saad ja kui maha võtad , et siis täpselt samasse kohta tagasi paned. Selle antenni häälestamine tahab tohutut kannatust. Tean omadest kogemustest, mul oli sama ja viskasin minema, ostsin pikema ja kohe teine tubakas. Akna laua peal ära hakka oma vaeva raiskamagi. On ilus pisikene antenn küll, aga mina pean teda mänguasjaks. Peamine asi on, tee kaabel korda ja siis proovi uuesti.
Jõudu.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas EINAR » N Dets 17, 2009 12:33 pm

Mina olen häälde ajanud mitu 1m pikkust autoantenni, võtsin maha ca 1 cm kaupa 2...3x, sai 20...25 kanalile SWR 1,1 peale.
Kogu CB diapasooni ulatuses ei ületanud SWR 1,2. (Side saime Põlvast Võru-ga koheselt viimati, keegi Lääne-Eesti mees oli).
Kas see asi nii hull on, et kohe 0,5 mm kaupa peab häälestama?! :)

Ühele asjaolule juhiks tähelepanu: kui antennialuse magnetketas on väga väikse läbimõõduga (alla 10 cm) või kui on aluse ja autokatuse vahel liiga paks kummiketas, hakkavad antennid natuke "imelikult" käituma, SWR ei taha paika minna! jne.

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Dzinn » N Dets 17, 2009 2:23 pm

EINAR kirjutas:Ühele asjaolule juhiks tähelepanu: kui antennialuse magnetketas on väga väikse läbimõõduga (alla 10 cm) või kui on aluse ja autokatuse vahel liiga paks kummiketas, hakkavad antennid natuke "imelikult" käituma, SWR ei taha paika minna! jne.

... just, mul on ketas 9cm ja kumm alt kaetud laia isoleeriga 1 kiht kõrvuti ja siis veel 1 kiht nende vahepeale - ehk 1-2 kihti + "lapiline" originaal. See on märgatavalt paksem kui originaal kumm.
Evo kirjutas:Alustuseks soovitaks selle kahtlase jätkatud ja oksüdeerunud kaabli täiesti välja vahetada. See polegi nii keerukas tegemine, veidi jootekolviga pusimist.

Jootekolviga pusimise vastu pole midagi, aga kuidas kaablile ligi pääseda... Magnet murdub ära vaid kildudena ja ühtki teist kohta ma sinna ligipääsemiseks ei leia...

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Evo » N Dets 17, 2009 3:12 pm

Jah, võib olla küll nii, et alul on kaabel külge joodetud ja siis hiljem magnet alla liimitud. Olen kah korra sellist antenni näinud. Siis ei aita muu, kui proovida kuidagi see magnet kas mingi lahusti abil lahti saada või teha antenni jala juures korralik kaabli jätk.
Häälestamisest seda, et mida lühem antenn, seda kriitilisem ka pikkuse muutmine häälestamise ajal.

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas vanapagan » N Dets 17, 2009 10:15 pm

Antenn peaks aluse küljes olema vindiga. Keera ta aluse küljest maha ja siis vaata, saad plastmassist korpuse kätte ja saad ka juhtmele ligi.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Dzinn » R Dets 18, 2009 4:02 am

vanapagan kirjutas:Antenn peaks aluse küljes olema vindiga. Keera ta aluse küljest maha ja siis vaata, saad plastmassist korpuse kätte ja saad ka juhtmele ligi.

Ka see variant ei sobi... Antenn käib ära kruviga ja see ei anna mingit paremat juurdepääsu, ümmargune kand jääb alles.
Lisaks läheb juhe läheb plastmassist läbi...
Pilt

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas vanapagan » R Dets 18, 2009 7:32 am

Ei selle kruvi keeramine ei aita, Sa pead tervet antenni keerama. Võta suured näpitsad ja keera lahti, alla kanna sisse keskele tee auk ja sealt leiad kas poldi vöi kruvikeeraja jaoks pea, et kinni hoida. Minu oma oli küll selline ja käis väga kergelt lahti. Proovi uuesti.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Andre5 » R Dets 18, 2009 10:41 am

ilmselt on kergem endale uus antenn muretseda ;)
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas EINAR » R Dets 18, 2009 12:03 pm

Täpselt õige, osta korralik (uus) antenn, aga kui vähegi kaugemat sidet soovid, võta pikem, mitte alla 1m!

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas peeter » R Dets 18, 2009 12:42 pm

Kas sa magneti all olevat kummi oled proovinud eemaldada?
Kahtlustan, et sealtkaudu pääsed juhtmele ligi. (tavaliselt on nii!)
Tervitustega
Peeter

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas äpu » R Dets 18, 2009 2:47 pm

Kui ma ei eksi seal küll kummi all pole aga keeps küll ja selle all on ma arvan,osadel normaalsetel vähemalt oli,on plast kork kus ligipääs kaabli ja antenni ühendusele,mis on ussitamud ja valget ollust täis.See oleks siis vaja puhastada j.n.e.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas Dzinn » R Dets 18, 2009 11:32 pm

No tänan kaasa mõtlemast ...
Oligi magneti vahel üks raud kork - mis peale rooste lahti murdmise liikuma hakkas. Veel veidike pusimist kuidas rauast asja magnetitevahelt välja saada ja voilaa - juhtmed paistsidki. Natuke jootmist ja kruvi lahti keeramist saigi juhe vahetatuid...
Nüüd on veel vaid vaja see SWR alla saada ja loodan talve üle elada.

Kui tähtis see kumm on - on see ka vajalik, või lihtsalt tolmu ja kraapimise vastane abinõu ?

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: Probleem magnet antenniga

PostitusPostitas rax » L Dets 19, 2009 10:48 am

Aga kas keegi oskab öelda kuidas ML145 kaablit vahetada saab? Kui saab?
PS! Sorry Dzinn et sinult teemat laenasin :oops:
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist