motorola Radius GM 1200

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
olari43
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 78
Liitunud: E Juul 31, 2006 8:35 pm
QTH: KO29NI88HT
Asukoht: Raasiku harjumaakond
Kontakt:

PostitusPostitas olari43 » R Juul 27, 2007 5:41 pm

ja mul on nüüd juhe koos

selle jaama kohta täpselt ei lia miskit tee või tina

kõik värgid on universaalid või siis teiste mudelite kohta
Jaamadeks ICOM IC 7000
ICOM IC-706MK2G
Yaesu VX-8
Kenwood ProTalk TK-3201

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5369
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » R Juul 27, 2007 6:33 pm

Postita HAM foorumisse, äkki keegi sealt on selle jaamaga kokku puutunud ja oskab nõu anda.
http://foorum.erau.ee/
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

PostitusPostitas Muki » R Juul 27, 2007 9:45 pm

-
Viimati muutis Muki, L Mai 08, 2010 12:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: motorola Radius GM 1200

PostitusPostitas mart » R Dets 18, 2009 9:14 pm

Aeg igivana teema üles kaevata.

Kunagi kui olari jaamast jagu ei saanud pani ta selle müüki. Ostsin ära, proovisin ka üht ja teist pidi, ei saanud hakkama ja nii see pill laagerdama jäi.

Läks aega mööda, vahepeal pandi tartus 70cm repiiter käima, läks veel natuke kuni mu FM1000 iseloomu näitama hakkas ja siis oligi õige aeg motorolale uuesti läheneda.

Lõpuks töötava programmaatori sain max232 ja ühe 7407-ga. Natuke pidin skeemile lisama kuna see jaam tahab et arvuti poolt tulev data kõigutaks nii Bus+ kui BUS- otsasid vastandfaasis. Jaama poolt tulevaid bitte lugesin ainult BUS+ otsa pealt. Jaamale pidin lähenema kõhu alt. Trantsidega skeeme proovisin mitu õhtut ja käima neid ei saanudki.

Põhimõtteliselt on tegemist üle võrgu (trunking) käiva jaamaga aga õnneks on ka 10 simplex(või siis tavalise repiiteri) kanalit. Läheb täpselt ka pmr-i sagedstele.
Lisaks on võimalik seda jaama arvutist juhtida kasutades EW1LN -i programmi. St rohkem mälukanaleid, skänneerib, rohkem võimsuse astmeid, SQL jne. Hea programm, ainuke mis puudub on 1,6 MHz repiiteri shift.
http://www.qsl.net/ew1ln/#motorola ülevalt teine asi downloadida.

Põhimõtteliselt on võimalik see jaam üle flashida nii et ta kõik oma trunking jama ära unustab ja rohkem mälukanaleid tekitab aga kuna risk motorolast kapsatünnile raskus saada on suht suur siis pole ma flashimist veel ette võtnud.
Juhend on kuskil batlabsi foorumis.

RIB, ehk radio interface box on motorola leiutis, põhimõtteliselt universaalne programmaatori karp millele siis kõikvõimalike jaamade kaablid külge käivad.
http://www.hkra.org/homebrew/rib/Rib.html

Programmaatori algmaterialina kasutasin seda skeemi
Pilt

väike pilt teema "peakangelasest" kah
Pilt


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist