ÄIKESEOHT

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
taasti
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 90
Liitunud: L Veebr 28, 2009 7:54 pm
Asukoht: Väheru KO37DS
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas taasti » E Juul 26, 2010 8:22 pm

Väherusse tuli ikka, ma olin ise ka eetris, muidu see ei ole minu lindidtus. Üks Võrokas lindistas :D
Andres 304FH, ES6AFH

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas ermo » E Juul 26, 2010 10:39 pm

EINAR kirjutas:Eile 15:30 paiku käis mu kodus peaaegu selgest taevast ülitugev raksatus ja toas olnud vend kirjeldas edasi järgmiselt : toa seintel oli korraks vilgatanud tuld meenutav nähtus ja toas levinud nagu plastmassi lõhna.Samuti oli toas käinud ka kõrvulukustav raksatus.
Kusagil mingeid põlemisjälgi siiani pole avastanud kül...

Kõik,... arvuti, TV ja raadiojaamad olid el.-võrgust lahti ühendatud, neti ühenduse otsas oli siiski sülearvuti.
Õhtul avastasin, et sülearvuti ei tööte üldse enam, TV-neti ruuter ei reageerinud samuti enam millelegi.
IC-735 sisse lülitada proovides hakkas tema toiteplokk tugevalt undama (pole varem nii teinud!) ja lülitasin kohe välja. Olengi lühilaineil hetkel kurt.
Täna hommikul vaatasin binokliga CB 5/8 ülemist varras-otsa, selle ümber on spiraalikujuline tume triip.
Ei ole veel kõigest toimunust täpset ülevaadet, hetkel siiski kodu arvuti sain tööle. Uus ruuter, mõistagi!
Suure tõenäosusega oli välgu täistabamus minu CB-baasjaama 5/8 antenni !(?)

304EI/ES6EI


Kui äike oleks oma sääri su antenni välgutanud poleks enam seda kohtagi kus pesitseda.
Arvatavasti lõi kuskile eemale, vbolla said lihtsalt lähedal seisva isikuna oma "preemia" kätte vms.
Nalja selle paharetiga pole krt.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas nemo » E Juul 26, 2010 11:18 pm

EINAR kirjutas: Hääle tämber on minu jaoks veidi kõrge võitu ja kiirust vist kah tsipake juurde lisatud

Ei olnd kõrge midagi ja kiirus ka kõik normis.... ma ise oma kõrvaga kuulsin läbi jaama....
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas Evo » T Juul 27, 2010 4:21 pm

EINAR kirjutas:Hääle tämber on minu jaoks veidi kõrge võitu ja kiirust vist kah tsipake juurde lisatud ...

Kuulasin kah selle salvestuse ära. Pole seal kiirust tõstetud ega hääle tämbrit muudetud. Sellisena olen ma harjunud Sind eetris kuulma. Oma häält on salvestatuna alati võõras kuulata, see on selline kuulmise iseärasus.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas sombi » L Aug 07, 2010 12:27 pm

Kui kõik harud maasse lööks, mitut aparaati korraga tabaks?
Elekter.jpg
Eelmise sajandi videokaameraga muuvitud.
Elekter.jpg (82.95 KiB) Vaadatud 4718 korda
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas olc » L Aug 07, 2010 12:54 pm

Kui elamises on üks korralik vana vene telekas, siis võtab see kogu paugu endale ja töötab pärast ilmselt paremini kui enne, sest pärast seda lutrit on lambid koguaeg soojad.
sombi kirjutas:Kui kõik harud maasse lööks, mitut aparaati korraga tabaks?

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas olc » P Aug 08, 2010 4:35 pm

EINAR kirjutas:imelik lõhn oli neil juures ?
304EI/ES6EI


Officer oskab kindlasti paremini kommentaarida mis lõhn see olla võiks

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas Evo » P Aug 08, 2010 4:46 pm

olc kirjutas:
EINAR kirjutas:imelik lõhn oli neil juures ?
304EI/ES6EI


Officer oskab kindlasti paremini kommentaarida mis lõhn see olla võiks


:lol:

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas officer » P Aug 08, 2010 5:01 pm

...kindlasti oskan, aga ma ei kommenteeri :D
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas sombi » P Aug 08, 2010 5:15 pm

Officer, lõpuks sinult ka üks mehine jutt :D
Umbes 17 aastat tagasi sain äikesest litaka. Juhtus see teises QTH-s (KO19SA04). Vedelesin (tudusin) voodis ja seinalambi juhtmest ronis va paharet küünarnukki, minu ja juhtme vaheline kaugus umbes pool meetrit!!! Šokk oli päris tugev, värisesin vähemalt kaks tundi ja seda tunnet uuesti läbi elada ei taha.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas Evo » P Aug 08, 2010 5:31 pm

Lõuna- Eestis on lisanudunud äikestele veel Venemaa metsapõlengute suits. Sattunud möödasõidul täna ühe mäe otsa, kust tavaliselt on väga ilus ja selge vaade horisondini, tegin seal ka paar fotot. Lisan neist ühe siia.
Vaevu näha olev kiriku torn asub pildistamise kohast linnulennul vaevalt kilomeetri kaugusel.

Pilt

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas olc » P Aug 08, 2010 6:01 pm

Evo kirjutas:Lõuna- Eestis on lisanudunud äikestele veel Venemaa metsapõlengute suits. Sattunud möödasõidul täna ühe mäe otsa, kust tavaliselt on väga ilus ja selge vaade horisondini, tegin seal ka paar fotot. Lisan neist ühe siia.
Vaevu näha olev kiriku torn asub pildistamise kohast linnulennul vaevalt kilomeetri kaugusel.

Evo, see ei ole suits, see on lihtsalt vine, mis kuumast tingitud. Suitsu lõhnagi pole.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas nemo » P Aug 08, 2010 8:59 pm

olc kirjutas:
Evo kirjutas:Lõuna- Eestis on lisanudunud äikestele veel Venemaa metsapõlengute suits. Sattunud möödasõidul täna ühe mäe otsa, kust tavaliselt on väga ilus ja selge vaade horisondini, tegin seal ka paar fotot. Lisan neist ühe siia.
Vaevu näha olev kiriku torn asub pildistamise kohast linnulennul vaevalt kilomeetri kaugusel.

Evo, see ei ole suits, see on lihtsalt vine, mis kuumast tingitud. Suitsu lõhnagi pole.

Jõgeval küll oli tugevalt eilsest saati põlemise lebra tunda tugevalt. Nüüd peale tormi kadus ära
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas olc » P Aug 08, 2010 10:34 pm

EINAR kirjutas:Suitsu lõhna polnud minu juures ka tunda, aga miskipärast sõnniku lõhna kül !?
Õhtul Ahjal ja Kuristal oli aga kül suitsu lõhn ja jämedad puu oksad lendasid õhus ja lebasid teel kui (vist ülitugevad!) tuulepuhangud möödusid. Äikest eriliselt tugevat nagu polnudki ...vajus rohkem Tartu peale.

Hetkel aga lähenebki tume äikesepilv Lõuna suunast ...antennid külest ja massin seisma !

Päris mõnus äike käis üle, EMT mastid Põlvas maas, telefon näitab siin vaheldumisi Ihamaru ja Taevaskoda. Vihma lausa peksis vastu maad. Huvitad kas antenn pidas vastu :roll:
EDIT; Riiamäel läks kehvasti http://www.ohtuleht.ee/galerii/pildigalerii/2626#70
Huvitav, kuidas seal Tõrva kandis oli, seal ju päris mehiseid antenne sai näha :roll:
Viimati muutis olc, E Aug 09, 2010 10:06 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
aksel
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: K Jaan 03, 2007 1:22 am
QTH: KO29JK26
Asukoht: Tallinn

Re: ÄIKESEOHT

PostitusPostitas aksel » E Aug 09, 2010 2:07 am

Kirjutan siiagi, et kas keegi oskab sellele loogilist seletust pakkuda?
Jõudsin just tormi saabudes koju ja et mitte päris paduka kätte jääda jooksin kiiresti autost tuppa. Telefoni jms unustasin suure hooga maha. Peale vihma läksin seda ära tooma ja kuumas teine seal nagu ahi. Tundus kuidagi imelik a lohutasin end sellega, et ehk oli autos muidu palav ja seepärast ka telefon soe. Tunnike hiljem andis märku, et aku tühi ja teisel korral pani juba pildi tasku. Päeval olid kõik pulgad täis. Läksin autosse ja vaatasin, et ka PMR oli omadega nullis, seda sai alles eile laetud :/Olen ma loll või oligi see äiksetormist tingitud? Kui siis mismoodi need omavahel seotud on? Ehk keegi targem teab valgustada?
Alan 48 EXCEL MULTI + KL35 + ML145 = 23 FM
President Harry II + President Florida = 8 AM


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron