QRM

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: QRM

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 09, 2011 6:58 pm

[18:50:26] [18:44:16] ES4RC (Ilmar kodus): HI! Vestlesin täna Peetriga selle häire suhtes, mis teda kimbutab, andsin ka oma soovitused. Võin kinnitada seda, et siiski mina sain oma Comtrendi häirest vabaks, kõveraid teid kaudu sain teada, et Elion on need selle anonendi juurest kõrvaldanud ja midagi teist sinna istutanud, mis mind ei sega - vist FiFi

[18:45:20] ES4RC (Ilmar kodus): saab juba töötada ka DX sidesid... jäänud on veel 27-29,7 MHz
[18:46:13] ES4RC (Ilmar kodus): seal on veel mingi häire, mis arvatavasti tuleb Digiboxilt ... aga asju uuritaks ja ei kavatse loobuda võitlemast Elioniga,
[18:46:50] ES4RC (Ilmar kodus): ka "suvilasse" ei ole mõtet põgeneda .. see ju loobumisvõit...?
[18:50:26] ES4RC (Ilmar kodus): lugesin CB foorumit ja sellepärast ka see jutt siin, kuid Sa võid sinna härradele kirjutada asjast kui soovid, min seal ei ole regatud kasutaja...!!!
[18:54:01] ES1TL (Tõnis Lall): tere, Ilmar!
[18:54:37] ES1TL (Tõnis Lall): Ok, ma teen copy-paste Su jhutust CB foorumisse?
[18:54:56] ES4RC (Ilmar kodus): Aga kindlasti tasub seljad vastakuti seada ja võidelda mitmekesi, neid on teisigi keda sellised häired rõhuvad


Ilmar, ES4RC, on meelsasti nõus infot vahetama ka Skypes: mitsureimann.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: QRM

PostitusPostitas peeter » E Mai 09, 2011 7:28 pm

Sain Ilmarilt tõesti häid nõuandeid ja toimetasin nende järgi.
Eks vaata, kuidas mõjus. Ilmselt läheb nüüd jälle veidi aega, kuni riigiametnikud reageerivad.
Kui asja korda saan, annan teada.

Kuid minu selle teema algatamine oli just sellest, et võiks seljad kokku panna ja ühise paugu anda.
Tervitustega
Peeter

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: QRM

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 09, 2011 8:09 pm

peeter kirjutas:Kuid minu selle teema algatamine oli just sellest, et võiks seljad kokku panna ja ühise paugu anda.

Minul on ka tõesti hea meel, et Meie foorum ka kellelegi abiks on, ja probleemide puhul kaasa aitab :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: QRM

PostitusPostitas insener » K Mai 11, 2011 5:39 pm

Üks mu hea sõber korraldas kampaania "Teeme ära", mis ka nüüd maailmas järge leiab. Maailmaparanduslikud asjad saavadki tihtipeale alguse entusiastide, fännide algatusel. Peamine idee oli suunatud ju sellele, et iga inimene suudab midagi ära teha, vaatamata kosmose tohututele avarustele ja parandab oma meelt.
Algatus oleks: "Teeme ära QRM-le"
Alusta kodusest QTH-st. Roogi välja seadmed, toiteplokid, vidinad, mis vähegi häireid teevad. Ma olen kodus mitmeid kuid möllanud ja terve kastitäie rämpsu kogunud. Tee juttu ka naabriga.
Teiseks oleks hea mingi kaardirakendus, millele saavad tähelepanelikud raadiomehed, eriti mobiilsed liikujad, kanda peale QRM allikaid. Usun, et kui infot on piisavalt, saab koostööd teha ka vastavate organitega, kelle ülesandeks jääks nende objektidega lähemalt tutvust teha.
Probleem on selles, et tavatarbija ei teagi, ega saagi teadma, et tema kasutuses võib olla mõni häireallikas ja iga aastaga tuleb seda saasta juurde.
Ma väga toetan algatust, et raadiomehed ühendaksid oma jõud puhta eetri (loe loodusvara) eest.
ES2AFF

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: QRM

PostitusPostitas janno » L Nov 05, 2011 9:33 pm

CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist