FM generaator, palun abi!

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

FM generaator, palun abi!

PostitusPostitas ralf » T Jaan 15, 2008 7:24 pm

Tere, pealkiri tundub vist natuke imelik ja kindlasti paljudx saavad kõhutäie naerda, kuid vahet pole. Mure on ja eeldan et kui kuskilt, siis teilt võib abi saada.
Teema järgmine. Oleks vaja moto üritustel muusikat ja infot mis tuleb tavaliselt kõlaritest, lasta läbi õhu autode raadiotesse mingi kanali alla. Loodan et saite mu mõttest aru :D:D:D. Oleks sellist "generaatorit" vaja kas siis rentida või äkki keegi müüb?
Teine teema on see, et kui kaugele ta levib. Oleks vaja kuskil 5km raadiuses maa-ala ära katta.
Kas oskab keegi aidata või siis suunata kuskile, kelle poole pöörduda?
Tänan tähelepanu eest!
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

ES7TR
Veteran
Veteran
Postitusi: 408
Liitunud: R Mai 12, 2006 10:51 am
Asukoht: KO28SP

Re: FM generaator, palun abi!

PostitusPostitas ES7TR » T Jaan 15, 2008 8:36 pm

ralf kirjutas:... Oleks sellist "generaatorit" vaja kas siis rentida või äkki keegi müüb?
Teine teema on see, et kui kaugele ta levib. Oleks vaja kuskil 5km raadiuses maa-ala ära katta.
Kas oskab keegi aidata või siis suunata kuskile, kelle poole pöörduda?
Tänan tähelepanu eest!

Minuteada on Sideamet selliseid raadioringhäälingu ajutisi töölubasid välja andnud suuremate ürituste puhuks varemgi.
Sideamati asemel on nüüd Tehnilise Järelevalve Amet, soovitaks kõigepealt nendega nõu pidada, tööloast nagunii ei pääse, olgu või ajutine...
Kellelt aga väikese võimsusega FM ringhäälingusaatjat laenata saaks, ehk nemad ka teavad varasemast ajast.
Nende kontaktid:
http://www.tji.ee/?op=body&id=317
Viimati muutis ES7TR, T Jaan 15, 2008 8:41 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Jaan 15, 2008 8:41 pm

Tere, Ralf!
Sellise värgenduse jäoks ei piisa kahjuks ainult seadmest (FM raadiosaatjast). Vaja läheb lisaks saate- ja sagedus loale ilmselt veel ka ringhäälinguluba. Lisaks lepingut selle organisatsiooniga, kelle arvele saaksid raha üle kanda iga esitatud muusikapala eest :(
Täpsem info: http://www.sa.ee/
Viimati muutis Kaljukits, T Jaan 15, 2008 8:42 pm, muudetud 1 kord kokku.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas ralf » T Jaan 15, 2008 8:41 pm

Tänud sellegi info eest.
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas ralf » T Jaan 15, 2008 8:52 pm

Siis on ikka tõsine teema vaja ette võtta. Samas tean et Tartus Raadil on seda süsteemi kasutatud. Paaril üritusel olen kuulnud ikka raadiost.
Küsimus sedasi, et kui mul on paberitega diskor ja plaadid on kõik poest ostetud, lihtsalt koopjad on enda jaoks tehtult arvutis, siis mille eest ja kellele ma muusika eest maksma pean. Vot see jäi arusaamatuks? Saan aru et sagedusala kasutamise eest maksan, kuid muusika?
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » T Jaan 15, 2008 9:00 pm

EAÜ ( http://www.eau.org/index.php ) on see institutsioon. Kui sa poest oled plaadi ostnud, siis loe selle juures polevad paberid hoolega läbi. Avalik esitamine on keelatud. Iga avalikult esitatud loo eest pead oma rahakotti tuulutama. Kuidas asi diskorite puhul käib, ei tea.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Jaan 15, 2008 9:02 pm

ralf kirjutas: kui mul on paberitega diskor ja plaadid on kõik poest ostetud, lihtsalt koopjad on enda jaoks tehtult arvutis, siis mille eest ja kellele ma muusika eest maksma pean. Vot see jäi arusaamatuks? Saan aru et sagedusala kasutamise eest maksan, kuid muusika?

Ametlikult võid niisama oma plaatidelt muusikat kuulata ainult üksinda kodus. Kui akna avad, siis sa enam ei kuula vaid esitad muusikat...Midagi sellist ja see ei ole üldse mitte nali :shock:. Kõik legaalselt tegutsevad raadiojaamad, kus on samuti ostetud plaadid ja kellel palgalised diskorid maksavad samuti. Firma, kes raha kogub on autorikaitse vms. Hetkel ei tule täpne nimetus meeldegi.
EDIT: Lohele tuli meelde EAÜ ( http://www.eau.org/index.php )
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Jaan 15, 2008 9:16 pm

Mäletate juhust, kus seesama autorikaitse tahtis pisikese maapoekese pidajale suured trahvid kaela väänata, kui see poeriiulil taskuraadiot mängitas ? Olla kah muusika avalik esitamine publikule.

Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas ralf » T Jaan 15, 2008 10:10 pm

Selge, lihtsam on kohalik raadio kohale kutsuda.
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » K Jaan 16, 2008 1:21 pm

Ma olen selliseid FM saatjaid teinud 1990 aastate alguses kui elasin Tartus Annelinnas. Tegevusraadius oli1 km. Tegime suisa oma raadiijaama Annelinnas. Vahele ei jäänud. Saatja oli meil mono.
Olen teinud umbes 20- tykki neid.
Aga kui sa tahad 5 km-st teha , siis peaksid pöörduma tehnilise info jaoks selle ala "Supermeistri poole" kelleks peaks olema kui ma ei eksi vana tegija " Mihka", kellel on olemas vastavad teadmised ja suured kogemused. See oli 1989 a kui alustasid Tartus esimesed FM kaasaegsed radiojaamad. Tolle aja raadiojaamade meistrid teavad kuidas oli.
Sellest teemast kahjuks siin foormuis ei räägita. Kindlasti oleks paljudel huvitav lugeda.
Tänapeäval enam ilma loata töötada ei saa kui sul soov 5 km-t ja enam levi saada. Kui vahele jääd väänavad sul käed seljataha.
Aga kui soovid väikest sidekagust , siis midagi analoogset:
88-108 Mhz
[img:200:154]http://www.kjell.com/content/media/images/items/87018.jpg[/img]

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » K Jaan 16, 2008 2:03 pm

Olid ajad ja tegemised jah ..eks kunagi pajatab sellest...aga jah ei tasu ilma loata...tean inimest kel see saatja olemas ja kes tartus ka teeb seda ylekannet kiirendusvõistluse jaoks aga noh kui huvi võin kordinaadid anda.

Päikest
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas ralf » K Jaan 16, 2008 5:15 pm

Aitäh mehed info eest. Seda oli rõõm lugeda. Kuid jah, loata ei mängi kuidagi välja, sest üritus tuleb ametlik ja kõigi eelduste kohaselt ka üle meedjaline. Seega lihtsam on ikkagi mingi raadioga ühendusse astuda ja siis neid "ära kasutada", tuleb vist endale odavam ja lhtsam.
Idee oli tegelikult selles, et meil ka üks suuremat sorti siis auto üritus plaanis ja seal peaks olema päris palju autosid, seega seda et kõigil lällar autos on, pole mõeldav, kuid autoraadio, on enamvähem 99% autodest olemas ja mingid kõlarid ka. Et korraldajatel asi lihtsam oleks ja kõiki kontrolliall hoida saaks, oleksgi vaja kuidagi kõigile autojuhtidele anda infot ja "käsklusi" jagada. Ja kõigi eelduste kohaselt on jah see raadius, kus üritus toimub 5 km, seega ei saa mingi amatöri asjandusega seda teha, peab ikka "asjalikum" instrument olema :D:D:D. Olen oma klubi ürituste kommentaator- korraldaja, sellepärast ka selline huvi :D:D:D.
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Jaan 16, 2008 6:21 pm

Kergita saladuskatet, Ralf, mis üritus ja kus ning millal tuleb ja mis värk on? Päris põneva sissejuhatuse oled juba teinud ;)
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ralf
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 33
Liitunud: E Nov 12, 2007 4:09 am
QTH: KO28GJ
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas ralf » K Jaan 16, 2008 7:38 pm

Ei noh, mis seal salata. Olen Honda klubi kordinaator Pärnumaal. Kuna Audi klubil siin korra proovis kuid ei saanud ametlikult kirja. Meie klubi otsustas, et võtame teema uuesti ülesse ja üritame Guinessi rekordi üritust, Largest Parade of Honda Cars.
Hetkel planeerind algusjärgus ja kui kõik plaanidepäraselt kulgeb, siis 2009 aasta suvel või sügise alguse poole tahaks selle ürituse ettevõtta ja korda saata. Planeeritud ja positiivne vastus on tulnud ka Taevafoto.ee teami poolt, seega live pilt taevast :D:D, kui on kedagi kes ilusasti suudab kaamerat lennukis paigal hoida. Muidu tehakse lihtsalt pilte. Bändid ja esinejad, söögid- joogid ja öö disko :D:D:D. Üldiselt rabelemist on palju. Sellepärast uurimegi erinevaid võimalusi. TV3 omapoisi näol on ka loodetavasti kohal ja Kes teab mis veel. Nüüd siis kas SkyPluss'i või Raadio2' ga ka läbi rääkida. sellepärast ongi vaja raadioülekannet kõigisse autoraadiotesse, et kolonnis ohte teavitada, infot jagada ja kontrolliall hoida.
Kui see poleks vastik, siis see poleks mina!

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas peeter » N Jaan 17, 2008 4:26 pm

Kas sel juhul ei oleks mitte odavaim viis osavõtja tasu eest (või lihtsalt paarisaja krooni eest) igasse autosse PMR müüa. Kui neid hulgi osta, peaks sellise rahaga küll saama. Pealegi jääb see pärast osavõtjale ja ilmselt tekitab ka huvi veel paariline juurde osta.
Ja kõik mured murtud ning asi seaduspärane!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist