Automaatse "power on" funktsiooniga PMR käsijaam?

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
ES0LCB
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:39 pm
Asukoht: Saaremaa

Automaatse "power on" funktsiooniga PMR käsijaam?

PostitusPostitas ES0LCB » T Jaan 29, 2008 6:07 pm

PMR jaamade uurimisel komistasin kahe probleemi otsa:
1) jaam tuleb iga kord nupust sisse lülitada.
Kas on mõni selline mudel, mis käivituks ka siis, kui patarei otstelt või "väljast" toitepinge pealetulekul ka ise käima läheks?
2) PTT on viivitusega.
Mul on neli kolme erineva tootja PMRi aga kõigil on see omadus, et saateleminekul on ca 0,2 sekundiline viivitus ja saatel ollakse veel ca 0,5 sekundit peale PTT lahti laskmist.
Kas on olemas selline jaam, mis "normaalselt" töötaks.

Mul võibolla tekib lähiajal võimalus mõnda masti seadmeid paigaldada aga ei tahaks nagu masti otsa ronida, et jaama sisse lülitada ja saade/vastuvõtt asi võiks ikka kohe reageerida. Pikkade antennikaablite vedamine ei päästa - ei tahaks ka masti juurde sõita ainult selleks, et jaama sisse lülitada.
Esimesele probleemile oleks mingil määral lahendus pisike aku jaama juurde aga see jälle ei lubaks alt niisama lihtsalt asja sisse/välja lülitada.
Teine probleem on aga palju suurem.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Jaan 29, 2008 7:44 pm

Ei ole just PMR-de timengut uurinud, kuid PPT lahtilaskmisel võib viide tekkida signaali "roger beep" saatmisest, kui see on aktiveeritud. Kui on vaja, et jaam oleks kuulaks standbyes, siis on näiteks vähemasti Cobradel selline režiimgi, kuhu jaam ise läheb (power save), kui pole mõnda aega miskit nuppu vajutatud. Kui aga toide katkeb, siis peale selle taastumist vaevalt et ükski PMR enda eelmist olekut mäletab.
Kui seda vaja, tuleks ehitada ilmselt vastav loogika.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

ES0LCB
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:39 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas ES0LCB » T Jaan 29, 2008 8:35 pm

Igasugused "Roger beep" ja muud tilulilud olen jaamadel esimese asjana maha võtnud ja ei hakka mingit eraldi loogikat ka jaamale ehitama, iseasi, kui saaks jaama hingeelu progeda.
Tundub, et kõik PMR jaamad on tehtnud "lollikindlad" - "kogemata" PTT vajutamine saatele ei vii ja liiga vara PTT nupu lahti laskmine ka sõna lõppu ära ei söö ning jaam ise tööle ei hakka.

Proovin lahendada asja mõne RD58 sündi natuke paigast kruttimisega, et kattuks PMR446 sagedusega või teen täitsa uue seadme - vanast ajast, kui sai 433MHz seadmete tootmises osaletud, on igasugu "praaki" järgi, progen sündid ümber ja ehk toimib.

Tahan teha PMRile Skype liidest, eelmine sajand sai Iphonet kasutatud ES0RVX puhul aga see on nüüd ajalugu. Kuna PMR446 duplekssitet ei tunnista, siis tahaks asja tööle panna nii nagu aegade hämarusest voxita "phone pach" on töötanud aga selleks peab Rx/Tx ümberlülitus "baasjaama" poolt ülikiire olema ja ka Rx indikaator võiks ka kuidagi "alla" jõudma.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Automaatse "power on" funktsiooniga PMR käsija

PostitusPostitas Ambur » T Jaan 29, 2008 11:33 pm

ES0LCB kirjutas:PMR jaamade uurimisel komistasin kahe probleemi otsa:
1) jaam tuleb iga kord nupust sisse lülitada.
Kas on mõni selline mudel, mis käivituks ka siis, kui patarei otstelt või "väljast" toitepinge pealetulekul ka ise käima läheks?
2) PTT on viivitusega.
Mul on neli kolme erineva tootja PMRi aga kõigil on see omadus, et saateleminekul on ca 0,2 sekundiline viivitus ja saatel ollakse veel ca 0,5 sekundit peale PTT lahti laskmist.
Kas on olemas selline jaam, mis "normaalselt" töötaks.


Esimesele küsimusele ei oska vastata, kuna oma PMR lülitub sisse samuti ainult nupust ja muud varianti pole proovinud.

Teise küsimuse kohta võin öelda niipalju, et minu PMR446 (mudel MT-4000L) lülitub PTT vajutamisel momentaalselt saatele ja lahtilaskmisel ka momentaalselt vastuvõtule. Algul tuligi harjutada, et jutu lõppu ära ei sööks.
Ainult režiimis "VOX" tekib rääkimise lõpetades väike viivitus. Seda ilmselt seepärast, et rääkimise ajal ei hakkaks sõnade vahel vastuvõtule plõksima.
Aga kahjuks pole seda mudelit siin müügil olnud. Muude mudelite kohta ei oska kommenteerida.

Tervitades, Ambur
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
joosta
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 07, 2007 1:51 am
QTH: KP20MI88MH
QTH2: KO39QI93SI
Asukoht: 3Ø4EW, nõudmiseni:)

Re: Automaatse "power on" funktsiooniga PMR käsija

PostitusPostitas joosta » T Jaan 29, 2008 11:55 pm

ES0LCB kirjutas:PMR ... PTT on viivitusega... Kas on olemas selline jaam, mis "normaalselt" töötaks...

Tere.
minu "Exibel" (Topcom'i toodetud) ka "näriliste" esindaja...
________
Alati tuleb jaama kõrvale hiirte jaoks toitu panna (© Hiiu Tom ES1GB)
või olla ise lainest kiirem,
ehk veidi joosta.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Jaan 30, 2008 8:51 am

PMR-e on erinevaid. Mul on üks Cobra MT950, millel on sisselülimise lüliti helitugevuse poteka küljes (ei tulnud see jaam kohe meeldegi :)). Tegin just katse, lülisin jaama nupust sisse ja paigaldasin seejärel aku. Jaam hakkas kenasti tööle. Ka saatele ja vastuvõtule minnes ei ole ma selle puhul viidet täheldanud.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron