Rahvusvahelised terminid

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

Rahvusvahelised terminid

PostitusPostitas siim » N Aug 04, 2005 3:23 pm

Tere.
Viimasel ajal on olnud päris hea side Saksamaaga ja Prantsusmaaga, kohati isegi Hispaaniaga. Ja sealt kuuleb palju spetsiifilisi termineid, mida ei oska kuidagi tõlgendada. Või noh, eks neid termineid kasutatakse kõikjal üle maailma.
Mis on Charlie Papa? Mis on Santiago?
Ma pole isegi kindel, kas ma nad praegu õigesti kirjutasin.
Kas kusagil on üleval seletavat materjali?
304ACJ
ES3ACJ

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

PostitusPostitas es1dc » N Aug 04, 2005 3:44 pm

A nood polegi tegelikult terminid, see on veerimistähestik, selle asemel, et ütelda "tee" ja siis korrata teisele, et mitte pee, dee, ee vaid "tee", siis öeldakse Tango. Nagu kirjast näha, said sa kõikidest sõnadest õieti aru, selles ongi asja point. Charlie Papa on üheselt arusaadav, tseepee aga mitte. Seda värki nimetatakse foneetiliseks alfabeediks, inglise keeles on Alfa, Bravo, Charlie, Delta, venkudel Anna, Boris, Dimitri, soomlastel Aarne, Bertta, Celsius

Üks ettejuhtunud link ka juurde http://www.dynamoo.com/technical/phonetic.htm

Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

PostitusPostitas siim » N Aug 04, 2005 4:36 pm

Jajah, see veerimistähestik on mulle juba tuttav asi.
Aga kui näiteks keegi operaator hakkab andma oma koordinaate või kontakte, või näiteks kirjeldama signaali tugevust, siis kõlavad sellised asjad. Näiteks: my cosign is 13DK234, my charlie papa is jälle mingi number. Et mis antud kontekstis see CP võiks olla?
Või signaali kirjeldades: radio 5, santiago 9.
Võibolla ma ajan jah midagi segamini, aga mulje vähemalt on jäänud.
Nagu QRM vist tähistab ülelevi, QSL vist vastuvõtu kinnitust vms.
304ACJ
ES3ACJ

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Aug 04, 2005 6:46 pm

Tere Van Ter Sell!
Torkan siia rahvusvahelise Q - ja RST - koodide tabelid, mida amatöörid kasutavad. Sellest leiad tähendused enamkasutatavatele lühenditele. http://www.qsl.net/sars/q-code.htm
13DK234 on sakslase CB kutsung, eetris öelduna 13 Delta Kilo 234. 13 on saksamaa divisioni number, DK tähendab, et ta on "Delta Kilo" klubist ja 234 on tema kutsungi number.
Kui oled saanud kellegiga ühenduse, annab ta sulle sinu signaali raporti, näiteks radio 5, santiago 9, lühendatult 5/9, mis tähendab RS ( telegraafis RST) koodi järgi, et sinu signaali arusaadavus (R)viie pallise skaala järgi on väga hea ja signaali tugevus (S) üheksa pallise skaala järgi väga tugev.
Kui ta peale lobisemist tahab sinuga vahetada QSL kaarte, küsib ta sinu koordinaate või annab enda oma, näiteks - my PO Box number 6, my Charlie Papa 76901, my QTH is Tabasalu and country Estonia. See on minu aadress, mis tähendab, et minu postkasti number on 6, postiindeks 76901, asukoht Tabasalu ja maa (riik) Eesti.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist